АПРИЛчето в края на лятото - тема 10

  • 61 236
  • 665
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 391
Нелегална,Честита радост! Да ви е жива и здравичка! 💙💚💛 На теб бързо възстановяване и дълго кърмене 😄🤗
Дит,Честит да е Оги! Да е жив и здрав и много палав 😋 💙 Да бъде най- добрият и грижовен батко 👦🤗😘

# 556
  • Враца
  • Мнения: 1 425
Благодаря ви мамчета, всички да сме живи и здрави. Hug

# 557
  • София
  • Мнения: 4 011
И аз ви благодаря. Ние бяхме три дни яли пили. Уж нямаше да има гости освен дребосъците, а те като взеха да идват..да не говорим колко подаръци...обемни, малко ми се плаче, не знма къде да ги слагам. Но пък беше голяма забава за детето.

# 558
  • Мнения: 235
Нелегална, честито бебче. Живи и здрави да са и двете принцеси, да имат щастливо и безгрижно детство. На теб бързо възстановяване Hug

# 559
  • София
  • Мнения: 4 011
Давали ли сте гъби вече? Четох, че към 3 годинки чак се дават, ама не запомних защо. Аз много обичам ими се иска вече да слагам в яденето, че сега заради него не съм яла от година.
А фъстъци? Тях не ги обичам, ама все се притяснявам да не набара нещо с фастъци без да видя. Оня ден една съседка му дала вафла морени...добре, че не му я е отворила.

# 560
  • София
  • Мнения: 18 679
Гъби давам, фъстъци не.

Последна редакция: пт, 29 мар 2019, 09:30 от belinda

# 561
  • София
  • Мнения: 4 011
Мнооого благодаря. Включвам ги и аз вече.

# 562
  • Враца
  • Мнения: 1 425
Аз съм давала и гъби и фъстъци, мислех, че до годинката трябва да се пазят, след това давам всичко.

# 563
  • Мнения: 1 341
Гъби и аз дадох още преди месеци. Фъстъци  аз не давам ама тя не ме пита Simple Smile) яла е. И в торта я бяха нахранили докато се обърна... така че пазех не пазех такова е. Simple Smile

# 564
  • София
  • Мнения: 4 011
То вече е все по-трудно да опазим.
Аз обаче да се похваля, най-после започна да казва думички. Хич не го бива, но поне се опитва, има около 5-6 в репертоара.

# 565
  • Мнения: 235
И аз още не съм давала гъби и фъстъци и ягоди. Момичета, внимавайте с фъстъците, на мои познати детенцето от задаване с фъстъци му влязоха парченца в белия дроб. Друго дете пък в носа си беше мушнало фъстък и пак в дроба. Не случайно е казано ядки след 3 години да се дават.

# 566
  • София
  • Мнения: 4 011
Ядките само ситно смлени ги давам. В торта като направя или мъфинчета и тн. Понякога съм давала парченца орехи. Ягоди даеам от миналото лято.

# 567
  • София
  • Мнения: 18 679
То вече е все по-трудно да опазим.
Аз обаче да се похваля, най-после започна да казва думички. Хич не го бива, но поне се опитва, има около 5-6 в репертоара.
Еееее, браво, много се радвам! Едно гайле по-малко!
При нас, уви, още нищо.

Да, проблемът с ядките е заради опасността от задавяне, иначе алерген са само фъстъците, другите не особено. По същия начин седи и въпросът с пуканките, обаче познайте дали наш прасчо не се присламчва всеки път, като опукаме. Аз съм държелива и бих устискала, обаче баща му и батковците му дават на поразия Laughing И вафли е опитвал вече, мдааааа...Развалят ми дисциплината яко.

Стиснете ни по един палец утре, предстои ни дълъг полет, жал ми е за хорицата в самолета Satisfied

# 568
  • Мнения: 1 341
Браво Дитт, сега ще видиш колко бързо ще навакса Simple Smile и ще почне да нарежда какво иска или не иска Simple Smile

Разбира се, че няма да ги даваме цели. Филетирани на торта и така. Оо верно и аз съм давала орехи в кекс, и сусам е яла поръсен на геврече Simple Smile ягоди също. Общо взето като не капризничи всичко яде, но пусто много си избира като порастна. Като беше бебе всичко ядеше, а сега по 3 неща трябва да има сготвени, много трудно ми става ... при вас как е? Промениха ли се вкусовите навици децата?

# 569
  • Мнения: 1 008
Нашият яде всичко, което му дам. Продължавам да готвя специално за него (броколи, спанак, ч.леща, тиквички..)и от кухнята вземам като има месо. А ходи и на ясла де Grinning Там, когато е болен, вземам яденето, и да ви кажа, много съм доволна от това, което виждам. Никакви изкушения не е ял вкъщи, като торти, пукакнки, вафли... Общо взето ядем, той като спи Joy

Общи условия

Активация на акаунт