Въпрос за деца в риск.

  • 8 946
  • 204
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 030
Мисля да помоля директорката, тя е много съпричастна с всичко това. Така или иначе имат постоянен контакт с него , по повод децата. Би могла да го убеди да приеме. А и много зависи как ще му бъдат представени нещата.

# 121
  • Мнения: 25 808
Мигленаски, може би този баща не изкарва много пари. Ако не оставя заплатата си в кръчмата или на ролетката, може би няма. Какво, да го разпънете на кръста за това, че няма 2 заплати, за да си гледа децата ли?
Не! Искаме да му се помогне да се грижи за тях по-добре!
Ами помогнете му, но без да му отнемате децата.
Точно това се опитвам да направя.
Не съм убедена. Ако искаш да помогнеш на човек, гледаш го в очите и му казваш "искам да ти помогна", не ходиш зад гърба му в соц грижи.
Дорис е дала златни съвети.

# 122
  • Мнения: 1 030
Мигленаски, може би този баща не изкарва много пари. Ако не оставя заплатата си в кръчмата или на ролетката, може би няма. Какво, да го разпънете на кръста за това, че няма 2 заплати, за да си гледа децата ли?
Не! Искаме да му се помогне да се грижи за тях по-добре!
Ами помогнете му, но без да му отнемате децата.
Точно това се опитвам да направя.
Не съм убедена. Ако искаш да помогнеш на човек, гледаш го в очите и му казваш "искам да ти помогна", не ходиш зад гърба му в соц грижи.
Дорис е дала златни съвети.
Тук никак не съм съгласна с теб! Звучиш нелепо.

# 123
  • Мнения: 25 808
Скрит текст:
Мигленаски, може би този баща не изкарва много пари. Ако не оставя заплатата си в кръчмата или на ролетката, може би няма. Какво, да го разпънете на кръста за това, че няма 2 заплати, за да си гледа децата ли?
Не! Искаме да му се помогне да се грижи за тях по-добре!
Ами помогнете му, но без да му отнемате децата.
Точно това се опитвам да направя.
Не съм убедена. Ако искаш да помогнеш на човек, гледаш го в очите и му казваш "искам да ти помогна", не ходиш зад гърба му в соц грижи.
Дорис е дала златни съвети.
Тук никак не съм съгласна с теб! Звучиш нелепо.
Кое е нелепо? Че искате да помогнете на някой, но без да говорите с него, че си правите заключения от приказките в махлата.

# 124
  • Мнения: 1 030
Скрит текст:
Мигленаски, може би този баща не изкарва много пари. Ако не оставя заплатата си в кръчмата или на ролетката, може би няма. Какво, да го разпънете на кръста за това, че няма 2 заплати, за да си гледа децата ли?
Не! Искаме да му се помогне да се грижи за тях по-добре!
Ами помогнете му, но без да му отнемате децата.
Точно това се опитвам да направя.
Не съм убедена. Ако искаш да помогнеш на човек, гледаш го в очите и му казваш "искам да ти помогна", не ходиш зад гърба му в соц грижи.
Дорис е дала златни съвети.
Тук никак не съм съгласна с теб! Звучиш нелепо.
Кое е нелепо? Че искате да помогнете на някой, но без да говорите с него, че си правите заключения от приказките в махлата.
Правя си и от тях ,хората не лъжат, и от това, което аз видях. Директорката също едва ли лъже! А аз сама няма как да му помогна. Трябва да го направи общината, социалните и училището, за да може да бъде облекчен дългосрочно в грижите по децата, да живеят по-добре и да не се стига до сериозни последствия. Те трябва и са длъжни да го направят.

# 125
  • Мнения: 1 030
След като разговорите със социалните и с директорката не са променили нещата, едва ли разговора с мен ще го направи.

# 126
  • Мнения: 1 030
Ако таткото е готов да приеме помощ, ще пратя на лично адреса на всеки, който може и пожелае да помогне.

