Личността във връзката

  • 8 923
  • 147
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Скрит текст:
При режима на съвременния човек:
-на работа по 8-9-10 часа
-време за детето/децата
-среща с приятели
не виждам дори къде остава времето ЗАЕДНО в една двойка.
Може би през годишната отпуска?
А ако я прекарват и нея отделно?
След като цял ден не сме се виждали, най-нормалното нещо е да искаме часовете вечер да сме заедно.
Слава Богу, мислим еднакво.

Ами,не всеки вижда нещата така.Например,може да се каже и по друг начин-и без това живеем заедно и вкъщи сме заедно,не е нужно и в останалото време да сме все заедно.
Скрит текст:
Например,една двойка,познати на мъжа винаги ни се чуди като искаме да сме еди къде си заедно и казват-"ами нали вкъщи сте заедно,вие живеете заедно,какво повече от това?"
За протокола,те са от над 6-7 години двойка,но НЕ живеят заедно.Виждат се по няколко пъти в седмицата.(не са на по 18-20)....
Ами, щом ги устройва, тяхна си работа.
Нас не ни устройва да се видим в 23 часа (например) за по 5 минути, да си кажем "Здрасти!Как е?Лека нощ!".
Имаме доста общи интереси, хобита, можем с часове да разговаряме.....сега например, последните месеци, и двамата сме луднали по Евроспорт....то са световни, футболни, колоездачни теми.Преди няколко години, когато още правех торти, най-удачните идеи за модели съм получавала от него.Никога не ни е скучно заедно....

# 16
  • Мнения: 5 059
Интересното е,че тук,до колкото виждам,има семейства с много общи хобита ,както и такива с различни интереси.
Коя връзка според вас е по-здрава?
Обречено ли е едно семейство,ако мъжът и жената нямат общи интереси?

# 17
  • София
  • Мнения: 28 595
имам свое време /сама/
имам време с него
имам време с децата
имам време със семейството /т. е. с него и с децата едновремененно/
имам време с приятелите
държа на всяко едно от тях
и нито едно не замества друго


Скрит текст:
той има свободата да разпределя времето си както пожелае стига това да не накърнява времето ни с него /двамата/, времето му с децата и общото ни семейно време
Голямо "ДА" от мен.
С двама от приятелите (жена и мъж, не са двойка) ми се познавам откакто се помня, т.е. много преди да се запозная с мъжа ми. Изключително много държа на тях. От една страна, мъжът ми не ги харесва особено, от друга – аз държах и продължавам да държа те да останат отделна "писта" в моя живот, извън семейството ми. Ако мъжът ми се беше опитал да ограничи контактите ми с тях, щяхме да имаме сериозен проблем. Ако се беше опитал да ограничи свободата ми като цяло, вероятно щях да наваксам с изневяра.

# 18
  • Мнения: 2 780
Интересното е,че тук,до колкото виждам,има семейства с много общи хобита ,както и такива с различни интереси.
Коя връзка според вас е по-здрава?
Обречено ли е едно семейство,ако мъжът и жената нямат общи интереси?


не, семейството не е обречено. Но връзката ще се разсъхне за нула време. Повечето успешни семейства са построени именно върху този летален компромис.

# 19
  • София
  • Мнения: 13 173
Fever Ray, това звучи ужасно!
Добрата новина е, че има много драматургичен заряд в експозето на вашата връзка.

Кое точно ти се струва ужасно? Нас ни устройва. Почти от половин век се познаваме, почти от четвърт сме семейство, имаме дом, 4 деца, правна кантора, спокоен живот. Имали сме стресови моменти, но сме ги преодолявали заедно.

# 20
  • Мнения: X
Fever Ray
те се смятат за по-двойка от всички ни(общи приятели и други),защото са най-отдавна заедно.И ,въпреки свободата, и единия е изневерявал и другия.
Което за мен дава отговор на въпроса дали липсата на свобода кара хората да поглежда в страни.
За мен също това е характер,не последствие...
Уверявам ви, че тези двамата не са двойка. Представят се като двойка, но не са.

# 21
  • Мнения: 2 780
Fever Ray, това звучи ужасно!
Добрата новина е, че има много драматургичен заряд в експозето на вашата връзка.

Кое точно ти се струва ужасно? Нас ни устройва. Почти от половин век се познаваме, почти от четвърт сме семейство, имаме дом, 4 деца, правна кантора, спокоен живот. Имали сме стресови моменти, но сме ги преодолявали заедно.

