Августинките една след друга, гушкат бебчетата вече и се хвалят тука - Тема 4

  • 41 099
  • 642
  •   1
Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 4 884
Разбира се, че е възможно, радвай се! При някои продължават седмици, при други месеци. Моят  синковец няма колики, от време навреме става неспокоен, но не се превива и затова не го отчитам като колики, пък и много бързо му минава неспокойството.

# 526
  • Мнения: 385
Според мен всичко е възможно:) стискам палци и се надявам всичко да отмине за кратко и при нас.. днес смятах, че май от две седмици само ни мъчат, а ми се струва толкова повече

# 527
  • Мнения: 5 134
Какво се има пред вид под колики? Май няма при нас такива. От време на време има газове, но не реве, спокоен е. Не давам нищо.

# 528
  • Мнения: 385
Ами моят бебок се превива, напъва и зачервява съответно. Пръцка много и много плаче докато се напъва. Дори като спи го виждам как понякога има спазми и аха да се разреве, но пръцка и му олеква.. горе долу по това време започва да го боли повече и продължава два, три часа

# 529
  • София
  • Мнения: 444
Ами моят бебок се превива, напъва и зачервява съответно. Пръцка много и много плаче докато се напъва. Дори като спи го виждам как понякога има спазми и аха да се разреве, но пръцка и му олеква.. горе долу по това време започва да го боли повече и продължава два, три часа

Същото е и при нас, но понякога продължава повече часове Wink

# 530
  • Мнения: 5 134
Горките и бебчета, и майки. Дано скоро да им отмине.

# 531
  • Мнения: 385
Ами моят бебок се превива, напъва и зачервява съответно. Пръцка много и много плаче докато се напъва. Дори като спи го виждам как понякога има спазми и аха да се разреве, но пръцка и му олеква.. горе долу по това време започва да го боли повече и продължава два, три часа

Същото е и при нас, но понякога продължава повече часове Wink
Все едно гледаме едно и също бебе Simple Smile) успокоително е да знам, че не само при нас е така

# 532
  • Мнения: 2 124
На кой ден започват коликите ?

# 533
  • Мнения: 2 178
На кой ден започват коликите ?
Няма определен ден за това. Може да започнат от ден 5 , може и от 4/5 месец. Зависи от бебчето.🤗😉

# 534
  • Мнения: 5 134
Доколкото е успокоително това, първото ми дете не е имало също.

# 535
  • Мнения: 441
Моето голямото също нямаше,  а сега това имам чувството,  че от ден пети си ги има коликите... Точно напъване,  гърчене,  неспане... Разликата с баткото е,  че сега бебчето получава кърма на някои от храненията,  а баткото беше изцяло на АМ.  Такива неспокойни дни и нощи изобщо не е имал. Изобщо от небето до земята са ми засега разликите между двамата...

# 536
  • Мнения: 338
Охх момичета, тези колики нас много ни мъчат, изкупих аптеката, но май не помагат много лекарствата. Много плаче милата , вечер е чудо до 2-3 плаче и крещи, а от няколко дни започна и към края на храненето да плаче и след хранене рев, повръщане, свиване . Направо съм се видяла в чудо от няколко дни.,
От 15 дни детенце има жълти секрети от очичките като конюнктивит, давахме антибиотикови капки, а сега минахме на билкови( всичко предпосано от педиатър разбира се) , но днес изкарах от едната ноздра на нослето и един жълт сопол. Трябва ли да се притеснявам? Знам, че жъктите сополи говорят за бактериална инфекция, но пък е само 1 сопол. Детето диша през носа без проблем, което ме навежда на мисълта, че не е запушен носа. Да търся ли педиатърката или да изчакам малко ?

# 537
  • Мнения: 9 196
При моите започнаха на месец някъде - напъване, гърчене, събуждане с рев, газове. Бързо ги оправях, за 1-2 минути, но си ги болеше децата, то се вижда, чак сълзички им излизаха. Но само затопляне с играчка ма MW или ръка, масаж или люлка, това бяха най-скорострелните облекчения. Механични един вид.

Сега от три четири дена се събуждат тихо, кокорят си се там, само мляскат и вадят езика, без рев, няма гърчене и пънене, дано да са минали, да не е само временно.

Но доста ги държаха - около 6 седмици, отначало започнаха леко, само с малко напъване и зачервяване, после станаха силни и от раз спряха.

mariqpb - аз редовно вадя сополче от някой нос, но казаха ако няма истинска хрема, кашлица или температура, да не давам лекарства, да не промивам. Мисля си, че може да им се дразни лигавицата от постоянното спиране, пускане на парно, смяната на самия въздух, но какво да направя с този скапан климат - грее слънце, 25 градуса навън, скрива се и почва да вали и студ, виелица ...

Последна редакция: пн, 10 сеп 2018, 23:13 от Salsisha

# 538
  • Мнения: 5 134
Мария, това може да е била засъхнала кърма.

# 539
  • Мнения: 338
Поуспокоихте ме малко, ще я следя така или иначе Simple Smile
Исках да попитам някой беше споменал за едни свещички за колики от Германия, каква е основната им съставка? Примерно , както в лефакса е семитикон ..Че малката такива кризи я хващат, че крещи буквално до задавяне по час , че и нагоре, въпреки че я носим на ръце и й правим масажи и какво ли още не ..

Общи условия

Активация на акаунт