За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 68

  • 36 718
  • 754
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 4 009
Не от конктетно мляко,но моето дете като си науми че ще стиска уста и няма да яде,каквото и да се опитвам да му давам,дори неща които обича..отказва.Инат голям. Simple Smile

# 331
  • Мнения: 7 051
Малко със закъснение се включвам, но и моето бебе е от трудно заспиващите, а да заспи сама в количката е просто невъзможно. Започва да търка очите, да плаче и не може да се унесе. И това е от около 2-3месец, сега е на 7. Единственото спасение ми е ергономичната раница, предимно така се разхождаме, а излезем ли с количката, задължително я слагам в багажника. Опитах доста неща без успех, единствено съм забелязала, че се успокоява, ако се движим по булевард и "брои" колите. Така успява да заспи, но пак невинаги.

# 332
  • Мнения: 504
Моето бебе е на 10 месеца и фонтанелата му е доста голяма, даже няма и зъбче все още. Педиатъра каза, че щом и фонтанелата се затваря по-бавно значи и зъбките ще избият по-късно. От 20 ден давам витамин Д по 2 капки дневно и не съм го спирала. Живеем в къща с двор и сме почти цял ден навън. Не го мажа с нищо, за да може максимално да приема вит.Д от слънцето.

# 333
  • Пловдив
  • Мнения: 185
Да ви питам случвало ли се е детето ви да не иска да пие дадено мляко, бута шишето не иска да яде. А млякото е Лактана био?
Да и аз искам да ви питам. Бебка е на 6++ кърмих я до преди 2 седмици. Преди това пиеши мляко само вечер и изпиваше по 200мл.  От няколко дни изпива по 80-90мл и бута с език не иска да пие млякото (лактана био), понякога го изпива ама на почивки през 5-10мин. Снощи преди лягане изпи само 70мл. Дадох и кашичка на хип Лека нощ и я изяде почти цялата. Трябва ли да сменя млякото?

Последна редакция: чт, 30 авг 2018, 08:06 от Gerry.P

# 334
  • Мнения: 35 194
Да ви попитам- Вашите деца на около 10-11 месеца, ако още се пълзяли как го правеха? По корем или на колене? Понеже една позната твърди, че синът ми пълзи грешно по корем като редува ръцете и краката.
Говорих с педиатърката- къде не ми се изсмя в лицето. няма правилно и грешно пълзене.
Моето основно вече иска да е право, но и си попълзява.
Това е другото- когато започвал да ходи, не трябвало да го оставям вече да пълзи... Големи филми ми настават в главата..

# 335
  • Мнения: 2 416
Педиатърката вече ти го е казала:"няма грешно пълзене". Както му е удобно така ще си пълзи бебето.

Моята си пълзи на колене. Изправя се на крачетата, гледам вече пуска и едната ръка и прави крачка, за сега само една крачка, но е на 8,5м :=)

Някои деца въобще не се научават да пълзят, различни са. Без филми :=) Ок си е бебешора ти :=)

# 336
  • Мнения: 504
И моето пълзи на колене. Иначе се изправя и върви по мебелите сам, но когато го хвана за ръцете и искам да направим няколко крачки веднага вдига краката и иска да сяда.

# 337
  • Мнения: 68
Да ви попитам- Вашите деца на около 10-11 месеца, ако още се пълзяли как го правеха? По корем или на колене? Понеже една позната твърди, че синът ми пълзи грешно по корем като редува ръцете и краката.
Говорих с педиатърката- къде не ми се изсмя в лицето. няма правилно и грешно пълзене.
Моето основно вече иска да е право, но и си попълзява.
Това е другото- когато започвал да ходи, не трябвало да го оставям вече да пълзи... Големи филми ми настават в главата..

