За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 68

  • 36 596
  • 754
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 4 660
Някой давал ли е от тези каши има ли ги по нашите магазини ? Ако има къде ?
Скрит текст:

# 301
  • Мнения: 1 179
Някой давал ли е от тези каши има ли ги по нашите магазини ? Ако има къде ?
Скрит текст:
Няма ги в Бг. С поръчка от чужбина.

# 302
  • Мнения: 5 478
Онзи ден в една от групите за майки във ФБ една възмутена майка разказваше как друга майка бутала количка с ревящо бебе и не го вадела да го успокои. Викам си...това може да съм била аз! Grinning

Или аз Joy Вадя от количката само в краен случай, ако виждам, че нещо наистина я тормози. Другото "викане", което й е станало навик изобщо не го отразявам. Плаче ли наистина, тогава я гушкам. Но наистина има моменти, в които явно бебетата са изнервени и плачат, защото не могат да заспят. Биберон на мен ми върши работа тогава, стига да не го изпуска.

# 303
  • Варна
  • Мнения: 1 596
Хемоглобинът на сина ми беше в шести месец 114, беше само на кърма до средата на пети месец, 101 или 110 минимум ли каза педиатърката, не помня. И ме посъветва да започвам в близкия месец да въвеждам и редувам месо и жълтък. Синът ми е зимно бебе, давахме по 1 капка вит. Д, но понеже наддаваше по 1.5 кг първите два месеца, ни увеличиха капките на 2. Спряхме ги през лятото и от 01.09 педиатърката каза да подновяваме прием по 1 капка дневно. Последните 3 месеца, откакто захранвам, стои на почти постоянни кг, расте на височина. Около 8600, 72 см беше на последната консултация/8 месеца.

# 304
  • Мнения: 1 406
Относно хемоглобина - моите близнаци са на смесено хранене. Хемоглобинът им винаги е бил висок - над 120. Постоянно имах натяквания от много знаещи и образовани, че ще им падне хемоглобина и ще станат анемични, че кърмата ми не била хранителна, с всеки месец ставала все по-рядка и т.н. Затова за собствено успокоение им пуснах контролни изследвания на 4, на 5 и сега на 6 месеца. Така затворих устата на всички разбирачи. Исках да  стартирам захранването в средата, даже в края на 6 месец, но така се случи,че започнах в края на 5 месец, не защото бързах, не защото им беше нисък хемоглобина...просто едното се самозахрани, а другото седмица по- късно поиска да опита краставица. От тогава до днес на 6++ давам да опитват различни храни, не бързам да замествам хранения или да ги тъпча. Няма да им се вдигне или падне хемоглобина повече. Ако си мислите че като ги нартпчете с месно пюре и жълтък или спанак ще вдигнете хемоглобина до небесата се лъжете. За да усвоят желязото от храната бебетата трябва да се хранят балансирано с подходящо съчетани храни. И все пак най- добре се усвоява желязото от кърмата на мама, после от АМ.... и накрая от новите твърди храни. Понякога, ако е необходимо, желязото е по- добре да се даде като хранителна добавка.
Аз също съм привърженик на късното захранване точно за да достигне зрелост храносмилателната система на бебетата. Да се "затворят" червата.
То хубаво да имаме 4-5 различни образования (висши, магистратури и прочие), но е по-важно да сме се запозмали с последните изследвания и новости. Сега поне това е лесно с достъпа до много информация. Но най-важно е да се отсее правилната информация.

И в крайна сметка всяка майка решава сама за себе си и детето си.

И Герда, сега вече лично към теб, не се заяждам, не те осъждам, но да се хвалиш, че имаш не знам си колко образования и да питаш, ако си му дала да близне краставица дали се брои за захранване е повече от смешно. Мисля ти беше питала за това преди време, но не помня в тази тема ли беше. Ако не си била ти, извинявам се.

# 305
  • Мнения: 13 082
vartoglava, напразно си тракаш клавиатурата. И това с хемоглобина и захранването сме го нищили. Образованите пак си знаят тяхното. И не приемат, че не става въпрос за това дали е готово ли е бебето и дали примлясква докато те гледа как ядеш. Стомаха му не е готов.

