Въпрос за деца в риск.

  • 8 964
  • 204
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 030
Предлагам на не задълбаваме в семеен или друг бюджет.
Грижеше се за неговия си, ако ще уточняваме.

Както и да е, защо просто баща, подпомагащ бюджета си с бране на гъби, да не взима децата си със себе си?
На 10 години нямоше да имам нищо против.

Бащата нека си го подпомага. И да, през уикенда може да вземе и тях.А това , че ти нямаш, не значи, че тези деца го искат. И те не са на 10.
Не разбрах сина ти как изкарваше пари на 8?

# 106
  • София
  • Мнения: 8 348
Е значи малтретирани са децата, права си.

Излизам от темата.

Дано се развият благоприятно за децата нещата, независимо заради или въпреки твоята намеса.

Ох, сериозно.
На 8 събираше ябълки в кофа. 50 ст. на кофа.
Имаме 30 ябълки, бая кофи са. Богат 8 годишен беше.

# 107
  • Мнения: 11 504
То в брането на гъби няма нищо лошо. Нито в кърския труд. Но това са издребнявания.

Важно е - децата нахранени ли са, подсигурени ли са основните им нужди, в безопасност ли са, посещават ли редовно училище, някой помага ли им с уроците.

Защо директорката е подавала сигнал? Надали ги е видяла как берат гъби

# 108
  • Мнения: 1 030
То в брането на гъби няма нищо лошо. Нито в кърския труд. Но това са издребнявания.

Важно е - децата нахранени ли са, подсигурени ли са основните им нужди, в безопасност ли са, посещават ли редовно училище, някой помага ли им с уроците.

Защо директорката е подавала сигнал? Надали ги е видяла как берат гъби


Подала е, защото е забелязала, че не се полагат грижи за тях. Недохранени са, зимата ходят на училище с летни обувки и без якета. За училище да не говорим. Подсигурили са им от там всичко, което е нужно. Идвали са без раници, момичето особено е било притеснено от това. Говорила е многократно с бащата, да им подреди раниците вечер, да им покаже как става и да ги праща поне с учебници на училище. Не е имало резултат и се е принудила да отиде в дома им, за да вземе помагалата и да ги държи в училище. Тогава е видяла и обстановката в къщата и е подала сигнал.

# 109
  • Мнения: 1 030
То в брането на гъби няма нищо лошо. Нито в кърския труд. Но това са издребнявания.

Важно е - децата нахранени ли са, подсигурени ли са основните им нужди, в безопасност ли са, посещават ли редовно училище, някой помага ли им с уроците.

Защо директорката е подавала сигнал? Надали ги е видяла как берат гъби


Подала е, защото е забелязала, че не се полагат грижи за тях. Недохранени са, зимата ходят на училище с летни обувки и без якета. За училище да не говорим. Подсигурили са им от там всичко, което е нужно. Идвали са без раници, момичето особено е било притеснено от това. Говорила е многократно с бащата, да им подреди раниците вечер, да им покаже как става и да ги праща поне с учебници на училище. Не е имало резултат и се е принудила да отиде в дома им, за да вземе помагалата и да ги държи в училище. Тогава е видяла и обстановката в къщата и е подала сигнал.
Има още случаи , но не ми се изпада в повече подробности.

# 110
  • Мнения: 11 504
Докато се чудим как да им помогнем ако им посъберем това - онова за наближаващата нова учебна година? Ще им го предадете ли?

На прима виста се сещам, че имам излишно таблетче, ролери, козметика, диадемки, малко дрехи. Повечето съм раздала, но това се чудех къде да даря.


В крайна сметка бащата се бори за децата си и не ги е изоставил. Да ударим едно рамо като начало, пък да видим. А?

# 111
  • Мнения: 1 030
Докато се чудим как да им помогнем ако им посъберем това - онова за наближаващата нова учебна година? Ще им го предадете ли?
С най-голямо удоволствие, но социалната  работничка ми заяви, че бащата не приема такива помощи.

# 112
  • Мнения: 6 166
Мигленаски, може би този баща не изкарва много пари. Ако не оставя заплатата си в кръчмата или на ролетката, може би няма. Какво, да го разпънете на кръста за това, че няма 2 заплати, за да си гледа децата ли?

За брането на гъби - проучете дали парите не са останали за децата преди да съдите. Също проучете и дали човекът, който им дава да разнасят листовки не го прави с оглед на това да ги подпомогне да имат някакви парички за закуска.

Неща, които за вас са интуитивно ясни, за семейство с много ниски доходи не са толкова очевидни - като например да се подреди на някой чантата. Да не говорим и, че на 8 години може би ако някой обясни на детето - то само ще си я подрежда. Не би ли трябвало да си я подрежда само? Да може да се изкъпе само? Да може да си напише домашните само?

Последна редакция: пт, 17 авг 2018, 22:22 от Елфичка

# 113
  • Мнения: 11 504
От училището е приел.

Лошото е, че не можеш да поговориш с него  Sad

# 114
  • Мнения: 1 030
И аз съм за това да помогнем и по този начин. Но след като ми казаха, че бащата не приема такива помощи, незная как да постъпя. Мислех да помоля директорката да поговори с него по този въпрос, така или иначе контактуват.

# 115
  • Мнения: 1 030
Мигленаски, може би този баща не изкарва много пари. Ако не оставя заплатата си в кръчмата или на ролетката, може би няма. Какво, да го разпънете на кръста за това, че няма 2 заплати, за да си гледа децата ли?
Не! Искаме да му се помогне да се грижи за тях по-добре!

# 116
  • Мнения: 1 030
А да се помогне означава: да се осигури нужното за училище, да се осигури храна, да се осигури морална подкрепа, а също така и помощи от социалните във вид на отопление и т.н.

# 117
  • Мнения: 25 846
Мигленаски, може би този баща не изкарва много пари. Ако не оставя заплатата си в кръчмата или на ролетката, може би няма. Какво, да го разпънете на кръста за това, че няма 2 заплати, за да си гледа децата ли?
Не! Искаме да му се помогне да се грижи за тях по-добре!
Ами помогнете му, но без да му отнемате децата.

# 118
  • Мнения: 11 504
Ами то на социалните е добре, че е отказал. Страх го да не покаже, че мизерстват. Все пак залогът е много висок.

Като видиш децата може да ги помолиш да попитат баща си дали разрешава да им дадеш някой неща, които на вас вече са ви малки и не ги ползвате.
То и да ти дадат неговия телефон хич не ми пречи да го питам лично.  

# 119
  • Мнения: 1 030
Мигленаски, може би този баща не изкарва много пари. Ако не оставя заплатата си в кръчмата или на ролетката, може би няма. Какво, да го разпънете на кръста за това, че няма 2 заплати, за да си гледа децата ли?
Не! Искаме да му се помогне да се грижи за тях по-добре!
Ами помогнете му, но без да му отнемате децата.
Точно това се опитвам да направя.

Общи условия

Активация на акаунт