Кърменето - късмет, силно желание или усилие

  • 1 172
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 760
Не мисля, че някой в този форум съди!
Смятам, че трябва да направим всичко възможно да популяризираме кърменето (вкл. да се бием в гърдите, че го правим  Laughing ).
Лично на мен ми става мъчно когато разбера, че някоя майка поради не знание отбива детето си. Особено ако съответното майче има достъп до форума но предпочита да се довери на педиатъра си...
Честно си признавам, че се дразня от две други групи майки: некърмещи, за да не им се развали бюста (или по друга инфантилна причина) и тези, които са допуснали куп грешки поради незнание и сега настояват, че са постъпили правилно, бият се в гърдите, че дечицата им са добре (дай Боже!) и се опитват да привлекат агитка от бъдещи майчета...

# 16
  • София
  • Мнения: 4 966
Аз мисля като Мъни,и не съм съгласна че всички са жертва на нещо си-я на системата,я на педиатрите,я на нещо друго.
Ами ние защо не сме жертва???Ам?
Аз също адски се дразня на тези,които лишават децата си в името на тяхната външност.Тези гърди няма да са вечно с тази форма,а детето се нуждае именно от този си еликсир,и ще му е от полза завинаги.Ами съжалявам,но направо се изумявам на тези хора.
Също и незнаещите.Ами като незнаеш,седни,разрови се -прочети.
Ами на тези,които наготово им поднасяш цялата тази информация,и не ти вярвам ама грам на думите,още повече те гледат с насмешка.
А за анкетата-ами да,много ще си кажат че им е спряла кърмата.И моята приятелка като я питаш и тя така -казва.И наистина й спря.Но защо?Нито се е  хранила/оправдания винаги-нямала апетит/,била ядосана/оправдание-бебето реве/,нищо за подсилване на лактацията/оправдание-не знаела че съществува такова средство/,кърмила под  час/оправдание-доктора казва така;и т.н. и т.н.Следствие на това-кърмата намаляла много.Айде ам./оправдание-няма кърма/.
И оттам детето вече е отбито.Това не е единичен случай.Това е масовата причина.
И с този си постинг не искам да кажа че всички са така.иzключвам разбира се майките,които поради болест или лекарства прекратяват кърменето.
За съедне и дума не може да се каже.Кои сме ние,че ще съдим когото и да било.Просто мисълта ми е че понякога липсва достатъчното желание на майката,и тогава лесно може да намери причина за да се оправдае и да се изкара жертва...най вече на случайността.

# 17
  • Мнения: 641
Аз пък имам една позната (децата ни са родени на една дата), която на всеослушание се жалваше как не е имала кърма и колко много е искала да кърми. Когато и казвах за кърмене на поискване и т.н. ме "отсвирваше" тактично и не дотам... Реакцията и на това, че още кърмя (около Коледа) беше: "С тия зъби! Shocked.Не си добре, бе, не ми обяснявай!"...
С удоволствие споделям опит с желаеща да кърми мама. Знам, че правя най-доброто за моето дете, обаче за да стигна до тук съм се интересувала, чела, питала. То е като с всичко останало, желание да имаш и малко усилия да положиш Laughing.

# 18
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
И аз като Петя26 нямах нет в началото и си беше една борба...Всички повтаряха познатото-3 часа и т.н. да не изброявам. За капак и свекърва, която не е кърмила и само повтаряше "Такова чудо да кърмиш до 1 год и повече няма, детето е гладно, колко изцеди" #2gunfire Но пък попаднах на педи, който много ми помогна да се справя. И донякъде проблема е в главите ни. Просто в един момент се успокоих и си повярвах и нещата се наредиха.
Ами на тези,които наготово им поднасяш цялата тази информация,и не ти вярвам ама грам на думите,още повече те гледат с насмешка.
Точно това е и моето мнение. На две мами досега съм се опитвала да помогна, но не ме послушаха и резлтата ви е ясен- АМ.
Никого не съдя, всеки си решава сам!

# 19
  • Мнения: 922
Също и незнаещите.Ами като незнаеш,седни,разрови се -прочети.
Не съм съгласна. Не всички майки имат парите да си купят компютър, да си включят интернет. Не всички майки знаят английски език. Да не говорим, че преди 5-6 години този форум го нямаше(или греша). Ами каква информация има по книжарниците (на достъпна цена), в библиотеката newsm78. Ами, колко бременни или току що родили жени имат възможност да се разхождат насам-натам и да търсят инфо newsm78 в купа сено. Има "по-обикновени" жени, с "по-обикновени" познания, които се доверяват изцяло на личния лекар.
Не можем да слагаме всички жени под общ знаменател newsm78
Що се отнася до тези дами, които не са кърмили поради чисто суетни причин... като моята свекърва, например... Ами, не ги разбирам Rolling Eyes, но приемам техния избор. В крайна сметка, това си е техен проблем. Но мисля, че темата беше за друго Wink
 Peace  bouquet

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=104843.0
Тази тема ме радва много. Защо ли? Защото виждам как се повишава продължителността на кърменето, сравнено с такива допитвания-анкети отпреди 3, 2 и 1 години.

# 21
  • Мнения: 3 342
Не съдя и няма да осъдя никого/поне не в личния си живот/ за избора, който е направил. Всеки от нас тук е достатъчно зрял, за да реши как да постъпва, съответно да понесе отговорността и да изживее последиците от постъпките си.
Не искам и няма да бъда нравоучителна или назидателна.
Това, което бих могла да направя, е просто да споделя своя опит - лично изживян или придобит от прочетено, чуто, видяно и т.н. Ако на някого бъде полезен - прекрасно. А ако не - това не е мой проблем, нито всъщност проблем на когото и да било...
За да кърмиш успешно според мен са нужни и желание/много, много силно желание/, и усилие, и може би известна доза късмет... Или по-скоро подходящо стекли се обстоятелства...

# 22
  • София
  • Мнения: 630
Признавам, че преди да родя, изобщо не бях фен на идеята за кърмене. Може би защото повечето ми приятелки бяха кърмили съвсем малко или изобщоне бяха. Чувах разни неща от рода на колко болезнено и гадно (да, наистина) е кърменето. Пък и не бях виждала никоя жена да кърми в реалния живот (само по TV). Съзнавах, обаче, че това е пироитет на майката, а за мен тази роля беше все още непозната. С раждането, нещата се промениха. Разбрах колко лесно е за майката да следва естествените потребности на своето бебе и да откликва на тях.  Да, но около майката има хора(приятели, роднини, лекари, акушерки), които внасят първото объркване(поне при мен беше така). В родилния дом акушерките не говореха за" кърмене на поискване", моята майка е  спазвала режим и все подобни неща. В такъв момент е много лесно да приемеш една експертна позиция. Та затова не бих осъдила нито една майка, която не е кърмила детето си, но за майките, на които им предстои това невероятно събитие - появата на бебче-  трябва да имат възможността да знаят повече за кърменето. После, изборът е техен.  Искам да поздравя всички майки от форума, заели се с тази задача  bouquet Благодаря! Вие помогнахте и на мен. Heart Eyes


# 23
  • Мнения: 2 220
При мен кърменето се основава изцяло на силно желание. Никакъв късмет, никакво усилие. Това е най-естествения и най-прекрасния акт според мен!

Общи условия

Активация на акаунт