Няма лъжа, няма измама, ОКТОМВРИйчето вече казва "мама" - Тема 12

  • 39 913
  • 750
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 18 481
Не се изчерпваш, но съпреживените емоции заедно с децата са много различни. Да, радвам се и се вдетинявам покрай всичко ново и го чакам с нетърпение, но знам, че минава и заминава и догодина по това време може и да не си спомням много от нещата, за които подскачам сега.

Това, че ми е второ дете, не означава, че е ощетено - нито откъм материални придобивки, да не говорим откъм внимание. Много държа, каквото е било за едната, такова да е и за другата.

# 646
  • Мнения: 35 113
Аз разсъждавам, че точно защото след година по това време може би няма да си спомням какво е било искам да изживея всеки миг с него. И защото може да нямам друго дете пръскам цялото си време и средства за него. Оставям го да си играе , играя с него, излизаме, излиза с баща си, излиза с двама  ни, обсщо взето се стараем да са ни пълни дните, защото ето...мина почти една година без да усетя кога ми порасна детето.

# 647
  • София
  • Мнения: 5 617
Алекс, има, но не ми се поръчват с куриерска фирма. Предпочитам да ги пробвам на място, защото малкият е с широко краче. Така няма на плащам излишни доставки, ако не са му точни.

За играчките - преди много купувах, имах мания да взимам поне веднъж седмично. Обаче, едно че детето е с предпочитания и харесва предимно "импровизирани" играчки и второ, че не искам да му угаждам постоянно. И двамата с баща му не сме отгледани от родители с много възможности. Спомням си, че като дете баща ми веднъж ме беше завел на тези селските събори. Бях си харесала едно телефонче-играчка, но той нямаше възможност да ми го купи. От тогава отказах да им искам играчки и подаръци, била съм сигурно на 4-5г. И да, ставало е въпрос за 5-10лв, но, както вече споменах, родителите ми имаха периоди на финансови затруднения. Та в контекста на тези мисли, в началото исках да му купувам всичко, което можем да си позволим, за да има той онези неща, които с татко му не сме имали.
Обаче осъзнах, че това са само мои болни амбиции да го обграждам с играчки, които по никакъв начин не заместват любовта ми към него. Имам предвид, че има хиляди други начини, за да го накараме да се чувства в стабилно семейство, освен купените играчки. Колкото и грозно да прозвучи за част от вас, не искам да го разглезвам и да знае, че може да постигне всичко с рев и че ще получава всичко, което пожелае.
Не разбирайте, че го ограничавам. Напротив, купувала съм и ще продължавам да му купувам играчки, но с повече мярка и граници.
С този коментар изразявам мнение и не целя да създавам спорове. Целувки на децата от нас!

# 648
  • Мнения: 833
Най-големият проблем според мен е съхранението на играчките. Колкото до емоцията, с третото като че ли ми е още по-силна. Имам цял таван с плюшени играчки, които си чакат времето, за да бъдат изпрани и поднесени на беба. Междувременно тя вече е горд притежател на нови купища играчки, които вече получи като подарък. Чудя се в какви кутии да ги разполагам, хем да са й подръка, хем да не окупират цялото ни пространство. Признавам си, че с кеф продължавам да купувам нови играчки, с повод и без повод. Надявам се в някакъв момент да прояви интерес към тях, но тя е живият пример, че едно презадоволено дете губи интерес. Не играе с тях. Играе с всичко друго наоколо, но не и с играчките. Умира си да дрънка кутията за дърва за камината; да рови в купата с орехи и да ги вади и връща; да “работи” с дистанционните; да бърка в контактите; да натиска копчета де що намери; да си играе с обувките; с очилата ми; със случайни предмети..., и т.н., и т.н...
Имам една музикална кутия, която ми подариха кръстниците на децата, от Англия, от преди 20 години, пожълтяла но в изправност. Е тя е абсолютен хит! Но не я харесва толкова заради звуците и песничките, на тях им отделя минимално внимание. Борбата е да я обърне и да й намери батериите, да ги извади и да ги налапа. Може би е добра идея да прибера всичко, за да ги позабрави...
Колкото до спомените..., определено имат такива. Каките ми споделят, че имат ясни спомени от първите си рождени дни. За това какво са изпитвали, какви мисли са им се въртели в главите, и съм сигурна, че е така, защото ми описват случки, за които знам, и тяхната интерпретация ми е позната. Аз самата имам спомени от много ранното си детство, преди навършване на годинката. Имам спомени и за случки и за емоциите, които съм изпитвала. Така че, има смисъл от отбелязването на празника, дори и да не разбират защо възрастните го правим, атмосферата им се запечатва. Аз нещо се поизморих от “сватби”, и може би ще отбележа празника в по-тесен семеен кръг. Не съм решила нищо конкретно все още, не съм на тази вълна.
Ет, как върви лечението?

