За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 68

  • 36 563
  • 754
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 385
Моят бебо май има конюнктивит... От няколко часа забелязвам усилено образуване на жълтеникав секрет от едното око Sad самото око не е подуто или зачервено, нито пък той го пипа.. много ме е яд защото сигурно от мен го е пипнал, вчера се оказа, че на микробиологията на лееко отворената ми оперативна рана от секциото има staphylococcus aureus и не знам дали е възможно да мине през кърмата

# 76
  • Мнения: 2 361
Ние също се отказахме да ходим на море заради епидемията в Гърция.

# 77
  • Мнения: 499
Izzie, моето бебе също имаше секрет от едното око, когато беше на седмица.Педиатъра ни изписа антибиотични капки и често промиване с физиологичен разтвор в посока от бузката към нослето. Хубаво е да се заведе детето да го прегледат. Едва ли си го заразила ти. Аз също раждах секцио, но нямах проблем с раната.

# 78
  • Мнения: 1 179
Неонатален конюнктивит е, Izzie. В Бг вече не се практикува профилактичното накапване със сребърен нитрат в родилните отделения и  инфекцията често се среща.
Промивки със стерилен физиологичен разтвор и стерилни тампони, масаж от вътрешната част на окото към носа, ЛЛ може да изпише антибиотик.
Инфекцията е много упорита. Внимавай да не се заразите и  вие. Добре измивай ръцете си.

Последна редакция: чт, 23 авг 2018, 09:52 от Coelum

# 79
  • Мнения: 185
Отложихме я почивката в Гърция.Разчетох се из нета и не ми се рискува.Чрез кърмата пишеше,че се предават антитела,когато майката е боледувала от морбили.Тогава няма опасност за бебо,аз кърмя още,но не съм боледувала.

# 80
  • Мнения: 16 871
Който се интересува може да прочете има изнесени доклади от  European centre for disease prevention and control.
Моля, не ме замеряйте с камъни, не агитирам, просто на бг медии не вярвам  Hug

Скрит текст:
Според данните в него основно са засегнати лица от ромски произход.
Не мога да кача доклада през телефона, но снимам карта на разпространението.

[\spoiled]

# 81
  • Мнения: 4 005
Искам да питам на някого бебето плаши ли се от прахосмукачката? Какво да правя, за да не плаче всеки път като я пусна?
От старата ни прахосмукачка не се плашеше,но наскоро си взех нова ръчна.Малка е,но шумът е по-силен и от самия вид,че прахосмукачката изглежда по друг начин дечко започваше да реве.Сега като пускам прахосмукачка го слагам пред тв и включвам детския канал.Така се захласва по филмчета,че не усеща кога съм изчистила с прахосмукачката.

# 82
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Дъщеря ми много се плашеше от прахосмукачка. Плачеше и я пускахме като е навън или в друга стая. Сега на бебо изобщо не му пречи, успокоява се, даже така заспива понякога докато чистя.

# 83
  • Мнения: 1 086
Момичета, оправяме дупето със смрадлика, много благодаря!

# 84
  • Мнения: 262
Момичета, достатъчно ли е да си поръчам 3 долни чаршафа и два горни плика за одеало БЕЗ олекотена завивка и без възглавница и калъфка?

# 85
  • Мнения: 1 392
За прахосмукачката моята бебка като беше съвсем малка даже заспиваше на нея, но последно време като почна да чистя минута две спокойствие и изпада в истеричен рев.  Не съм сменяла прахосмукачка, старата си ми е. !

# 86
  • Мнения: 1 179
Към майките с опит - до каква възраст на детето се ползва столче за хранене?

# 87
  • Мнения: X
За прахосмукачката моята бебка като беше съвсем малка даже заспиваше на нея, но последно време като почна да чистя минута две спокойствие и изпада в истеричен рев.  Не съм сменяла прахосмукачка, старата си ми е. !

Точно, същия случай. Като беше малък си спеше на шума от прахосмукачката. Наскоро като започна да осъзнава света около него започна да плаче истерично. И от сешоара ми го беше страх, но му показах, че не е страшен като го насочих към него със студена струя и усмивка. Осъзна, че не е нещо, което може да го нарани и сега мирува. Но с прахосмукачката номера не стана, може би, защото шума е по-силен. А, ММ хич не иска да помогне. Нито да я пусне, докато сме навън, нито да излезе с него за час сутрин, когато е втора смяна.
Да се заглежда във филмчета е малък, а живеем в гарсониера и пак се чува в другата стая като я пусна.
Сега не е чак такъв проблем, веднъж в седмицата го измъчвам, но като започне да лази трябва всеки ден да я пускам. Не знам какво да направя да му взема страха.

# 88
  • София
  • Мнения: 2 566
Момичета, достатъчно ли е да си поръчам 3 долни чаршафа и два горни плика за одеало БЕЗ олекотена завивка и без възглавница и калъфка?

Имате предвид завивката да не е включена в комплекта ли? 3 чаршафа са достатъчни, според мен. Аз върху тях слагам малки чаршафи, с размер около 60 на 60, мама ми ги даде. Като съм била бебе, са ме повивали с такива. Чист памук са и са ми много удобни, постилам навсякъде с тях и се перат лесно и съхнат бързо. Имам около 10 такива. Може да помислите за такъв вариант, защото бебетата често повръщат, памперсите пропускат и т.н. и трябва постоянна смяна.

# 89
  • Мнения: 262
Момичета, достатъчно ли е да си поръчам 3 долни чаршафа и два горни плика за одеало БЕЗ олекотена завивка и без възглавница и калъфка?

Имате предвид завивката да не е включена в комплекта ли? 3 чаршафа са достатъчни, според мен. Аз върху тях слагам малки чаршафи, с размер около 60 на 60, мама ми ги даде. Като съм била бебе, са ме повивали с такива. Чист памук са и са ми много удобни, постилам навсякъде с тях и се перат лесно и съхнат бързо. Имам около 10 такива. Може да помислите за такъв вариант, защото бебетата често повръщат, памперсите пропускат и т.н. и трябва постоянна смяна.

Ами имам предвид да нямам изобщо олекотена завивка първите 2 години, примерно. Да имам горни чаршафи пликове, в които да мога да мушна одеалце, или да мога да ги ползвам празни.
Аз си поръчах пелени и днес пристигнаха - 80 на 70 или нещо такова. Като си мислех, че са доста по-големи и сега се чудя какво ще ги правя. 100% памук са, но са мн тънки, а бебето ще е зимно. Затова си мисл, че трябва да имам одеалце и чаршафчета, както и чувалче за сън. Simple Smile Одеалцето си мисля, че както при нормално легло се напъхва в завивката. Simple Smile Но ще си ги поръчам (чаршафите) да ми ги ушият и се чудя тези одеалца дали са универсален размер. Неясни са ми нещата като цяло. Може би няма да вземам възглавница, да.

Общи условия

Активация на акаунт