За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 68

  • 36 666
  • 754
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 1 179
Моят син също е в края на април. На смесено хранене е. Първоначално приемът беше по 1 капка, но от 2 месеца е по 2 капки. Питам всеки път и тя му проверява фонтанелата, за да ми каже по колко капки. Миналата седмица беше на преглед и каза, че му е още голяма и да продължавам с 2 капки.

# 316
  • Мнения: 204
Faumea, И моята дъщеричка, която е на три месеца, заспива много трудно и спи многооо леко. Навън плаче 15-тина минути и заспива, но трябва да я возя непрекъснато, буди се, ако спра. Вкъщи песни на ръце, залепена за мен и само при нас на спалнята, в леглото си не е спала от дни наред, дори през нощта. Опитах какво ли не...

# 317
  • Мнения: 204
Но пък интересно, вчера бяхме на кръщене и заспа в черквата. Заспа в ръцете ми без плач, явно мястото носи спокойствие...

# 318
  • Мнения: 385
Аз преди малко открих, че спи без проблем на възглавницата за бременни. Може би защото я ползвам по време на кърмене и го слагам на нея, та е свикнал Simple Smile

# 319
  • На брега на морето
  • Мнения: 687
Малката ми дъщеря е родена средата на април. От ден 20-ти е на 2 капки витамин Д. Навън стоим много, но не я показвам. Сенници, пелени каквото е необходимо, за да е на сянка.
Тя наддава доста, а е и с голяма фонтанела. Изобщо не се е коментирало да спирам приема на витамин Д.

# 320
  • Мнения: X
Аз имам два аборта в напреднали седмици по медицински показания заради болни бебенца, ето защо, на всички, които си позволяват да коментират мен и захранването на моето бебе ще кажа само едно - гледайте си вашите деца и не се месете когато много неща не са ви ясни. Както и аз самата не дължа обяснение.
Изключително ми е неприятно някой да ме коментира, анализира  и да си позволява да ме критикува без да е прявил два аборта заради болни бебенца.

# 321
  • София
  • Мнения: 6 010
Момичета, а педиатрите дават ли направление за изследване на вит. Д преди да го изпишат? Аз самата съм с тежък дефицит и знам колко трудно се повлиявам от терапия. Малко ми е неприятно от мисълта, че педиатъра ще предписва или спира лечение "на око". Разбира се ако не ми дават направление аз сама ще пускам изследвания, но ми е странно как някой би изписал без резултати на наличното в организма.

# 322
  • Мнения: 1 179
Малката ми дъщеря е родена средата на април. От ден 20-ти е на 2 капки витамин Д. Навън стоим много, но не я показвам. Сенници, пелени каквото е необходимо, за да е на сянка.
Тя наддава доста, а е и с голяма фонтанела. Изобщо не се е коментирало да спирам приема на витамин Д.
Точно, витамиин D се спира през месеците с по - силно слънце само ако има достатъчно излагане на слънчеви лъчи, и то без висок фактор. Аз бях (не съм си правила скоро) с дефицит, защото нямах достатъчно излагане на слънце - сутрин рано на работа, вечер късно се прибирам, почти цял ден в офиса, а ако отида на плаж - с висок фактор, че съм с много бенки. Опасен е, ако се предозира, но и не е толкова лесно да стане това.

# 323
  • София
  • Мнения: 661
Хммм...ами ние се разхождаме, но аз определено не излагам бебето много-много директно на слънце. И избирам по-следобедни часове за разходка, защото не го кефи много топлото. Ще го коментирам пак с лекарката при следващия преглед...за съжаление чак втората половина на септември.

# 324
  • Мнения: 4 008
Дечко е на 11м.със затворена вече фонтанела,но док каза да продължаваме с вит.Д.Не го извеждам всеки ден на слънце.Пазя го от жегата и винаги е под сенник и намазан с висок слънцезащитен
фактор.Напоследък излизаме надвечер,когато няма слънце.Не се диша в жегата.

# 325
  • Мнения: 610
Заглавието на темата е бързи въпроси и отговори,  съвети и затова не виждам нищо лошо да се задават едни и същи въпроси през пет страници. Всички ние имаме бебета и нямаме време да четем стари теми. Не искам да съм груба , но като че ли всеки иска да се направи на по- умен от другия. Да се придържаме към темата и да даваме съвети само , когато са поискани.

# 326
  • Мнения: 4 660
Момичета заповядайте в новата тема относно Захранване - Въпроси и ОтговориHug

# 327
  • Мнения: 252
Да ви питам случвало ли се е детето ви да не иска да пие дадено мляко, бута шишето не иска да яде. А млякото е Лактана био?

# 328
  • Мнения: 610
Някой беше питал дали ние с по - едричките бебета даваме витамин Д? Моето е доста пухкавко, но педиатърът никога не му е изписвал витамин д. Може би , защото живея в Южна Америка и е доста топло,  но пък по време на бременността аз пиех. На следващата консултация ще питам.

# 329
  • Мнения: X
Social girl, да, моето дете се мръщеше на Нан, а сега и на Лактаната. Отдавам го на това, че е на кърма и само от време на време се налага да дохранвам и вкуса му е нетипичен. Но пък като види, че няма друго си го хапва 😄

Общи условия

Активация на акаунт