# 649
  • Мнения: 1 086
ЭДРАВЕЙТЕ майчета, както е обръщението по нашите болници. эа играчките и ние гледаме да не купуваме много, и да наблягаме на качеството, но и  скапани имаме. основно се интересува да играе с нас или с неиграчки. кабели, контакти, боклуци, клечки, лаптопа ми счупи . вчера счупи машината эа системата, добре ,че имаме эастраховка.
вчера на три системи пощръкля. сега эаспа благодарение на биберона.
горе долу смъкнахме темп и благодарение на системите е много жиэнен, но получи слуэ в акото. пак му вэеха сиарпи да видим как се движи. няма апетит и оплюва цялата стая с на тати домашните пюренца. доволна съм, че влеэнахме в болница, эащото наистина бърэо се овладя с теэи системи, инхалации и тн. стресирам се эа яденето.
утре може би щели да ни иэписват, но дпоред майка ми, ако има раэстройство няма да ни пуснат.

момичета, как деэинфекцирате дървените играчки? пуска ги по пода нарочно, а е болница...

# 650
  • Мнения: 35 113
Има един препарат на Нук за играчки

# 651
  • София
  • Мнения: 5 617
Аз пък да се оплача, че покрай малкия и аз настинах. Засега само гърло и хрема, но ще видим. Той поне не вдига температура вече. Само сополи, посгъстиха се от Виброцила и едва ги дърпим. Та така, един сив, непоискан отчет от мен Joy

# 652
  • Мнения: 1 872
Има две кутии с играчки вече (95% подарени). Едната кутия съм я прибрала, белким ги забрави малко и се заинтересува от тях като ги извадя. Играе си основно с: кабели, топките на кучето, повода на кучето (тагчето с името звънти като го раздруса), лъжици, дървени баркалки. Ние с големия му вуйчо май нямахме толкова много играчки. Живеехме на общежитие и нашите нямаха много възможности като бяхме малки. Заради алергията ми от прах плюшените бяха забранени. Помня единствено един куфар лего - ами умирахме си от кеф, с години си играехме с него. По-малките вуйчовци се родиха след 2000г и имаха тонове играчки. Не ми изглеждаха по-щастливи.

За РД каним няколко приятелски семейства с деца в един детски център. Те са на възраст между 1 и 4, та би трябвало да е доволен рожденика.

# 653
  • Мнения: 1 086
ДРЪЖ се, неиэвестна!!!
относно играчките, един мой поэнат наема играчки или купуват втора ръка. действието е в Баэел и са наистина эаможно семейство. мен би ме било малко гнус, с оглед на това, че друго дете ги е яло. но други хора така процедират.

# 654
  • Мнения: 18 481
И аз ползвам на Нук дезинфеканта, както и препарата, с който мия мивката. После изплаквам добре. За меки играчки - в пералнята също с дезинфектант (Импресан), меки с пластмасови части - в торбичка за пране, за да не тракат много.

Аз обожавам да печеля търгове в ибей. На бебето спечелих играчката за над леглото, на каката преди години - страхотна къща с обзавеждане и семейство катерици на Sylvanian family. Продава се масово bundle играчки, книги. Всичките ми книги за бременност, отглеждане на деца, захранване са спечелени за по 5-6 паунда за 3-4-5 книги по този начин. Отделно се продават много нови неща за доста по-малко пари в сравнение с нашите магазини.

# 655
  • Мнения: 833
Sorry, Неизвестна! Ни най- малко не е сив и непоискан отчета ти! Напротив, ще се радвам да прочета, че сте по- добре!
Темата с болестите ми е до болка позната и много се надявам с беба да ни разминат вирусите максимално възможно. Да чукам на дърво, засега се разминахме, макар, че май бяхме на косъм при смяната на температурите, разлика от около 10-тина градуса си е много. Сигурно кърмата помага, нямам друго обяснение. Но пък по-малката кака не се размина и от днес е на антибиотик със зверска кашлица. Е, и цигарите имат пръст в тая работа... Ама в тая възраст е така, подпушват си девойките..., за мой ужас...

# 656
  • София
  • Мнения: 5 617
На колко е по-малката кака? Дано бързо и минава от АБ.

# 657
  • Мнения: 833
На 16 и половина... Simple Smile

Последна редакция: ср, 19 сеп 2018, 10:30 от Hitrushana

# 658
  • София
  • Мнения: 5 617
Голяма красавица е.
Аз започнах да пуша дори и на по-малка възраст. Дано да е период и да ги откаже преди да е станало твърде късно.

# 659
  • Мнения: 18 481
Днес какъв мрънчо е, още от ставането. Не знам и как ще се оправяме с катеренето. Вчера три пъти я свалях от холната маса. Първия път стоеше права до ръба, втория път беше направила мост към близкия фотьойл, за да докопа една топка, третия път беше седнала странично до ръба, като единият ѝ крак висеше извън масата.

Общи условия

Активация на акаунт