Пишат ли ви се детски книжки?

  • 1 456
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 491
Страхотна тема! Всъщност от доста време ме вълнува този проблем. От около година ми се иска да напиша книжка как детето или някое животно се учи да ходи на гърне. Четох, че в развитите страни имало такива книжки и мисля, че ще свърши работа с моя инатливко. За сега все не ми остава време. Ако някой е попадал на такава книжка ще съм благодарна да ми каже  bouquet
За българския пазар - не знам. Иначе книжки има много, пусни една търсачка из Амазон. Моите деца филмчето за мечката в голямата синя къща много обичаха (от поредицата Bear in the Big Blue House), пак е на тая тема. На мене лично много ми беше харесал сюжетът за един цар, на когото принцесата не ще да ходи на гърне, та обявяват конкурс кой ще направи най-хубавото гърне за принцесата.   Simple Smile

# 16
  • Мнения: 5 877
Хаха, няма тук книжки за гърне, свободна е пазарната ниша
Аз измислях "тематичен текст" по популярни шлагери, например "Ах, гърнето" вместо "Ах, морето"... или "Моля те, не се напишвай! Моля те, не се нааквай! Тъй ухаещо и нежно - не! Както предииии..."
Имахме и една рисунка на момиченце и меченце, седнали на гърнета и развиващи една ролка тоалетна хартия.

# 17
  • Мнения: 985
Пише ми се детска книжка и на мене.
Книжка, пълна със стихчетата дето,
съчинявах докато предремвах
и с усилие приспивах си детето.
То детенцето порасна вече
и самичко ляга,
а пък мойта муза надалече
при друга мама избяга.
 Joy

# 18
  • Мнения: 3 491
Хаха, няма тук книжки за гърне, свободна е пазарната ниша
Аз измислях "тематичен текст" по популярни шлагери, например "Ах, гърнето" вместо "Ах, морето"... или "Моля те, не се напишвай! Моля те, не се нааквай! Тъй ухаещо и нежно - не! Както предииии..."
Имахме и една рисунка на момиченце и меченце, седнали на гърнета и развиващи една ролка тоалетна хартия.
Е, че това става за бестселър! Епизодът с мечката в голямата синя къща започваше по подобен начин: мечката поздравява зрителите, след което се сепва, протяга нос срещу камерата, и казва:"ммммирише, ммммирише, мммирише, от тебе ли мирише?, мирише на..... мед?!?!". След което дават малкото мече на гърнето.  Grinning

# 19
  • Мнения: 1 202
Ако можех да пиша ДА ама аз не мога!Браво на Цвети,че радва децата с нейните книжки! Hug

# 20
  • Мнения: 998
Ние с големия ми син (7г.) ги пишем заедно. Книжките са за Франклин и са различни истории. Измисляме ги заедно, като се редуваме в идеите, после аз редактирам и натраквам на компа и заедно илюстрираме - каквото може той, другото аз. Много обичам да правим книжки, някак се вдъхновявам от съвместното ни творчество Hug

Общи условия

Активация на акаунт