Искам бебче,но ме е страх! - пия успокоителни

  • 6 560
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 376
Браво, Зипи, не знам дали го осъзнаваш, но това, което постигаш, е наистина голямо!  bouquet

Дара, и на теб свалям шапка както за постигнатото на времето, така и за силата да седнеш и да го напишеш тук за всички нас newsm51

# 31
  • Мнения: 113
Малко над 30 години съм и вече ми е време за бебче,но много ме е страх!Не съм добре с нервите и постоянно пия успокоителни!на този етап не мога без хапчета!Страх ме е да не окажат някакви въздействие на бебчето,защото някои са противопоказни,като ксанакс.Колко време трябва да се изчисти организма от тези хапчета,колко време преди да забременея не трябва да ги пия?Благодаря на всички,които ми отговорят!
Zipi,
и аз бих те посъветвала да потърсиш психиатър преди да помислиш за бебе. Най-добре е да си напълно здрава, защото никак не е лесно да си майка, още повече, ако нервите ти са разклатени. Късмет    bouquet

# 32
  • Мнения: 145
Момичета,благодаря Ви за съветите и милите думи.Преди години наистина преживях голям стрес!Оттогава имам колит ,страхова невроза и разхлопани нерви.Трябваше да спра хапчетата отдавна,по съвет на лекарите,но не мога!!!!Страх ме е !Не постоянно ,но на моменти се задушавам от страх,кръвното ми пада,вие ми се свят!Всичко е на нервна почва!И силното главоболие ,и болките в корема,и виенето на свят!Опитвам се да преодолея страха си,но не мога!!!Страх ме е да съм сама,да  излизам сама!А като си пия хапченцето ми е все тая!За това ви говоря! Пробвала съм и с валериан,и с мента и с билкови чайове,но спасението е да си спокоен.А при мен това е временно явление!Тези дни не пия хапчета успокоителни,а само валериан,но много ми се вие свят като дрогирана съм!Това нормално ли е?

Имах колежка, която имаше абсолютно същите симптоми като твоите. Страх я беше от всичко, непрекъснато си мислеше, че се задушава и че ще умре. няколко пъти се опитах да разговарям с нея, за да разбера от какво е продиктувано това - каква е причината. Оказа се, че просто тя е свикнала всички да правят, това което тя иска, да се съобразяват само с нея  и в един момент, когато е разбрала, че тя не е центъра на вселената изживява психически шок и не може да го приеме. Ходеше при невролози, психиатри и всички казваха, че няма причина да се държи и да се чувства по този начин. Оказа се, че тя просто е искала да задържи вниманието на околните, да предизвиква съжалението им и загрижеността им /за мен е абсурдно да има такива хора/. Пиеше лекарства, не знам точно какви. Няколко месеца след това съвсем случайно и непланирано забременя. От този момент всичките й припадъци, задушавания, неразположения и други подобни изведнъж изчезнаха - като с магическа пръчка. Сега очаква първото си дете и трябва да ти кажа, че изкара най - леката бременност, която аз съм виждала. Не искам да правя никаква аналогия между твоя случай и нейния. Просто исках да ти разкажа една такава история. Може би е крайно време да се вземеш в ръце и да покажеш, че имаш воля и характер за да бъдеш родител.

# 33
  • Мнения: 2 120
Тези състояния обикновено са свързани с нещо преживяно в миналото- силен стрес, уплаха, и т.н. подсъзнанието ни прави връзка с преживяното и се стига до въпроса-`Дали ще го преживея отново?`, `Ами ако пак ми стане така?` и подобни, други въпроси.
Тогава обикновено за наше спокойствие прибягваме до хапчетата, без да си дадем сметка, че правим асоциация с нещо, което е вече преживяно и не е задължително да се повтаря в същия вариант.   

