В*Е*Л*И*К*0 *Т*Ъ*Р*Н*О*В*О - 43

  • 55 508
  • 756
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 11 566
Данчо е И доста циничен.
За ФМ- най- добре в София. Тук май в четвъртък вземаха пробите, по време на моето бременеене, преди 7 години, помня, че втората тук я правих- при Дария / забравих фамилията/.

# 61
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Дария Ганчева сега не прави фм а праща към София.
Веднъж месечно в кабинета на Стойков идва АГ който прави ФМ.
Аз моите ги правих в София.

# 62
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Най-добре в София за ФМ

# 63
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 582
На ФМ през 2011 г. ходих по веднъж през трите триместъра в София в МЦ Фемина. Тогава ходех с автобус и от автогарата пеш до МЦ. Първата ФМ съчетах с втория БХС в Майчин дом.

# 64
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 220
Момичета, какво се прави с непоправимо счупена пералня, някъде изкупуват ли се такива неща?

https://www.technopolis.bg/bg/recycling

Преди време, в някои от магазините за техника, можеше срещу върнат стар уред да получиш отстъпка за покупка на нов, но идея нямам в момента това дали съществува като опция.

# 65
  • Г. О.
  • Мнения: 1 721
Благодаря много. Съветвате ме да не се доверявам на резултати от прегледа за ФМ в кабинета на Стойков? Не ги ли изпращат на същото място в София, където иначе сте ходили? Извинявам се за въпросите, но ми е любопитно. Ако може да ме посъветвате къде точно да отида в София за ФМ?

# 66
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Лекаря който прави фм при Стойков, мисля че е от Плевен. Не съм чувала лош отзив. Аз ходих в щерев в софия, тъй като така или иначе путувах всяка седмица до там.

# 67
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 852
Аз съм доволна от МЦ Марковс и проф. Марков Wink

# 68
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Благодаря много. Съветвате ме да не се доверявам на резултати от прегледа за ФМ в кабинета на Стойков? Не ги ли изпращат на същото място в София, където иначе сте ходили? Извинявам се за въпросите, но ми е любопитно. Ако може да ме посъветвате къде точно да отида в София за ФМ?

Струва ми се, че бъркаш феталната морфология с биохимичния скрининг Simple Smile
Ходила съм в далечната 2005 година при Марков в София, на БХС ходих в Майчин дом. По онова време нямаше практика да се изпраща кръвта до София.

# 69
  • Г. О.
  • Мнения: 1 721
   Може би досадих с постоянните си въпроси, но ето, че пак имам  нужда от вашата помощ. Този път ще питам накуп:)
   1. На  ул. "Независимост" (точно срещу ГУМ) имаше Парушев, но сега няма и следа от него..Знаете ли къде е преместен магазинът? Освен "Теодор", къде мога да погледна добри мъжки модели официални костюми в града?
   2. Препоръчайте ми шивачка, която работи добре и спазва обещаните срокове (нужно е ушиването на панталон и рокля).
   3. Знаете ли дали някъде предлагат сватбени рокли под наем?
   4. Златарските ателиета предимно на ул. "Независимост" ли са (срещу Пощата, в посока Паметника на обесените)? Къде на друго място продават злато?
   Ще съм ви благодарна за всеки отговор. Приятен ден:)

# 70
  • Мнения: 6 550
Аз се включвам с частични отговори.
Първосигнално тръгнах да пиша, че е след магазина на Теодор, но пък ти точно за там пишеш (ул. Независимост), че го няма вече...Сякаш скоро минавах и беше там, изобщо не ми е направило впечатление. Има телефон на ателието за поръчки, можеш там да попиташ - гр. Велико Търново, ул. Георги Бакалов 2А + 359 887367911.

За шивачка много хвалят Лариса на Габровски. Един път съм ползвала услугите и бях доволно - качествено и бързо изпълнение, но беше за ремонт на дреха, а не ушиване. И на мен би ми било интересно какво ще кажат другите...често имам проблем с намирането на дрехи.

