Августинките една след друга, гушкат бебчетата вече и се хвалят тука - Тема 4

  • 40 895
  • 642
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 324
И ние пием вода. При нас е под формата на чай от копър. Пие си го, явно й харесва. Педиатърката каза по 60 мл на денонощие още след като ни изписаха от болницата. Аз й давам колкото й се пие между храненията и с една глътка само изплакваме устата след хранене

# 631
  • Мнения: 2 124
И аз й давам водичка пие си по няколко глътки.
Това да не се пие вода нещо не го схващам да не кажа, че ми се струва и ненормално.

# 632
  • Мнения: 5 134
Изглежда малко странно, но е факт, че на дете изцяло на кърма на поискване не е необходима вода. Твърдят го всички световни лекари, вкл. СЗО. В момента, в който се почне с хранене или дохранване с АМ или кърмене под час, водата е задължителна.

# 633
  • Мнения: 9 196
Аз няма да коментирам почистването на бебето и даването на вода, защото ще избухне трета световна, както в други теми.

# 634
  • Мнения: 5 134
Хаха, каква световна война за дупета и вода Wink?

# 635
  • Мнения: 9 196
Дупета, очи, вода за чистене, вода за пиене ... до бой ще стигнат някои хора, ако им кажеш, че водата от бойлера не е стерилна ... Simple Smile

# 636
  • Мнения: 324
Мдаааа, има доста вманиачени майчета да са живи и здрави Simple Smile

# 637
  • Мнения: 385
Мдаа, аз даже сериозно се чудя и за гладенето въпреки че гладя. Все пак нищо вкъщи не е стерилно, нито пък навън. Но всеки си има глава и си решава Simple Smile
Преди да имам бебе си мислех, че едва ли не вкъщи трябва да е като в операционна... Е няма как да стане, а и не е нужно.
Днес пък бяхме на детска консултация и го мериха на ръст и честно казано съм изненадана - 7 см за месец и 6 дни. Много ми се вижда, въпреки че е наддал 1900 гр и реално това тегло трябва да се разпредели някъде, а не да е само бузки и крачета Simple Smile

# 638
  • Мнения: 5 134
Изи, браво! Надявам се, че вече нямаш съмнения дали детето има достатъчно за ядене Simple Smile

# 639
  • Мнения: 385
О не, дойде ми акъла така да се каже Simple Smile Просто реших да не се притеснявам и че щом си върви добре, значи всичко е ОК. Дори като се замисля какво ми беше на главата само преди 4 седмица и ми се струва абсурдно, но явно всички минават през това в някаква степен. Паника, стрес и хормони Simple Smile

# 640
  • Мнения: 2 124
Ясно е, че няма как всичко да е стерилно, веднъж излязло от корема бебето вече няма как да е в напълно стерилна среда, но с храненето и водата все пак трябва да се внимава и хигиената да е на макс, че не малко вирусчета се хващат от мърлящина.

Аз примерно си преварявам задължително водата.

# 641
  • София
  • Мнения: 39 741
Моля пуснете нова тема в "Родени 2018 г.".

# 642

Общи условия

Активация на акаунт