Любители на кучета - тема 83

  • 31 491
  • 764
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 8 348
Рея както постоянно е в някаква вода, добре че не е вярно.
Според нея най-добре е да живеем до рекичка или езерце. А още по-добре в самото езерце.

# 556
  • София
  • Мнения: 23 079
Харли го обезпаразитих външно с хапче. Чиста работа.

# 557
  • София
  • Мнения: 2 958
 Минавам да ви се похваля, че Бека от днес е истинска кучка 😂😂😂 Вчера на разходката един огромен ваймаранер я близа, гони, ухажва .... не иска да си тръгне. Тази сутрин видяхме първите следи на „съзряването”! Сега ще е голямо пазене.

Мъжът ми оправи някак повода, просто е малко по-къс, но пък спестих 30лв.

# 558
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
А, честито ви!
Нашата Шърли беше абсолютна кучка. Върти се, приканва ги, уж да даде, ама Неее. И така ги уморяваше по двама на вечер, без да пусне никой за сериозната част.
И тъй като до сега сме имали около нас само жински, то ще ми е интересен Швепса някой ден - влюбен, тъжен, забравил за яденето ... Simple Smile

# 559
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
А как не ви е било страх да я пускате да играе с мъжки?

# 560
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Моя грешка, че не уточних. Случката, за която писах, беше при последното й разгонване. Търсихме си мъжкар, за да си оставим поколение от нея и срещите бяха уговорени. Само двамата - мъжкарят и тя. Един умори, ... след няколко часа среща в втори - и него просна на земята. Не дава и не дава. Така и я кастрирахме после, без да ни остави бебе.
В годините /а тя доживя почти до 13 г/ при разгонване никога не сме я събирали да играе с други кучета. На женските се зъбеше, а на мъжкари /влюбени квартални/ не давахме да се приближават.

ПП - повярвай ми, знам какво е да годиш разгонена женска и как си стъпват на ушите, когато са в такова положение. Писала съм и преди - единственият начин да я хванем, ако по някакъв начин се изплъзне, беше да отворим вратата на колата. Тогава сама скачаше вътре.
Но тя си беше истинска кучка. Абсолютна. Върти гъзето, но не дава на никого, независимо от степента на разгонване, дори в подходящите за скачка дни.

# 561
  • София
  • Мнения: 9 850
Това с прегризаното Флекси съм го пропуснала. Имам 4-5 такива вкъщи, всичките 8м, всичките с ленти. И всичките дело на Бела. Някои са вързани, някои са с прибрана до край лента... Трябва да изровя торбата и да дам на МП да ги оправи, ако не - да ги изхвърлям, че само да ми заемат място - няма нужда.
Вчера се разхождам с Балу и насреща ни тълпата от метрото. Съответно няма къде да се заврем (от едната страна сграда, от другата натоварената улица), и аз вървя с Балу притиснат м/у мен и сградата. Изведнъж някакъв дядо насреща ни, на около метър от мен, и Балу отиде да го подуши. Ей, като се развика тоя човек, да съм си приберяла кучето, при което аз казвам, че не хапе и дърпам Балу до мен. Оня само ми вика: да бе, да, не хапе друг път, нали го виждам, че иска да ме изяде! Тълпата се поразсмя, който чу де, ама... Стана ми много неприятно. Няма как да го разхождам по друго време, за съжаление.

# 562
  • Варна
  • Мнения: 10 542
Коте, аз имам готов отговор за такива. Спокойно, не е гладен, току-що изяде един човек. 😁😁

# 563
  • sf
  • Мнения: 10 141
А аз казвам " Спокойно, той яде само крехко, свежо месце" 🤣
Предсавям си как пищят на големи кучета, като знам за моя дребчо как мрънкат някои 😣

# 564
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Имаме момиченце от входа, което изпитва страх от кучета. Единственото дете от цялата компания от над 10 деца, която се събира отпред. Престрашава се и гали по някога Швепса, всеки път казва колко е сладък, но никога не го пускам в нейно присъствие, без да съм я предупредила. Имаме си уговорката, когато тя каже, качва се на пейката и гледа от високо, а диването къса синджира за няколко дължини в гоненица с момчетата и солидно чесане от момичешката част.
Просто го е страх хлапето и силно се надявам така, както Оливър свикна с деца и шумотевицата около тях,  и момиченцето с времето да стане все по-уверено и спокойно в присъствието на куче.

# 565
  • София
  • Мнения: 9 850
Онзи ден, аз вървя от другата страна на същия път, в тревата сме се завряли с Балушан, ама някаква много държеше да ме избута от тревата, да мине тя. Еми, виждаш, че съм излязла от тротоара и съм в треволяка, защо бе, защо се буташ там?...
Но пък после двама родители с дете ми напълниха душата. Едва проходило, хлапето бута дрънкалка, Балу видимо се заинтересова, но аз усетих отдалеч и го гепих до крака ми. Та ходим ние, те срещу нас, таткото кляка и вика на хлапето: виж какъв хубав бау-бау. Спряхме се, детенцето погали Балу по главата, по ушаците, а родителите и двамата през цялото време го окуражаваха. Много ми стана драго.
Вечерта завърши с едно момиченце от входа, което до скоро го беше страх от кучета, че ме спря и попита как са кучетата. Питам я аз, иска ли да погали Балу и тя веднага "Да!". И тя го гали по ушаците и главата, много се зарадва милата.

# 566
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Един киселяк и на мен ми се скара вчера сутринта. Пускам я само на кучешката алея в парка, а там точно един решил да тича настрани с разперени ръце. Тая мойта реши, че това е много странно и отиде да му се кара. Тоя като взе да крещи, ужас. Викам му "спокойно, закусила е."

# 567
  • Мнения: 3 044
Една баба така на мен ми се скара. Рейн отиде да я подуши,ама супер спокойно,не лае ,не тича, просто се приближи и тя така се развика и заразмята бастуна, че изтръпнах.. Той не реагира на бастуна, но добре, че не успя да го удари..

# 568
  • Мнения: 3 044
Ето една забавна картинка Simple Smile

# 569
  • София
  • Мнения: 8 348
аз напоследък несъм срещала идиоти. Вчера се нареждам на светофара, да пресека и една жена беше тръгнала да ни заобикаля, придърпах кучето, да и направим път, тя даже ми благодари. И мен много ме зарадва едно хлапе, момиченце с майка си разхождащо се. Спря, попита ме може ли дапогали кучето и го гали, направо го прегърна, накрая даже я целуна по главата. Тя стоя мирно през цялото време, по принцип стои много мирно, когато я галят деца. Което е рядко де, нали сме големи и черни...

Общи условия

Активация на акаунт