За моята племенница казваха, че няма да проходи дори, защото много дълго време пълзеше по дупе и не искаше да ходи. Ами сега е на 10 и си ходи чудесно 😁😁😁 Не каже ли лекар, че има някакъв сериозен проблем изобщо не се впечатлявам от чуждото мнение по подобни въпроси 😋

# 338
  • Мнения: 35 194
Педиатърката каза, че няма никакъв проблем. Детето си е идеално. Благодарение на плуването се развива много добре. Но всякакви ей такива глупости ме напрягат..
И като почнатЛ моето дете прави браво, поазва колко е голямо и така нататък. И моя прави разни неща ама не всичко. Педиатърката каза: да не е маймуна да прави всичко, което правят и другите

# 339
  • Мнения: 541
Здравейте, искам да попитам майките на бебета с рефлукс дали дават вода. Моето момче е на 4++ и изобщо не иска да пие, ако все пак го излъжа да изпие малко след минути започва да повръща или водата или млякото. И другото е че много се задави дори от една глътка, обяснявам си го с това, че е свикнал с гъстото мляко и не знае как да се оправи с течностите. Питам тъй като съм подложена на натиск от родните, приятелите и дори педиатъра.

# 340
  • Мнения: 4 009
И моето вече иска все на крака да седи.Пълзи на колена.Според мен също
няма грешно пълзене.Щом детето вече се опитва да ходи,какво значение има как пълзи.Да не говорим пък,че някои въобще не пълзят,а направо прохождат.

# 341
  • Мнения: 262
Гледайте си щастливи децата! Докато се сравнявате с хората никога няма да сте щастливи. Не само те се сравняват и им носи удоволствие, че тяхното правело "повече" или "правилно" ами и Вие сте виновни, че се връзвате на идиоти. На детето няма да му стане по-добре ако знаеше как се говори по негов адрес Grinning най-много да ви тегли една и да си кара по корем и както си иска Grinning

# 342
  • Мнения: 2 364
Здравейте, искам да попитам майките на бебета с рефлукс дали дават вода. Моето момче е на 4++ и изобщо не иска да пие, ако все пак го излъжа да изпие малко след минути започва да повръща или водата или млякото. И другото е че много се задави дори от една глътка, обяснявам си го с това, че е свикнал с гъстото мляко и не знае как да се оправи с течностите. Питам тъй като съм подложена на натиск от родните, приятелите и дори педиатъра.

Ние сме с рефлукс, вода му давам поне час след хранене и между храненията,колкото той изпие.След захранването се подобри,но все още повръща по малко от време на време.
Според мен му предлагай по малко и колкото той иска Simple Smile

# 343
  • София
  • Мнения: 661
Здравейте, искам да попитам майките на бебета с рефлукс дали дават вода. Моето момче е на 4++ и изобщо не иска да пие, ако все пак го излъжа да изпие малко след минути започва да повръща или водата или млякото. И другото е че много се задави дори от една глътка, обяснявам си го с това, че е свикнал с гъстото мляко и не знае как да се оправи с течностите. Питам тъй като съм подложена на натиск от родните, приятелите и дори педиатъра.

Моето момченце също е на 4 месеца и не му давам вода. В началото давах чайчета покрай коликите, но много повръщаше от тях и спрях. Сега наскоро пак му дадох чайче и пак повърна веднага, въпреки че беше повече от час след кърмене. Моето детенце е лакомо и колкото вода, чай или мляко му предложа, толкова ще изгълта, така че в редките случаи, в които му давам вода или чай, давам на много малки порцийки. Надявам се със захранването рефлуксът да намалее и да може да пийва повече вода. Водата и чая ги давам от биберон с най-малка дупчица. Не се дави по принцип. Моят се дави най-често на гърда.

Между другото, хич не се връзвай на познати и роднини. Ако не иска вода или повръща от нея, не си мисли, че е задължително да му даваш или че трябва да изпива определени количества. Пробвай с малко, пък ако не му понася след някакво време ще пробвате пак.

# 344
  • София
  • Мнения: 39 918
Моята щерка беше с рефлукс. Пиеше много вода. Повръщаше само след хранене. Т.е. след пиене на вода не е повръщала.

Тя пълзеше по корем. Започна да пълзи на ръце и колене едва след като проходи.
Синът ми пълзеше "нормално".
Няма правилно и неправилно пълзене.

Общи условия

Активация на акаунт