За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 68

  • 36 451
  • 754
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 35 106
Синът ми е на 10 месеца и не признава друга чаша с друг накрайник, освен шише с биберон...

# 151
  • Мнения: 13 082
Моя не признава никакво шише. Що марки пробвах, не ще и това е. Само си хвърлям парите на вяръра.

# 152
  • Мнения: 35 106
Вече си мисля, че нещо пак не правя както трябва... Нито със сламка, нито твърд накрайник.. само биберон

# 153
  • София
  • Мнения: 2 666
Голямата много трудно пропи вода. Шишета с биберон на различни марки, твърди, меки накрайници...тц. Накрая й дадох чаша и о чудо, пиеше от нея. После се научи да пие и със сламка и от шише с твърд накрайник. Всичко на обратно.

# 154
  • Мнения: X
Моя не признава никакво шише. Що марки пробвах, не ще и това е. Само си хвърлям парите на вяръра.
И аз така...

# 155
  • Мнения: 35 106
Боги пие много вода. Но не и с други накрайници. Например, понякога надига канчето, с което го къпем и пие от него..Дали и той не е на обратно? Страх ме е да го пробвам с чаша..все пак е на 10 месеца Simple Smile

# 156
  • Мнения: 13 082
Пийкок, споко душа! Голямата ми беше така. Със сламка пропи чак на година и половина, преди това пиеше от едно шишенце на Нук от тези с дръжките. Моите наблюдения са, че масово твърдия накрайник не се приема добре. Поне децата покрай мен са така. Ще се научи детето няма къде да ходи.

# 157
# 158
  • Мнения: 16 871
Защото коментарите, на които отгово.их са изтрити ✌

# 159
  • Мнения: X
Аз реших, че се отнася за моя пост Simple Smile

Имам наблюдения от други майки, с които се виждам, че кърмени бебета не признават шишета с биберон, а бебета на АМ не признават друго, освен биберон. Но се чудя за моя, той сега пие от биберон 0+ и пак се олива, как изведнъж ще мине на тези с накрайник-сламка или нещо подобно, не знам.

# 160
  • София
  • Мнения: 2 559
Моя син няма проблем с биберони и шишета. Кърмя го на поискване, но като се налага, пие изцедено мляко от шише, водичка също му давам.Харесва му да пие и с лъжичка, чак я облизва. Преди да родя си мислех, че бебето веднъж пие ли мляко от шише и край, няма да поиска гърда пак. Да, ама не. Нищо не го смущава, така че си е до бебе. Днес му дадох играчка, изобщо не разбра какво е това, но пък я задържа за малко, постиска я и се заслушваше в звука. Следеше с поглед. Като за първа среща с играчка бива Simple Smile

# 161
  • Германия
  • Мнения: 3 419
На моето изключително кърмено бебче предложих вода каро стана на 6 месеца, директно от една чаша с твърд накрайник за 2€ от ИКЕА. Прие я доста добре, бързо ѝ свикна. Единственият проблем е, че ако е обърне тече и стават локвички ако не внимавам.

Реално погледнато вода може да се предложи и директно от обикновена чаша, но мъничка. Само че тогава бебето няма да може да пие само, трябва някой да му я придържа. Иначе няма проблем, най-много да се олее с водата

# 162
  • Мнения: 35 106
Давай си му смело играчки. Откакто усетих, че моят син следи с поглед пееща играчка е заобиколен с всевъзможни играчки. Една приятелка буквално си пренесе къщата у дома Wink и дрехи и играчки са ми от нея.
Най- много обича пеещи играчки. А като беше бебе ( щото сега е много голям Wink ) обичаше един жираф на fisher price. Направо беше запленен от него Wink

# 163
  • Мнения: 293
Петоро,ако кърмиш достатъчно брой пъти,на бебо не му е нужна ни капчица вода....то си поема колкото му трябва от кърмата. Според мен е голяма грешка да се дава на кърмени бебета вода,защото по този начин му се пълни стомахчето с вода,вместо с кърма. Моят син беше на кърмене на поискване до 6 месец,в момента е на 9 мес и не е близнал капка вода 😉
За да стане по-ясно защо,ще го обясня така-кърмата се разделя условно на 2 фракции-първо е по-рядка,която е основно вода и после е по-гъста,която е повече мазнини,белтъчини и т.н. и по-малко вода. Бебешкото стомахче побира примерно 120 мл,когато ти му дадеш да изпие 50 мл вода от шише и после го кърмиш,се получава така,че останалите 70мл се запълват с първата фракция основно от вода и или не се поема от гъстата и хранителна,или се поема мн малко. Крайният резултат е огладняване мн често Simple Smile Когато не дадеш предварително вода,тогава бебето си изсуква 120 мл,за да напълни стомахчето и в тях си поема както нужната вода,така и нужните хран.в-ва. Не случайно воднистата част е първа,така ако бебето е жадно,ще изсуче водата,но няма да суче гъстото и няма да си разбърка храненията....природата го е измислила по уникален начин😉

Последна редакция: пт, 24 авг 2018, 23:37 от SweetAngel

# 164
  • Мнения: 35 106
Аз пък това с водата до ден днешен не го разбирам... Но аз съм друг тип човек. Аз съм на принципа " щом аз пия, и той е жаден" и му давам и той да пие.

Общи условия

Активация на акаунт