За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 68

  • 36 595
  • 754
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 16 872
Скк,
Аз преварявах от чешмата, но напоследък е доста мътна. По тази причина взимам с розов етикет и директно давам. Ако трябваше да правя АМ само бих я затопляла.

# 286
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 705
Благодаря за експресния  отговор Simple Smile

# 287
  • Мнения: X
Аз също не преварявам бебелан

# 288
  • Мнения: 2 406
Благодаря за експресния  отговор Simple Smile

Няма нужда да се преварява, да кажа и аз. Питала съм специално акушерка по този въпрос. Водата Бебелан може да се дава директно :=)

# 289
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Всяка бутилирана трапезна или изворна вода може да се дава директно.

# 290
  • Мнения: 2 406
Всяка бутилирана трапезна или изворна вода може да се дава директно.

И изворната ли може да се дава директно, Без преваряване? Това не го знаех. На море сме и купуваме изворна вода, преварявам и тогава давам.

# 291
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Може, разбира се. Девин от розовия например.

# 292
  • На брега на морето
  • Мнения: 687
Изворна и бебелан директно до кажа и аз.
Голямата ми дъщеря като прати вода около 8-я месец такава пиеше. В 5-те случаи в които е пила ам, топлех водата и слагах млякото. Нищо не съм преварявала.

# 293
  • София
  • Мнения: 661
Водата с розов етикет нито я преварявам, нито дори я затоплям сега в жегите. Пие си на стайна температура.

Относно захранването, както всичко друго ми се струва, че е до дете...и до майка. Сигурна съм, че има бебета, на които не им пречи да са по-рано захранени, както и такива, за които не е подходящо. То най-вероятно и детето ще си покаже понася ли му или не. При нас дребното беше с жестоки колики до преди месец, че и по-малко...и имам чувството, че не са напълно минали. Бих позволила на храносмилателната му система да се развие още малко, преди да започна да я товаря с нови храни. Още повече на кърма си наддава доволно, въпреки обилното повръщане. От друга страна друго детенце, което не наддава добре само с мляко или има рефлукс, който да влияе на растежа му, може пък да е добре да се захрани по-рано. Всяка майка си преценява, за мен има 1000 правилни начина да се отгледа здраво дете.

# 294
  • Мнения: 2 406
Май си е до майка - това със захранването :=)

Моето скромно мнение, е че няма смисъл да се бърза, поради простата причина, че стомахчесто на едно бебе(4,5 месечно) е като фуния. Всичко, което минава през "фунията" просто минава през нея, без обработка, затова ако има парченце картоф, което не е пасирано добре, то после го намираме в памперса:=) минало е просто...
Та в този ред на мисли няма смисъл да се бърза. Захранването трябва да става бавно, и с цел запознаване на бебето с различните вкусове/храни.
Стомахчето още е супер не съвършено,трябва му мляко. Не случайно коликите се завръщат понякога след въвеждане на твърда храна.
Та така. Ама всяка майка си знае :=)

# 295
  • Мнения: 1 179
[quote author=delenita link=topic=1057627.msg37258342#msg37258342 date=1535457136
Искам да попитам има ли значение как ще въведа глутена. Купих си брашно от ръж, но имам една схема, в която пише първо да е овесено. Дали ще е проблем?
[/quote]
За въвеждането на глутена знам следното:
Да се започне с овесени ядки (те не са храна, съдържаща глутен, но при обработването им може да попадне) и след това с ечемик (ечемичени ядки, т.к. са с най - малко обработено зърно и имат най - много запазени хранителни вещества), който съдържа най - малко глутен. Ако детето не прояви хранителна алергия и/или непоносимост към глутен, се въвежда пшеница и ръж.

# 296
  • София
  • Мнения: 661
Но наистина темата е доминирана от въпроси за захранването. Аз явно понеже не съм още на този етап, не разбирам защо е толкова дискутирано. Grinning Моята драма продължава да е дневният сън - бебе не ще да заспи самичко през деня, и дори и с моя помощ пак има рев. В количката - също 5-10-15 мин. рев преди да заспи. Като го извадя да го гушна да го приспя - още по-голям рев. В колата също. Онзи ден в една от групите за майки във ФБ една възмутена майка разказваше как друга майка бутала количка с ревящо бебе и не го вадела да го успокои. Викам си...това може да съм била аз! Grinning Мъжът ми пък една жена го спряла на улицата да го съветва да гушне бебето, водичка да му даде, чорапки да му сложи... Сигурно хората за някакви изроди ни мислят, които си оставят детето да плаче.
А аз приспивам с повиване, с гушкане, с бял шум, иначе няма заспиване през деня, само истеричен рев....вече на 4 месеца! Туй нормално ли е?

# 297
  • Мнения: X
Фаумея, моето бебе е кротко,много близка възраст на вашата сме. И моето сега е много мрънкащо, направо не мога да го позная и иска настървено да си слага тещо в устата, за да дъвче и тогава се успокоява.
Когато много му се спи, пак плаче, давам му биба, но ако се е превъзбудило постоянно си  я изпуска. Имам един ритуал, който го въвеждах бавничко и ми работи, за да успокоя бебето и да го настроя на сън - куклите/иглачките го целуват по бузките, и го галя по лицето ( сякаш очертаваш образа), щом е уморено мигновено се отпуска, успокоява и започва да притваря очи.
 В ю туб има клипчета, как се гали бебе по личицето, за да се успокои и заспи.
 Когато много плаче, го галя, но изтървала ли съм началния момент да го успокоя давам водичка, говоря и гушкам, бебетата много бързо се разсейват. Все пак си е до дете, но си има и хитринки, които действат безотказно.
 

# 298
  • Мнения: 892
И аз избрах да захранвам на 6 месеца, близнаците са изключително кърмени. Педиатърката всеки път ме мъмри, защо не съм ги захранила по-рано. Те имаха ужасни колики почти до 5-ти месец. Сега по-дребното проявява повече интерес към храната. По-едрото го мъчат зъби и от седмица отказва твърда храна. Притеснява ме единствено по-ниския хемоглобин и на двамата. Как е бил на вашите изключително кърмени бебета около 6-я месец?
И още един въпрос за по-едрите бебета специално- едното бебче на 7 месеца е почти 11 кг, както казах от кърма...давате ли вит. Д и по колко?

# 299
  • Мнения: X
И аз много се притеснявам от ниския хемоглобин, че аз самата съм си с анемийка и това също ми е един от мотивите по лека-лека да въвеждам бавно захранване.

Общи условия

Активация на акаунт