Медицински комплекс „Д-р Щерев” - тема 4

  • 68 615
  • 776
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 371
От гледната точка на две проследени бременности - и двете с пакет, моят съвет е да не плащаш пакет. Ако решиш да смениш лекаря и болницата, се поставяш в ситуация, в която ще плащаш всичко по 2. Аз го правя в момента и искрено съжалявам за пакета.

Успех и лека бременност!
а колко ли по скъпо ще ми излезе

# 136
  • София
  • Мнения: 11 767
в крайна сметка, кой пакет е най добре да избера или да си плащам всяко нещо поетапно

От теб зависи, аз не съм плащала пакет но имах допълнително здравно и си възтановях всичко, с пакет не можех да възтановявам.

Коя седмица си че не са ти назначили БХС? На всички го назначават между 11-13та седмица
и аз имам доп здр осиг към евроинс, обадих се да питам дали се поема бременост и те категорично ме отрязоха

ами то не зависи от Евроинс,а какъв пакет работодателя е платил, нашия е с включено проследяване на бременност и раждане, но има лимит.

# 137
  • Мнения: 999
От гледната точка на две проследени бременности - и двете с пакет, моят съвет е да не плащаш пакет. Ако решиш да смениш лекаря и болницата, се поставяш в ситуация, в която ще плащаш всичко по 2. Аз го правя в момента и искрено съжалявам за пакета.

Успех и лека бременност!
а колко ли по скъпо ще ми излезе
На мен ми излезе точно двойно по-скъпо, защото веднъж платих пакет и втори път паралелно се налага да се следя и при друг лекар Simple Smile

# 138
  • София
  • Мнения: 204
Всеки си преценява как да се проследява. Относно пакетите - в сайта на болницата може да намерите инфо за тях, както и списък на цените на изследванията. Моят проследяващ лекар каза, че не се влияе от пакетите и ако нещо се налага да се назначи като изследване без значение дали е в пакета, го назначава. Реших да закупя пакет, но ми се наложи да доплатя за някалко допълнителни неща. В самата болница има 2 девойки, които любезно обесняват за разликата между пакетите, както и дават информация за цените на отделните изследвания.

# 139
  • Мнения: 5 468
Здравейте, момичета. Интересувам се от добър лекар за проследяване на бременност, като засега съм се спряла на д-р Тимева, д-р Савова и д-р Коновалова. Доколкото четох, първите две са доста натоварени и се чака доста след часовете, затова клоня към д-р Коновалова. Ще се радвам да събера мнения от вас. Също така, ако имате информация, дали тези лекарки подкрепят естественото раждане, ще ми бъде от полза.

Предишната ми бременност я проследявах в болницата, там и родих. От проследяването бях много доволна, харесваше ми и организацията им. Но от раждането не останах доволна и затова с втората бременност се насочих към Надежда. Там, обаче, се оказа, че организацията не е добра и в крайна сметка ще се върна пак към Щерев. Много е неприятно човек да не може да си намери лекар и болница. Възможно е и аз да съм прекалено претенциозен пациент. Grinning

# 140
  • Мнения: 9 865
Happy_mommy, би ли споделила накратко от кое не беше доволна при раждането? Може и да си писала, извинявай, ако те карам да повтаряш.

Последна редакция: пт, 21 сеп 2018, 12:29 от Бона

# 141
  • София
  • Мнения: 1 480
И трите които си изредила са репродуктивни специалисти. Да добри са и то много, но не мисля че силата им е в проследяване на бременност и раждане. По сложните случаи ги препращат към МД или Токуда.  Моя приятелка се следи при Савова но ще ражда на едно от горе изброените по нейна препоръка. Аз съм доволна от специалистите по ФМ в Щерев, но дотам по отношение на бременност.  Следях се там до 12 г.с. (Ако те интересува нещо повече ще ти пиша на лично)
И в крайна сметка се записах на ЖК в Токуда и живот и здраве смятам там да раждам. Цената за раждане така или иначе е една и съща , но нивата на двете места като специалисти и възможности. .. не е.

# 142
  • Мнения: 5 468
Бона, аз родих нормално, но условията не бяха съвсем като за нормално раждане. Първо, с постъпването в предродилна зала веднага ми сложиха окситоцин, без да ме попитат, без да кажат защо е необходимо и дори без все още да е дошла моята лекарка. След него контракциите станаха непоносими. Стори ми се, че това е обичайна практика там. Другото е, че през цялото време ме държаха легнала по гръб, което е възможно най-ужасната поза за справяне с контракциите. Смешното беше, че на курса за бременни в болницата лекторката ентусиазирано ни обясняваше как по време на раждането трябва непрекъснато да сменяме пози и да следваме тялото си, а в самата болница се оказа, че няма как да се приложи. И не на последно място, лекарката по време на раждането си изпусна нервите и ми се развика.

