За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 68

  • 36 503
  • 754
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 55
И за млякото и за капките сме се консултирали с педиатъра.И аз знам,че от лефакса пак ще е запечена и затова питам,тя и досега си беше де.Имаме си и дуфалак,който пиех аз след раждането понеже имах затруднение и с кърмата така и тя не беше,но не го пиех често,а когато се наложи само.
Доколкото разбрах Биогаята е била с Лефакса точно,за да не се запича,така ли?
Понеже и нашия педиатър каза с лефакса да даваме Биогая,но не ми беше ясно точно за какво.
То трябва да предотврати запека?

И благодаря много за бързия съвет,много е полезно за мен да прочета други мами как са се справяли с този често срещан проблем.Ще се радвам ако и други мами се включат да споделят,ще ми е от голяма полза.

# 721
  • Мнения: X
Искам да питам как да се справя със запек на току-що захранено бебе? Захраних с тиква, сега два дни беше на тиква с картоф и не се е изходила за двата дни изобщо, а докато беше на кърма по 3-4 пъти имаше изхождания. Какво може да помогне, тъй като не знам дали мога да въведа нещо ново, да минем ли пак на тиква само?

Последна редакция: вт, 11 сеп 2018, 20:30 от Анонимен

# 722
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Следващото, което можеш да въведеш е слива или круша и ще се оправяр нещата. Не е никъв проблем, че е плод.

# 723
  • Мнения: X
За колики съм давала и лефакс, и биогайа, и санколик, и колийф. Всичко това едновременно, защото са с различни съставки и приложение. Само лефакс и колийф редувах през хранене. Преди това давах еспумизан, но според мен лефакса действаше по-добре. Сега смених биогайата с омнибиотик панда и продължавам да давам колийф, но пък и коликите почти отшумяха от само себе си. За дуфалака знам, че дразни червата и не бих давала на бебе с колики. Опитайте се да давате повече водичка на детето и правете масажче и колело преди хранене. За запека други идеи нямам, тъй като сте на АМ, което предполагам запича малко повече в сравнение с кърмата.

# 724
  • Мнения: 35 109
Моя син се повлиява добре от авокадо, но аз го въведох късно

# 725
  • Мнения: 602
Здравейте мами!☺

Имам едно въпросче и много ще се радвам ако някоя мама може да помогне със съвет.
Та въпросът е..Имаме си бебче на 20 дни със страшни колики,които много я тормозят.До вчера пиеше капки Инфакол и Санколик комбинирано и беше на Нан,но като че ли нямаше никакъв ефект,а бебка дори не може да спи по цял ден.
Вчера сменихме млякото с Аптамил,който бил специално при силни колики и днес сменихме и капките и започваме Лефакс и Биогая комбинирано.
Искам да попитам някоя мама давала ли е на бебче лефакс и тъй като казаха,че запичали доста да сподели как го е давала и се е справяла със запека?
Много ще се радвам ако някой може да помогне със съвет от личен опит,ако е давала тези капки и е имала такъв проблем и как се е справила с него.
(П.С.Тя и от инфакола и нана си беше доста запечена и много рядко си се изхождаше).
Моля споделете как се справяте с този проблем,когато бебче е запечено.
Благодаря предвариително и лека вечер на всичкии.☺🤗

При нас беше доста сходна ситуацията. Зверски колики, страшен рев , като започнеше от 17ч вечер до 22-23 не спираше да реве и страшен рев, направо се плашех какво му става на това дете. Опитахме първо всички най-скъпи и известни капки за колики и адаптирани млека ( по съвет на педиатър разбира се, не на своя глава) , резултат нямаше. Имаше и ужасен запек, без клизма или дуфалак не се изхождаше и пак плачеше много. Накрая сменихме педиатъра , тя ни каза да сменим АМ с Фризовом , което е специално за кърмачета с колики и повечко връщане на мляко и капките за колили да даваме еспумизан л на всяко хранене вътре в млякото , био гая и коликинд. Още на следващия ден нещата започнаха да се подобряват. Еспумизан л и лефакс са с един и същи състав , за да не се запича инда даваме тях ни изписа био гаята и фризовома. Като био гаята действа с натрупване , фризовома още на другия ден от първия му прием. Ако желаете гпвпрете с вашия педиатър за това мляко.
Моето бебчо също беше със зверски колики и давахме какво ли не без резултат. Та на въпроса за лефакса аз и давах. Давах и в началото максималната доза, но не сме имали проблем, т.е. изобщо не сме се запичали от тях (но аз пък само я кърмя..)

# 726
  • Мнения: X
Пийкок, как въведе авокадо и кога?

# 727
  • Мнения: 35 109
Пийкок, как въведе авокадо и кога?
На 6 месеца и половина на закуска с пюре от круша. Вземам мрежа авокадо от Лидл. Много са ми удобни, защото са малки. 7 бр за 4 лв

# 728
  • Мнения: X
Как познаваш кое авокадо е хубаво?
Белиш и пасираш с круша пюрето ли? Аз много не ям авокадо, но зад океана захранвали с него.

# 729
  • Мнения: 35 109
Меко ли е, давам го. Иначе повечето, които съм вземала да супер. Рядко съм попадала на кофти екземпляр

# 730
  • Мнения: 293
За хемоглобина не мисля,че има нещо общо със захранването-малкият беше на изключително кърмене до 6м и реално на контролните изследвания не беше поемал друга храна,освен кърма,а хемоглобина му е супер. Склонна съм да си мисля,че по-скоро се влияе от това,което майката яде или пък това,което Месечинка беше казала за връзката с хемоглобина на майката. Верче,любопитно ми е какво е казал педиатъра ьа резултатите...но си мисля,че не би трябвало да се притесняваш,имайки предвид,че тепърва ще го храниш това дете с храна,богата на желязо.
Аз авокадото го давам с банан...много вкусно се получава,като и двете неща ги мачкам с вилица.
Лаленце,нормално е броят и консистенцията на изхожданията да се променят след като захраниш,в сравнение с кърменето. Малкият беше като при вас-около 3 ходения,редички,докато го кърмех и като започнах пюрета стана едно и то гъстичко ходене. Наистина ако въведеш круша и слива ще оправиш нещата😁

# 731
  • Мнения: X
При нисък хемоглобин е изключително важно как, кога и с какво ще се захранва.

# 732
  • Мнения: 35 109
Така е теорията по принцип. Но моят син, например отначало отказваше да яде и отидох със свито сърце на изследванията точно заради това, че очаквах нисък хемоглобин. Но въпреки , че ядеше малко, беше екстра резултата

# 733
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Моят до близо годинка ядеше пюрета и каши в абсолютно символични количества - 30-40 грама. Изследванията му винаги са били перфектни. Но аз също нямах проблеми с хемоглобина през бременността, така че смятам, че наистина има връзка.

# 734
  • Мнения: 16 871
Аз през бременността не съм имала проблем с ХБ. Влязох да раждам със стойност 133. Та в моя случай явно няма връзка.

Общи условия

Активация на акаунт