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 532
момичета,току що прочетох,че е опасно и мъжът ако пие лекарства.моят съпруг е с вегетоневроза и от около 6 месеца пие въпросният сероксат.тъй като работим по въпроса за второ дете сме се консултирали с няколко лекари и те категорично отхвърлиха възможността за проблем с бебто при положение,че мъжа пие лекарства, а сега вие направо ме хвърлих те в музиката newsm78

# 35
  • Мнения: 468
Нека и аз се включа тук.Малко ме е срам да си призная , но виждам че не съм единствена.След като минах през какви ли не доктори - кардиолог ,невролог стигнах до психиатър , който постава диоагноза страхова невроза.Страхувам се да остана сама, да изляза навън сама, дори да ходя на места където има много хора, за да не ми прилошее.А имам три годишен син за който трябва да се грижа.Психиатърката ми изписа някакви хапчетаНо в момента не се сещам как се казваха.Тъкмо като ги започнах и разбрах че съм бременна, и ги спрях .Бременноста ми завърши неуспешно.Сега ви моля помагайте,кажете някой психиатър или психолог незнам, но трябва да се справя с този страх.Сега си гледам детето сама в къщи но се страхувам да го изведа на разходка, и то ще се побърка заради мен вкъщи ,не е редно .Какво е виновно детето .Заради него най вече трябва да се справя.Имам желани е но само с него не става.

# 36
  • Мнения: 1 008
krislubo, писах ти на лични. Надявам се да мога да помогна.

# 37
KayRenn,кой еи къде е психологът ти? Моля те, кажи!

# 38
  • Мнения: 513
Аз пък ще дам съвсем друго разрешение на въпроса - това е лечение с хомеопатия. Може да го започнеш веднага и да започнеш работа по проблема бебо без да се страхуваш, защото хомеопатичните лекарства са безвредни и би могла да ги пиеш и през бременността , даже всички болести по време на бременноста можеш да си лекуваш с хомеопатия, но мисля че няма да ти се наложи. Аз също имах доста проблеми с нервитеи пълен емоционален срив и пиех доста "успокоителни", но без никакъв резултат, а с хомеоптията си реших въпроса веднъж завинаги/ е да някои  няма да повярват, но това си е техен проблем/. Ако те интересува пиши ми на лични, но пиши и от къде си за да мога да ти дам някакви координати  на лекар хомеопат. Порови се из различните теми свързани с хомеопатията и хомеопатичното лечение и ще се убедиш че съм права. Дано да съм успяла да ти помогна.

# 39
  • Мнения: 295
Малко късно май се включвам в този разговор, но по- добре късно от колкото никога. Искам да се обърна към всички момичета с подобни проблеми- не се предоверявайте на лекарите! Ако почувствате, че имате и най- малкото желание да живеете и да се измъкнете от някоя криза, по- добре се опитайте да се борите сами с проблема. Иска се малко повече четене,  самонаблюдение и самоопознаване и никак не е лесно. Но усилията си струват. В началото на годината и на мен ми изписаха едни такива хапове, дето ако ги бях пила... Просто като прочетох списъка със странични ефекти и ме сви корема- реших, че не ми трябва да рискувам толкова за глътка щастие! Още повече имам приятелка, която сподели, че и тя е трябвало да пие същите хапчета и нищо истински хубаво не е видяла от тях, а сега се чувства много по- добре с йога. При мен лично проблема идваше от преработване и прекалено много стрес- поне така прецених. Затова първата ми крачка беше да започна да отказвам допълнителна работа и да отделям повече време за себе си и приятеля ми. Резултатите са просто невероятни! Малко по- бедна съм, но много по- щастлива newsm68! Имам още път да извървя, но нещата се нареждат постепенно. Желая щастие на всички! smile3531 Flowers Sunflower Flowers Four Leaf Clover Peace Hug

# 40
  • Мнения: 35
 ooooh! виж, аз забременях на 34г. и вече влизам в 8ми месец, а до тук всичко е повече даже от тип-топ. така че не се притеснявай от възрастта. по-важно е твоето психическо и физическо състояние, така че моя съвет е от тампочни.
при мен много положителен фактор беше спорта, защото преди да забременея, бях в най-добрата си форма до сега. мисля че това много помогна показателите ми и ни да са чудесни.
не вързвай притеснениеята с бебетата, те нямат нищо общо. реши си проблема , който иначе решаваш с успокоителни и тогава мини към бебе.
а принципно по памет /90% гаранция/ средно хубвао е да си спряла поне 6м всякакви успокоителни, преди да забременеше. във всеки случай, пак по памет, зависи от самите лекарства, някои са доста по-тежки и е най-добре да се консултураш с пси

Общи условия

Активация на акаунт