Точно това, което изброяваш ми се струва ужасно. Напомня ми за двама мои съученици от гимназията, които се ожениха скоро след абитуриентския бал. Това е като да влезеш в магазин за алкохол и да обявиш, че абсентът е любимото ти питие без да опиташ нищо друго.

# 22
  • Мнения: 2 127
Смятам, че за да бъда пълноценен партньор, трябва да бъда преди всичко завършена личност.
Работим заедно, живеем заедно, физически сме по 24 часа залепени.  Извън работа успяваме да съчетаем време за нас си, както и време за себе си.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Обожавам компанията на мъжа ми, но в някои отношения се засичаме, а в други се разминаваме.
Ето сега се връщам от море. Бях само с приятелки. Според мъжа ми ходенето на море е само за жени и гейове , а истинския       мъж ходи на пътешествия 😎 И ето  ни утре заминаваме на пътешествие 😊
 

# 24
  • София
  • Мнения: 13 173
Не се притеснявай за това. Нашата връзка започна след известен брой години и сме имали и други връзки междувременно. Не сме заедно от деца. Аз бях на 23, а той на 25, когато се загаджихме. Преди това отношенията ни бяха само приятелски и дори братско-сестрински. Перифразирано, опитахме по няколко различни питиета и разбрахме, че старият абсент си остава най-доброто.

# 25
  • Мнения: 2 780
Е, то оставаше и девствени да сте се взели. Тогава щях да те изнудвам да ми разкажеш подробности понеже от това, което прочетох от теб веднага ми хрумна страхотен сюжет, който си струва да се развие.

# 26
  • Мнения: 3 614
Интересното е,че тук,до колкото виждам,има семейства с много общи хобита ,както и такива с различни интереси.
Коя връзка според вас е по-здрава?
Която издържи.
Цитат
Обречено ли е едно семейство,ако мъжът и жената нямат общи интереси?
Не, важното е да са добър екип, а не всеки да дърпа чергата към себе си (което може да се случи и при наличието на общи интереси).

# 27
  • Мнения: 1 121
Вижда се кой не чете, а само пише. За кво е тая анкета? Че те всичките теми тук са затова!
Мъжа ми излиза, без мене, мъжа ми се прибира късно, мъжа ми не се прибира Simple Smile
А в анкетата всяка ще пише ау, какво задружно семейство сме, единия без другия не смее да мръдне до тоалетната.
Иначе излагация, всички мами с перфектни мъже, няма да се цепят от колектива, я Simple Smile

# 28
  • Мнения: 46 520
Гласувах с отговор 2, но с уточнението, че не излизаме отделно вечер.
Имаме си обаче свои занимания. Примерно аз обичам да чета книги и го правя, когато другите спят или съм сама вкъщи. Хобито ми е да преправям стари мебели, правя го докато другите са по други задачи. Времето след работа и отпуските, почивните дни си прекарваме задължително заедно. Не защото така трябва или се чувстваме с вериги, а защото ни харесва и защото това е малка част от времето, което можем да си имаме за нас. Ходим някъде, ако ни се събира с приятели - с тях, или си правим филмов маратон, различно, но заедно.

Никога не сме се интересували от модели и препоръки, правим това, което на нас двамата ни харесва. Засега, вече повече от 20 г., работи. Ако някога спре да ни е приятно, ще го променим.

С последното ми гадже прекарвахме по 2 дни и 3 нощи седмично заедно и беше прекрасно. Мисля, че това е оптималният вариант.
Темата май не е за гаджета, които правят секс понякога, а за семейства, но може и да бъркам. Иначе на мен с някои гаджета и 1 нощ седмично ми беше досадно.

# 29
  • София
  • Мнения: 28 595
Вижда се кой не чете, а само пише. За кво е тая анкета? Че те всичките теми тук са затова!
Мъжа ми излиза, без мене, мъжа ми се прибира късно, мъжа ми не се прибира Simple Smile
А в анкетата всяка ще пише ау, какво задружно семейство сме, единия без другия не смее да мръдне до тоалетната.
Иначе излагация, всички мами с перфектни мъже, няма да се цепят от колектива, я Simple Smile
Май ти не четеш. Резултатите от анкетата те опровергават.

Общи условия

Активация на акаунт