Пътуване до Германия-какво непременно да си купя?

  • 2 013
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 124
Здравейте! След месец ми предстои да пътувам до Германия.Съпругът ми има служебни ангажименти и аз ще го придружа.Споделете моля,какво непременно да си купя от там?
Козметика,дрехи,прах за пране,хранителни продукти...каквото се сетите.Не,че тук в България си нямаме всичко,но аз искам освен да разгледаме забележителности,музеи,площади...и малко шопинг.Ще бъдем във Франкфурт,Щутгарт и третия...го забравих😕
Благодаря на всички,които ще се включат!🤗

# 1
  • Мнения: X
 Всъщност няма нищо, което непременно да се купи от Германия. Общо взето същите неща продават както и в България. За мои близки понякога купувам крем с див конски кестен и арника от Германия, защото големият буркан струва 3-4 евро, а в София е около 20 лв, но за друго не се сещам. Магазин Primark - много евтини парцалчета и огромна площ и асортимент, няма го в България. Но иначе - еднакво е в двете държави според мен.

# 2
  • Мнения: 3 748
Моралка, да не се изхвърляме. Крема от 500 мл (най-голямата разфасовка тук) е 8 лева в София. На някои места и по-евтино.
Може да влезеш в някой козметичен магазин, ако имаш интерес. Като DМ примерно. Чела съм тук, че там има по-голямо разнообразие и повечето нови колекции идват там с месеци по-рано.

# 3
  • Мнения: X
Моралка, да не се изхвърляме. Крема от 500 мл (най-голямата разфасовка тук) е 8 лева в София. На някои места и по-евтино.
Може да влезеш в някой козметичен магазин, ако имаш интерес. Като DМ примерно. Чела съм тук, че там има по-голямо разнообразие и повечето нови колекции идват там с месеци по-рано.

 Не се изхвърлям, това ми е информацията. Аз не се мажа с такива кремове. Казали са ми, че струва 20 лв и да купя от Германия, съответно го правя без много проверки.  Peace

 По принцип обаче сравнявам цени, и действително немският ДМ е в пъти по-евтин от българския. Нещата на Балея в Германия са центове, а в България са 2-3-4-5 лв.

# 4
  • Мнения: 13 102
Долормин си купувам винаги оттам - за главоболие, за детето, ибупрофен е, тук не се продава, разни витамини и добавки.
Да има неща, които да ги няма тук, но ако сте с кола да тъпчеш, инак със самолет свърхбагажа не си заслужава да се плаща.
По-добре виж Розман, там има повече неща, които ги няма тук - верига като ДМ е

# 5
  • Мнения: 257
Ако сте с кола, бих те посъветвала да си купиш прах за пране/ гел, капсули/, шампоани, козметика. За себе си съм убедена, че имат разлика с тези, които се продават в България.

# 6
  • Мнения: 2 560
Каквато и козметика да си купиш, качеството и ще бъде различно от това на същата козметика в Бг. Поне така казват моите близки.  Аз козметика от Бг отдавна не купувам и нямам много база за сравнение,но редовно нося натам душгелове, дезодоранти, парфюми и лосиони. Ако си ходим с кола- прахове за пране и препарати. Дрехите са въпрос на вкус, аз и в  Бг съм виждала интересни и качествени дрехи.

# 7
  • Мнения: 1 306
Аз пък си купувам кафе на зърна от чибо 😂

# 8
  • Мнения: 2 124
Благодаря момичета!!!🤗

# 9
  • Мнения: 35 891
по-добре влез в росман /също предлагат собствени марки/, разликата между българския и немски дм не е чак толкова голяма

# 10
  • Мнения: 330
От модните магазини виж панталони Роснер и Камбио, имат огромно разнообразие от кройки и винаги можеш да откриеш своя, колекциите на Халхубер, продават страхотни неща, които тук ги няма. Мор енд мор и С Оливър също се предлагат с всичките им линии. Обувки от години нося Петер Кайзер, безкомпромисно качествени и удобни, виж дали ше ти харесат. Хогл са австрийска марка, продават жи и тук и там, но там са значително повече моделите. Козметика от по високия клас щупувам оттам защото не застоява като тук по магазините. Бельо можеш да разгледаш Хубер, много удобни неща.
Успех!

# 11
  • Мнения: 21
Вземи си козметика, така аромата й после ще ти напомня дълго време за пътуването. Инче си вземи това което ти харесва. Помня от едно пътуване до Виена М настоя да ми вземе едно кожено яке от аутлета на Есприт. Там не ми хареса, но цената от 5 евро за кожено яке беше убийствена. Започнах да го харесвам няколко месеца по-късно и сега е една от любимите ми дрехи. Носи ми спомена от пътуването..

Общи условия

Активация на акаунт