За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 68

  • 36 463
  • 754
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 35 106
Аз до към 6 месец все бях с някой в коша. Но после ми писнА и си тръгнах с него сама.

# 616
  • Мнения: X
А, от кога може да я оставям сама на задната седалка, защото още си се возя отзад с нея?

Според мен това си зависи от вас и от детето.
Аз на практика никога не съм седяла отзад с детето. В смисъл, случвало се е примерно за 2-5 минути да седна отзад като отиваме с колата да пазаруваме, но не заради нея, а защото там където паркираме от едната страна е стена, та може да се качи човек само от страната на шофьора.
Anyway, ако детето няма нищо против да се седи само отзад, не виждам проблем. Дъщеря ми седи обратно на движението, зяпа си през прозореца, а аз съм сложила огледало на облегалката на средната седалка, за да мога да я наглеждам все пак

Ами, ние пътуваме доста често на дълъг път и затова си седя отзад. Из града само мога да се пробвам да я оставя сама отзад.

# 617
  • На брега на морето
  • Мнения: 687
Возя децата ежедневно. Голямата и малката си стоят отзад. Когато я няма голямата, малката пак си е отзад. Само веднъж я родих отпред, видя ми се изключително небезопасно.
Колкото до кошницата бебето ми е на почти 5 месеца и 8500 кг. Не се събира в кошницата, от около седмица е в стол 9-18 кг, като столът има опция сън и към момента се вози така, полулегнала.

# 618
  • София
  • Мнения: 18 685
Да я родиш отпред си е супер небезопасно.Grinning

# 619
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 700
Аз возя бебеъо само отпред. На т.нар. ми задни седалки няма място. В града съм с него навсякъде, но тръгнем ли извън града вземам на мм колата и винаги има някой до него отзад. Не ми е спокойно да си стои сам а аз да следя пътя.

# 620
  • На брега на морето
  • Мнения: 687
Да я родиш отпред си е супер небезопасно.Grinning

Grinning съвсем права си, да Grinning

# 621
  • Мнения: 68
Много е важно при момиченцата да се почистват и малките срамни устни. Това става с помощта на тампонче напоено с преварена вода, а се прави, за да не се получи слепване(което е сериозен проблем). Отново с напоено тампонче може да се премахват остатъците от крем.
Под пъпчето кожата изглежда суха и е нормално, защото е в постоянен досег на памперса и това я изсушава. Хидратирай тази зона хубаво след баня с бебешко мляко. През лятото е топло и е по-добре да се използва лосион/мляко за тяло, а не олио.
След баня всички гънки, в които остава водичка се подсушават хубаво и внимателно. Не трябва да остава вода. По-добре от хавлия е-тензухената пелена,която има изключителна способност да попива хубаво :=) Хавлийката не се справя така добре.
Наакано дупе се мие винаги с вода и измивен продукт.

Ами това се сещам за момента.

Точно същите неща щях да напиша и аз, само да добавя че на нас ни казаха и след почистване на срамните устни, че може да ги намажем с бебешко олио.

# 622
  • Мнения: 1 391
Дааа и аз наскоро се сетих за Жана, че нещо не и срещам постове тук. То сякаш и други се изгубиха, но не се сещам сега за никовете им. Да знаят , че липсват!!!

# 623
  • Германия
  • Мнения: 3 421
А, от кога може да я оставям сама на задната седалка, защото още си се возя отзад с нея?

Според мен това си зависи от вас и от детето.
Аз на практика никога не съм седяла отзад с детето. В смисъл, случвало се е примерно за 2-5 минути да седна отзад като отиваме с колата да пазаруваме, но не заради нея, а защото там където паркираме от едната страна е стена, та може да се качи човек само от страната на шофьора.
Anyway, ако детето няма нищо против да се седи само отзад, не виждам проблем. Дъщеря ми седи обратно на движението, зяпа си през прозореца, а аз съм сложила огледало на облегалката на средната седалка, за да мога да я наглеждам все пак

Ами, ние пътуваме доста често на дълъг път и затова си седя отзад. Из града само мога да се пробвам да я оставя сама отзад.

И на дълъг и на къс, все сама отзад си се вози. Като беше на 4 месеца пътувахме от Германия за България, това ако не е дълъг път не знам кое е 😉, и мина много леко. Аз не обичам да седя отзад, освен това ми става и лошо

Трябва да пробвате и да видите как ще се приеме 👍🏼

# 624
  • Мнения: 2 405
Дъщеря ми не стои в кошчето. Излиза от него. Изправя се. Протестира, нещо страшно е. Никакъв шанс да стои сама отзад, винаги съм там до нея.

# 625
  • Мнения: X
Моята не обича много много да е сама и да не ме вижда, затова седя до нея. Но в последно време май й е все тая. Занимава се с играчки и гледа през прозореца, ако не спи. Трябва да пробваме, както казаха вече.

# 626
  • Мнения: 116
За колики накупих какви ли не капки, ефект имаше само от комбинацията на биогая и коликинд на мама натура.
Яд ме е че накупих капки, някои от които струваха по 30 лв, без грам ефект.

# 627
  • Германия
  • Мнения: 3 421
Дъщеря ми не стои в кошчето. Излиза от него. Изправя се. Протестира, нещо страшно е. Никакъв шанс да стои сама отзад, винаги съм там до нея.

Как излиза от кошчето като закопчееш и затегнеш коланите?

# 628
  • Мнения: 2 405
Не затягам коланите, просто е закопчана. 7,5кг е. Не мога да затягам коланите при положение, че тя плаче и очевидно не желае да лежи и да си гледа през прозореца, абсурдно ми е. Затова винаги при нея. Давам играчки и съм плътно там.

Същото е и в столчето за хранене. Не иска да стои. Изправя се.

# 629
  • Варна
  • Мнения: 1 595
Винаги пътувам отзад при сина ни, въобще не обичам да се возя там, но свикнах. Няма как, давам вода, наглеждам го, ако спи на големи завои му придържам главата. Няколко пъти пътуваха в града само с баща му, не е хленчил, но на дълъг път не мисля, че ще иска сам, познавайки го. А ако е тъмно вече, задължително иска да ме държи за ръка, иначе плаче. Поне все още слушаме нашата любима музика, че ако започнем и с детските песни на дълъг път, ще ми се стъжни. 😏 Стига ми да ги пеем вкъщи. 😁

Общи условия

Активация на акаунт