За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 68

  • 36 602
  • 754
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 13 082
Чакай сега, никой не казва, че трябва да се кърми до 2 без никаква друга храна. Има куп изследвания на доста по учени хора от теб и от мен, които казват, че захранване преди 6 месеца не е препоръчително. Вие се чувствайте свободни да го правите, но не пишете колко е полезно, защото не е така. Не пишете колко заместени хранения има бебе на 6 месеца, защото и това не е ОК.

# 271
  • Мнения: 35 115
Как ги храните тези деца , че успяват да тежат толкова?? Моя скакалец е на 10 месеца и е 8 кг и половина. Няма спирка и на устата и на краката... Яде почти всичко и пак е скакалец

# 272
  • Мнения: 4 660
Аз лично не се опитвам да заместя хранене винаги дохранвам с АМ в началото на месеца става на 5+

# 273
  • Мнения: 610
Pescocklove бебчо е само на кърма на поискване и качваше много и аз все се шашках , че е много едричък. Започнах захранване преди 3 седмици , но суче по същия начин. На 5 съм на консултация и ще видя колко е качил този месец.

# 274
  • София
  • Мнения: 2 675
Темата е обща и щом на всяка страница се пита за захранване, значи, че и ние неуките може да си изкажем мнението. Периодът за захранване е 6-8месеца. Прекалено късното захранване е другата крайност.

# 275
  • Мнения: X
Всеки да си пази за него мнението относно кога ТРЯБВАло да се захранва.

Късното захранване крие риск от сериозни проблеми с артикулацията.
Всяка майка най-добре познава детето си и тя преценя, кога какво.
След 5 месец развитието на бебето е много бурно и моето лично мнение базирано на моите си образования е, че трябва да съм стартирала с въвеждането на нови вкусове, за да може всичко да е плавно и бавно.
6-8 месец имам да  развивам много други умения вместо да  стартираме как да се учим да ядем.

# 276
  • София
  • Мнения: 18 704
Аз започнах на 6+ и за две седмици влезе в крак с храненето.Почти към всяко хранене добавям мляко.

# 277
  • Мнения: 13 082
Круела го каза и по нагоре, щом има питания на всяка страница значи сме свободни и ние да пишем каквото ни душа иска.

Герда, не знам какви са ти образованията и не ме интересува, но от захранване хал хабер си нямаш.

# 278
  • Мнения: 35 115
Значи, откакто захранвам дребен , забелязвам че тая тема е много по-хлъзгава, отколкото темата за кърменето Simple Smile

# 279
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
За мен децата имат цял живот да ядат обща храна, времето, в което могат да приемат такава хранителна добавка като кърма/ АМ е толкова малко.

# 280
  • Мнения: 35 115
За мен децата имат цял живот да ядат обща храна, времето, в което могат да приемат такава хранителна добавка като кърма/ АМ е толкова малко.

Това повтарям и аз Simple Smile

# 281
  • Варна
  • Мнения: 25 243
Круела го каза и по нагоре, щом има питания на всяка страница значи сме свободни и ние да пишем каквото ни душа иска.
Герда, не знам какви са ти образованията и не ме интересува, но от захранване хал хабер си нямаш.
+1. Това е форум, все пак, какво значи всеки да си пази мнението за себе си? За какво е тази тема тогава, да си разказваме случки от деня ли? Егати смешката...
И не знам защо трябва да се залита от едната крайност в другата. Значи ако не захраниш на 4 месеца единствената друга алтернатива е да държиш детето на 100% мляко до 2-годишно, така ли?

# 282
  • София
  • Мнения: 2 675
Всеки да си пази за него мнението относно кога ТРЯБВАло да се захранва.

Заглавието на темата е въпроси, отговори и съвети и ако не ти се четат съвети си направи тема в раздел Клюкарник.
Какво толкова учи бебе на 5-8 месеца, че захранването ви идва в тежест. Просто от любопитство питам, защото моята е минала през този период и не ми изчислява алгоритми на ум...

# 283
  • Мнения: 13 082
Колко ли проблеми съм докарала на 5 годишна вкъщи с това, че съм я захранила на 6 месеца и то бавнооооо. Как ли е оцеляла горката без картоф и морков.

Пийкок, и аз така мисля, въпреки че съм заклета кърмачка 😆 никога не съм уперквала някой за това. Може да не иска, да не успява защото няма кой да покаже и още куп причини. За захранването обаче съм крайна. Жалко е, че повечето педиатри живеят още в миналия век и дават грешни насоки.

Последна редакция: ср, 29 авг 2018, 15:41 от ARIA*

# 284
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 707
Ако за захранването е необходимо висше образование, то за възпитанието какво, доценти ли трябва да сме?
Доколкото разбирам предназначението на форума е да се съветваме, питаме и консултираме, а не да си набиваме канчетата една друга, коя кога е дала картофи на бебето.

Сега да попитам и аз, за пореден път сигурно ще повдигна въпроса, но водата на бебелан преварявате ли я когато правите АМ с нея, или само я претоплят е?

Общи условия

Активация на акаунт