Златарско ателие има и от студентски стол по посока пощата /Кулинан и май още едно малко по тази линия и отсреща след ДСК май имаше по-рано пак бижутерско ателие, не съм сигурна колко точно след банката беше, но със сигурност има/.

# 71
  • Мнения: 2 179
За златарско ателие Кулинан се сещам също ( бул. Васил Левски 21), но е една идея по-скъпо. Около него има още 1-2, но не бих ги препоръчала....срещо пощата, по-точно до Виваком има едно магазинче, в което продават дрехи, злато и сребро - там има добри неща на прилични цени, а и може да ви доставят, ако искате нещо конкретно.

п.п изпреварили са ме за Кулинан

# 72
  • Мнения: 1 336
Здравейте,
от няколко месеца забелязахме сина ми (на 9 години), че стои по 10 минути в тоалетната когато уринира. Разбрахме, че ходи на капки, не на струя. Започна да казва и, че го боли, когато уринира. Баща му му каза да дърпа леко кожата назад, когато уринира. Той започна така да прави, каза, че така по-лесно уринира, но го боли. И така, ходихме при личния лекар, направи му изследвания на кръв и урина и каза, че са добри и че не сочат към никакво заболяване. Каза да го мажем с гентамицин или риванол. Мина една седмица, но нямаше промяна и го заведохме на уролог (доктор Баръмов - завеждащ урологичното отделение във Велико Търново). Той каза, че детето има фимоза и трябва да се оперира възможно най-скоро с пълна упойка. Детето много се разстрои, аз също, започнах да се обвинявам дали не съм сбъркала или направила нещо, че да дойдем до това състояние. Той каза, че може да е вродено или да е вследствие на прекарана инфекция. Гледа на ехограф и каза, че има остатъчна урина в пикочния мехур и че не може да се изпразни напълно. Много се притеснявам, наложителна ли е тази операция, трябва ли да е с пълна упойка и ще го боли ли много след това? Толкова много се притесних, че не разпитах какво точно ще правят. Да отидем ли в друг град или да се направи тук, във Велико Търново?

# 73
  • Г. О.
  • Мнения: 1 721
   Благодаря за бързите отговори. Бях забравила за Кулинан, ще погледна и там. За Парушев - наистина най-добре е да звънна и да питам на посочените телефони.
   Някой дали ще има идея за роклите под наем - преди години е имало със сигурност, но към днешна дата дали се намират такива или всяка жена си купува нова?

# 74
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Здравейте,
от няколко месеца забелязахме сина ми (на 9 години), че стои по 10 минути в тоалетната когато уринира. Разбрахме, че ходи на капки, не на струя. Започна да казва и, че го боли, когато уринира. Баща му му каза да дърпа леко кожата назад, когато уринира. Той започна така да прави, каза, че така по-лесно уринира, но го боли. И така, ходихме при личния лекар, направи му изследвания на кръв и урина и каза, че са добри и че не сочат към никакво заболяване. Каза да го мажем с гентамицин или риванол. Мина една седмица, но нямаше промяна и го заведохме на уролог (доктор Баръмов - завеждащ урологичното отделение във Велико Търново). Той каза, че детето има фимоза и трябва да се оперира възможно най-скоро с пълна упойка. Детето много се разстрои, аз също, започнах да се обвинявам дали не съм сбъркала или направила нещо, че да дойдем до това състояние. Той каза, че може да е вродено или да е вследствие на прекарана инфекция. Гледа на ехограф и каза, че има остатъчна урина в пикочния мехур и че не може да се изпразни напълно. Много се притеснявам, наложителна ли е тази операция, трябва ли да е с пълна упойка и ще го боли ли много след това? Толкова много се притесних, че не разпитах какво точно ще правят. Да отидем ли в друг град или да се направи тук, във Велико Търново?
За 9 години как не разбрахте, че е с фимоза детето? Ще го боли след интервенцията, ще ви обяснят какво да правите, за да няма слепване отново.Аз бих потърсила д-р Стойнов-хирург, работи в Нова болница.

Общи условия

Активация на акаунт