Здрава родилка почина, след скачане по корема

  • 45 560
  • 856
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 883
И с тях посланието си остава същото, не променят смисъла. Сякаш, ако беше сигурна в слуховете, аха да ги напишеш. Още по-гадно.

# 721
  • Мнения: 5 248
А думите преди тях "защото не съм сигурна" , как така ви убягнаха бе Бг мами?
хайде , оправдания сега...
Нямам за какво да се оправдавам. Въпрос зададох. Освен четенето с разбиране изглежда има сериозен форумен проблем с разпознаването на препинателните знаци.
Ако ССФ си е направила някакви изводи от поста ми аз вина за това нямам. Кой за каквото си мисли това вижда.

# 722
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Наясно с подробности по точи случай са хора от Сливен.
Окръжна болница е най-добрата в града и околността.  Специалисти и апаратура има. "Скачането", по корема е всъщност натискане избутващо бебето надолу, когато родилката няма сили да напъва повече.  Подробности от аутопсията няма да излязат сигурна съм. Носят се едни слухове, но няма да ги кажа, защото не съм сигурна, а за мъртвите или хубаво или нищо. Дано Господ помага на детето и.

Може да не си го казала в прав текст, но намекваш! Самият израз “за мъртвите или хубаво или нищо” е достатъчно красноречив. Обаче, когато не си сигурен, е хубаво наистина да замълчиш, а не да подклаждаш същите тия слухове, за които намекваш.

# 723
  • Мнения: 2 695
Точно така. И след това да изкарваш другите виновни, че не могли да четат с разбиране. Много грозно.
А още по-грозно е да разнасяш слухове.

# 724
  • Мнения: 5 248
Да добре.

# 725
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Добре, обясни тогава като за прости, защо го написа изобщо? Като не ни се отдава четене с разбиране, светни ни! Ама едва ли, тъпи провокации да има...да гледаш после сеира на бг мамите!

# 726
  • Мнения: 2 695
Носят се едни слухове, но няма да ги кажа, защото не съм сигурна, а за мъртвите или хубаво или нищо.
Добре, нека направим разбор на изказването.
"Носят се едни слухове" - значи някой някъде коментира случката, но понеже няма официална и потвърдена информация това са просто слухове.
"... но няма да ги кажа" - защото не си сигурна в достоверността.
"а за мъртвите или хубаво или нищо" - по принцип този израз се използва, когато за мъртвия могат да се кажат само лоши неща.
Казано в контекста на цялото изречение, излиза че за мъртвата (Бог да я прости) се носят слухове, които са непотвърдени (за това са и слухове), като тези слухове не представят в добра светлина родилката, но ти няма да ни ги кажеш, защото за мъртвите само добро или нищо.

Кое не сме разбрали правилно? Какво точно си искала да кажеш?

# 727
  • Мнения: 3 883
Няма с мисъл. Нека оставим да отшуми.
Единствено ако има изнесени някакви факти около случая е хубаво да знаем.

# 728
  • Пловдив
  • Мнения: 14 434
И то не просто представящи я не в добра светлина, ами такива, че да станат причина да не се огласяват резултатите от аутопсията - които иначе поне лекарите, ако е имало непредвидима причина за случилото се, лежаща у родилката, би трябвало да имат интерес да ги огласят.
То може да не се е имало баш това предвид, но точно така излиза.

# 729
  • Мнения: 2 837
Намирам намеците в поста на Злодеида за отвратителни. В този случай по-добре да беше казала какви са слуховете (а най-добчре да беше замълчала, щом не е сигурна), защото фактите могат да бъдат отхвърлени или потвърдени, намеците обаче завинаги оставят сянка на съмнение.

# 730
  • Мнения: 5 248
Не търся провокация. Исках да кажа именно това, че слуховете не я поставят в добра здравословно светлина. Аз няма как да съм сигурна, за това не ги казвам. Идеята е, че може би се пускат умишлено за да се намери оправдание за случилото се. Но мозъка на ССФ стига до толкова до колкото е кръгозора на разбиранията. Клюкарщина няма, ако имаше щях да кажа слуховете. Нито провокация. Не знам какво толкова има да се провокира при такава трагедия.

# 731
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Цитат
Не знам какво толкова има да се провокира при такава трагедия.
Така ли? Като не знаеш, да си беше замълчала. Хем знаела нещо, хем не била сигурна, хем ги плещи без да мисли! Не знам за кръгозора на ССФ, но в твоят има нещо грозно и сбъркано!

# 732
  • Мнения: 1 248
То това не са баш слухове - д-р Бянкова / ако не греша името/ още на другия ден спомена, че имала заболявания. Но тук е ролята на лекуващя лекар - да прецени например, че е нужно планирано секцио, а не постфактум да се оправдават.

# 733
  • Мнения: 3 883
Дори починалата да е имала заболявания, дори да не са знаели лекарите за тези заболявания, това не е нещо поставящо същата починала в лоша светлина, що за тъпотии.
Ако е имала и не са знаели-следва да се уточни защо не са знаели, къде е пропускът и да се изработи механизъм за превенция на сходни случаи, а не да се пази в тайна и да се носи като слух. Що за тъпотия е това?

# 734
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Именно, 9 м и към момента на раждането не са зноели за здравословното състояние на родилката, предвид че през цялата бременност те бодат за изследвания за какво ли не.⛴

Общи условия

Активация на акаунт