# 306
  • София
  • Мнения: 700
И аз захраних към седми месец. Държах да е след шестия защото нашата докторка непрекъснато ми повтаряше ,че щом е само на кърма най вероятно ще е с нисък хемоглобин. На изследванията се оказа , че е 122. От тогава не говорим много  за  това как да я храня. При нас проблема е , че качва много малко килограми дори и сега когато се храни и с твърда храна , а и суче. Чудя се къде отива всичкото ядене.

Последна редакция: ср, 29 авг 2018, 17:06 от puffeto

# 307
  • София
  • Мнения: 39 771
Педиатърката на децата пък беше на друго мнение - хемоглобинът на кърмени и деца на АМ не е нисък.
Щерката беше захранена по ранната схема и на 6м беше с много нисък хемоглобин. Синът ми беше железен.

# 308
  • София
  • Мнения: 700
Lima, не трябва ли да си направиш и ти изследване за твоя хемоглобин? Аз си следях моя. Сестрата при докторката ме посъветва да си го следя защото бебето го изчерпва. Така се изрази .

# 309
  • Мнения: 1 406
Ариа, просто ме сърбяха пръстите и ги почесах. Sunglasses

Иначе темата я чета от самото начало и съм наясно колко пъти е обсъждан проблема. Даже няма да се учудя, ако до края на страницата някоя мама се включи точно с въпрос за захранването и връзката му с хемоглобина.

Понякога искрено се забавлявам на въпросите и отговорите.

Бъдете здрави всички и помнете- няма лоша мама. Всяка мама е най-добрата за своето бебче.

# 310
  • Мнения: 892
Lima, не трябва ли да си направиш и ти изследване за твоя хемоглобин? Аз си следях моя. Сестрата при докторката ме посъветва да си го следя защото бебето го изчерпва. Така се изрази .
Ще се поинтвресувам...лична ми е същата докторка, от която не съм доволна хич...нищо не ми е казала, посъветвала. Логично е, благодаря за подсказката. През бременността имах нисък хемоглобин, който успявах да закрепвам с храна, тъй като добавките не ми понесоха..

Редакция, извинявам се, щом толкова пъти е разисквано.

# 311
  • Мнения: 13 082
Lima, аз съм много нисък хемоглобин, желязодефицитна анемия от дете. С голямата беше паднал до 90 и малко. Тя ми е кърмена и захранена на 6 месеца, хемоглобина и беше перфектен. Сега пак се движи в нормални граници, въпреки че тя почти не яде месо.

# 312
  • София
  • Мнения: 661
Виждам, че доста давате вит. D. Бебе е родено в края на април. Аз давах по 1-2 капки вит. D до средата на юни. После педиатърката ми каза да го спра. На кърма е малчо. Трябва ли да се притеснявам, че не му давам? Следващият ни преглед е след три седмици и тогава ще питам пак, но междувременно да се шашкам ли?

# 313
  • Мнения: 35 113
аз спрях да давам от юни , когато свърши и шишенцето. вчера бяхме на доктор. каза повече да не давам, затворена му е фонтанелата

# 314
  • Мнения: 1 406
Faumea, моите са родени февруари. Първо давахме по 2 капки. После юни личната го намали на 1 капка. След преглед и консултация с още двама лекари- педиатри-неонатолози спрях да давам Вит Д през лятото. Преди да го спрем пусках кръвни изследвания на децата (фосфатаза гледаха конкретно) и след резултатите ми казаха да го спра, защото сега  лятото нямат нужда. Фонтанелите са добре, даже на едното е почти затворена.... също и достатъчно ги държа навън. Наесен пак ще видим как са кръвните изследвания и ще преценят дали да започна отново да давам. Обосновката също беше, че хипервитаминозата на Вит Д също не е за подценяване, особено при малки бебета.
Конкретно това е за моите бебета. За твоето дете се консултирайте с педиатър задължително. Не си самоназначавай, увеличавай или намалявай изписаната доза. Ако се съмняваш - пуснете едни кръвни изследвания.

Общи условия

Активация на акаунт