# 127
  • Мнения: 11 405
Aз ще се включа.

Имам вече изброени неща, ще купя и пособия за училище.
Ако дадеш размери на обувки и височина ще ги спретнем за новата година Simple Smile

# 128
  • Мнения: 1 030
Aз ще се включа.

Имам вече изброени неща, ще купя и пособия за училище.
Ако дадеш размери на обувки и височина ще ги спретнем за новата година Simple Smile
Чудесна си! Човек , който помага и със съвети и реално. Ще се постарая най-много до ден два да имам отговор и ще ти пиша. Дано го убеди под някаква форма. Дори ако трябва тя ще му ги предаде от името на училището, само да се съгласи.

# 129
# 130
  • Мнения: 6 166
Тук никак не съм съгласна с теб! Звучиш нелепо.

Самият факт, че продължавате да нападате и обиждате всеки, който дръзне да изрази различно от вашето мнение ме кара да се замисля дали наистина знаете какво правите. Доста бързо ги завъртате задкулисните неща и то в посока на "Ей сега ще покажа аз на тоя бедняк как да отгледа децата си по най-добрия начин, моят ".

Вместо да слагате по няколко поста един след друг, което е против правилата, напишете един, в който да кажете: това направих, това чакам, от това имам нужда от помощ. До сега - всеки, който уцели помощта, която искате да чуете да ви се предложи е златен, всички останали са нелепи. (защото как така да не видят колко сте права)

Отписвам се от тази тема. Дано на децата се помогне. Ако някога попаднат в полезрението ми ще помогна, но не чрез вас. Нападателността ви ме обезкуражава.

# 131
  • Мнения: 5 134
Извън институциите на държавата, може да опитате да се свържете с неправителствени организации с подобна сфера на дейност. На прима виста, ето например: https://www.detebg.org/bg/ или http://nadejdabg.org/charities.php?type=foundations

А на тази страница има добри идеи като цяло за хора, които искат да помагат, каквито са писали в темата: http://nadejdabg.org/donate.php

Може да ви дадат идеи как да помогнат/помогнете

# 132
  • Мнения: 1 030
Извън институциите на държавата, може да опитате да се свържете с неправителствени организации с подобна сфера на дейност. На прима виста, ето например: https://www.detebg.org/bg/ или http://nadejdabg.org/charities.php?type=foundations

А на тази страница има добри идеи като цяло за хора, които искат да помагат, каквито са писали в темата: http://nadejdabg.org/donate.php

Може да ви дадат идеи как да помогнат/помогнете
Благодаря ви.

# 133
  • Мнения: 1 030
Здравейте, мами. Разговарях с директорката на училището. Тя ми обясни, че до този момент няколко пъти е давала на таткото дрехи за децата и той ги е приемал без никакъв проблем, носили са ги децата.
Ако някой желае и има възможност да ги зарадваме с дрехи, ранички или помагала, може да ми пише на лично.

# 134
  • Мнения: 1 030
2926 преглеждания на темата и само две потребителки пожелали да помогнат.Сериозно?!
Иначе, когато трябва да се дава акъл, да се анализира, да се определя кой какъв бил, кой какво правел и защо го правел, сте доста активни.
Но когато опре до действия, никакви ви няма! Може да се погледнете какво представлявате повечето от потребителите тук. Става дума за деца, които имат нужда от помощ! Хайде де, действайте!  Повечето тук сте майки! Както можете да давате съвети и непоискани анализи, така можете и да помогнете. Но защо да го правите , по-лесно е да се пише, да се оплюе някой, да се направите на умни, цъкащи на клавиатурите. Доста по-трудно е, обаче, наистина да направите нещо, за някого, за дете, което се нуждае от помощ. А като гледам нямате и желание.
Не се притеснявайте, моите деца са доста по-големи от нуждаещите се. Нито ще им обличам дрехите, нито ще ползваме останалите неща, които бихте изпратили. За сега сме здрави, работим и осигуряваме достатъчно добре и децата си и живота си.
Сигурна съм, че с тези, които пожелаха да помогнат, ще направим достатъчно, за да осигурим идващата учебна година на децата. Ще направим и повече, или поне ще опитаме.
За останалите, жалко!

Общи условия

Активация на акаунт