Както казах, от проследяването бях доволна и затова реших, че е по-добре да се върна пак там, а за раждането вероятно ще потърся друга болница, където предварително ще се поинтересувам как протича нормалното раждане. Адски се дразня, че в българските болници трудно можеш да получиш нормални възможности за естествено раждане. Лекарите предимно се стремят да ускорят процеса, което невинаги е добър вариант.

Хулиганката, благодаря за инфото. Засега моята бременност върви нормално, така че се надявам да могат да са ми от полза.

# 143
  • Мнения: 223
Коя лекарка ти се е равикала, ужас 😯 аз родих там края на август, много съм доволна от отношение и от самото раждане. Там се и следя, не можах да родя при моята лекарка, но заместващата я също беше супер. Доволна съм 😊

# 144
  • Мнения: 9 865
Happy_mommy, балгодаря! Значи "протоколните" проблеми на "естественото" дирижирано раждане в БГ и то това се води за добре протекло в общия случай, много, много тъпо. И на мен ми е любопитно коя Д-р се е развикала, но щом не пишеш, явно не искаш да я обявяваш.
А изобщо даде ли ти възможност следящият лекар да обсъдите предварително т.нар. план за раждане, напр., че не искаш окситоцин, че искаш да се движиш и прочее? С впечатление съм, че до такива разговори почти не се стига...

# 145
  • Пловдив
  • Мнения: 591
Д-р Савова е страхотен репродуктивен специалист. При нея правихме инвитро и се следях, но родих другаде. Доколкото имам инфо мисля, че вече се занимава само с инвитро. С две ръце гласувам и за др.Коновалова! Само с хубави впечатление съм останала от нея.

# 146
  • София
  • Мнения: 11 767
Др.Коновалова е особено специлист при рискова бременност, подкрепя нормално раждане също

# 147
  • Мнения: 244
Коя лекарка ти се е равикала, ужас 😯 аз родих там края на август, много съм доволна от отношение и от самото раждане. Там се и следя, не можах да родя при моята лекарка, но заместващата я също беше супер. Доволна съм 😊

При коя лекарка роди? Аз се следя при една, но се чудя дали да не я сменя с д-р Коновалова ..

# 148
  • Мнения: 5 468
Да, наистина не искам да споделям при коя лекарка раждах, тъй като от проследяването бях много доволна и винаги ми даваше компетентно мнение, но на раждането нещо не се разбрахме. Беше посред нощ, аз с цял ден контракции, и двете уморени и изнервени. Разбирам, че сме хора и всеки може да сгреши. Но всички знаем колко е чувствителна една жена по време на раждане и няма да лъжа, че това ме срина психически.

Другият проблем беше точно, както казваш, че не обсъдихме предварително как би следвало да протече раждането, какви очаквания мога да имам и какви- не. Явно тях не ги касаят особено желанията на родилката, защото смятат, че всички решения са техни. Отчитам и като своя грешка, че не обсъдих тези неща с лекарката. Като вече препатила, за следващото раждане определено ще се поинтересувам повече за това какви възможности предлага болницата, която ще избера.

Happy_mommy, балгодаря! Значи "протоколните" проблеми на "естественото" дирижирано раждане в БГ и то това се води за добре протекло в общия случай, много, много тъпо. И на мен ми е любопитно коя Д-р се е развикала, но щом не пишеш, явно не искаш да я обявяваш.
А изобщо даде ли ти възможност следящият лекар да обсъдите предварително т.нар. план за раждане, напр., че не искаш окситоцин, че искаш да се движиш и прочее? С впечатление съм, че до такива разговори почти не се стига...

# 149
  • Мнения: 295
Happy_mommy, имам чувството че сме се следили при един и същ лекар. Simple Smile
Скрит текст:
И аз получих изпускане на нервите по време на раждането, но при мен завърши с операция и викането беше защото въпреки пълното разкритие, на напъните не успях да избутам бебето. Та подозирам, че лекаря ми затова се ядоса - че съм минала по-голямата част от раждането, а накрая пак се стигна до рязане.
За разлика от теб обаче, отново се следя при същия лекар. Причината е че не обичам промените и ми е по-спокойно така. Дано да е за добро.
В тази връзка да попитам, ако се стигне до планово секцио( малко под 2 години от предишно секцио е моят случай с бонус-  отново едро бебе), каква е практиката? Един лекар ли избирам(и той си има друг с който оперира) или двама? И мога ли да си избера анестезиолог?

Общи условия

Активация на акаунт