загуба на тегло над 10 кг за година и диария нощем /човек на 57 год

  • 1 292
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 561
Пиша тук с надеждата да срещна подобен случай на нашия и някакви насоки.
Става въпрос за мой близък роднина, на 57 год, мъж. От година и половина започна с разстройство, предимно вечер и нощес.
С дните започна да губи тегло, тъй като хапне ли през деня задължително през нощта е в тоалетната, не може да се наспи, трудно изкарва работния ден. С по-малкото храна пък свали вече 10 кг/ около 50 кг е, може и по-малко вече. Спря да работи
Правиха му пълни изследвания преди месец в отделението на 2 Градска Болница в София, всичко е перфектно, освен два полипа, които откриха в дебелото черво и бяха премахнати. Имаше лечение с медикаменти след интервенцията,но диарията пак се появява.
Прави консулатация с ендокринолог за щитовидната жлеза, и там няма нищо. Вече започна да сближава граници, с ниско кръвно е, което е доста ниско и му става зле, причернява му. Докторите от отделението казаха, че е случай, който не са срещали, всички изследвания са перфектни, никой нищо не открива, а видимо, човекът е много зле.

Моля, ако някой се е сблъсквал с нещо подобно да сподели, всичко ще ни е от помощ.
Ако има медицински лица в тази област, следящи темата, моля за становище. Мога да изпратя епикриза и подробна инфо от престоя му в отделението по гастроентерология.



 

# 1
  • Мнения: 29 390
Взема ли някакви други лекарства. Може някое от тях да има страничен ефект. Дано се реши проблемът!  Peace

# 2
  • Мнения: X
Евентуално отключен "колон иритабиле" на неврологична основа.
(активен въглен-табл., деанксит, ентерол)
Консулт с невролог.



# 3
  • Мнения: 1 561
PAV1, много благодаря, прочетох в интернет, звучи ми възможно.
 И аз мисля, че е възможно на страхова основа или друг психологичен фактор. Роднина ми е, но не съм в близък контакт с тях з ада знам такива детайли, но се опитвам да помогна, с каквото мога.

Ще направи консултация с невролог.

# 4
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Правиха му пълни изследвания преди месец

 

какво са му изследвали?
тествали ли са го за глутенова ентеропатия?

# 5
  • Мнения: 1 561
Христос Воскресе! Бъдете здрави и щастливи!

Връщам се в темата за да дам информация, която може да се окаже полезна на друг. След десетки изследвания, други доктори, нови лекарства ситуацията на моя близък е същата, няма ефект от нищо, нито точна диагноза. Последния лекар каза, че било бактерия.
Преди седмица моята майка обаче, която  от дълго време е със запек и една суха кашлица, лека загуба и на тегло, най- накрая се нави да посети пулмолог заради кашлицата, който я прегледал и казал, че кашлицата е от сърцето. Препратиха я на кардиолог, който я стреснал и казал, че била много зле, влезе в болницата в града и след няколко изследвания, преглед от доцентка от София се потвърди това, за което се осъмниха веднага- амилоидна полиневропатия,  която се среща в Пиринската област/ Благоевград и Кюстендил, но има вече и случаи извън нея/и е наследствена. Дължи на мутация на  ген на 18 хромозома в ДНК. Според информацията засяга сърдечната област, храносмилателния път и периферните нервни окончания. Има над 120 вида мутации и според това и симптомите при различните хора са различни, та майка ми питала и за нашия роднина дали не могат да го изследват, тъй като загубата на тегло е характерно за тази гадост, и за наше нещастие се потвърди и при двамата.
Днес са приети в Александровска болница и започват лечение, надявам се да имат късмета да стопират болестта, иначе според статиите ,които прочетох не  живеят дълго Sad
Не искам да мисля дали ние сме носители на тази мутация, и дали въобще искам да го знам от сега...

Ще пусна нова тема за това заболяване ,ако някой друг е с такова, ще ми е полезно  какво се случва, какви лечения се провеждат и т.н.


 

# 6
  • Мнения: 289
Да изслвдва Б12 и витамин Д!

Общи условия

Активация на акаунт