31 СУЧЕМ - гимназиален етап

  • 31 204
  • 257
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 8
Миналата година балът е паднал с 5,5т и със 7т.за двете паралелки.Нас ни дели 0,5т от паралелката А и И и 2,5т от И и А.Но дори и не стигне балът му,синът ми е щастлив просто,че ще е в това уч-ще.

Ще успее за 0,5 точки според мен . Вчера разглеждах баловете и според мен са приели само по едно дете, или повече деца , но с равен бал. Имам предвид, че минимимален и максимален бал е един и същ в двете графи за езиковите паралелки. Движение в бала има само в ПрМ паралелка. Хубавото в случая е , че нищо не рискувате-придвижва се нагоре или остава на същата позиция. Аз също бях предупредила дъщеря ми, че може и да не й стигне бала за испанската паралелка и тя се беше смирила и казваше...само да съм там, пък няма значение паралелката.Синът ми говори с неговата класана и тя е казала, че много добри учители ще им се паднат тази година, а на испанската паралелка класен ръководител щяла да бъде г-жа Костова. Нямам идея коя е. Преподавала по испански.

Има ли вариант да се получи някаква информация за г-жа Костова. Че хич не сме случвали досега на класни  и много се надявам това да не продължи. И като преподавател?

Здравей, clevermary,
За съжаление и сега няма да случите на класна. Костова е възрастна и злобна жена, гонеща 70 години, която създава изключително неприятно впечатление. Определено дели децата и постоянно влиза в конфликти.
За съжаление балът на испанската паралелка е добър и влизат мотивирани деца, но забрави за научаването на езика. Другата по испански е Линкова. Нея директно учениците я подиграват- прави им се на гледачка в часовете, гадае им, предсказва им кой какъв ще е. Да се смее ли човек, да плаче ли?! )))

Последна редакция: сб, 25 юли 2020, 21:33 от Albena_A

# 106
  • Мнения: 32
Ох, плашите ме! Simple Smile)))
За излагациите на Линкова прочетох и аз и честно казано, провисна ми мандибулата.
Може ли някой да ми даде инфо за НЕ/АЕ?
Миналата година балът е паднал с 5,5т и със 7т.за двете паралелки.Нас ни дели 0,5т от паралелката А и И и 2,5т от И и А.Но дори и не стигне балът му,синът ми е щастлив просто,че ще е в това уч-ще.

Ще успее за 0,5 точки според мен . Вчера разглеждах баловете и според мен са приели само по едно дете, или повече деца , но с равен бал. Имам предвид, че минимимален и максимален бал е един и същ в двете графи за езиковите паралелки. Движение в бала има само в ПрМ паралелка. Хубавото в случая е , че нищо не рискувате-придвижва се нагоре или остава на същата позиция. Аз също бях предупредила дъщеря ми, че може и да не й стигне бала за испанската паралелка и тя се беше смирила и казваше...само да съм там, пък няма значение паралелката.Синът ми говори с неговата класана и тя е казала, че много добри учители ще им се паднат тази година, а на испанската паралелка класен ръководител щяла да бъде г-жа Костова. Нямам идея коя е. Преподавала по испански.

Има ли вариант да се получи някаква информация за г-жа Костова. Че хич не сме случвали досега на класни  и много се надявам това да не продължи. И като преподавател?

Здравей, lulumba,
За съжаление и сега няма да случите на класна. Костова е възрастна и злобна жена, гонеща 70 години, които създава изключително неприятно впечатление. Определено дели децата и постоянно влиза в конфликти.
За съжаление балът на испанската паралелка и много добър и влизат мотивирани деца, но забрави за научаването на езика. Другата по испански е Линкова. Нея директно учениците я подиграват- прави им се на врачка в часовете, гадае им, предсказва им кой какъв ще е. )))

# 107
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 917
Albena_A, май не е за мен това инфо. Grinning Някой друг питаше за тази учителка. Моята дъщеря е в немска паралелка, 10 клас, и класната им е истинско слънце.
RanaGrig, кажи какво конкретно те интересува за НЕ/АЕ?

# 108
  • Мнения: 32
Да, бях много конкретна, нали?! Grinning Дребосъчката имаше тежък приоритет на НЕ при подредбата на желания. Основният ми въпрос и притеснения са свързани точно с него. Имат ли в 31-во силен немски и да очакваме ли добро ниво на преподаване?
Albena_A, май не е за мен това инфо. Grinning Някой друг питаше за тази учителка. Моята дъщеря е в немска паралелка, 10 клас, и класната им е истинско слънце.
RanaGrig, кажи какво конкретно те интересува за НЕ/АЕ?

# 109
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 917
Да, бях много конкретна, нали?! Grinning Дребосъчката имаше тежък приоритет на НЕ при подредбата на желания. Основният ми въпрос и притеснения са свързани точно с него. Имат ли в 31-во силен немски и да очакваме ли добро ниво на преподаване?
Albena_A, май не е за мен това инфо. Grinning Някой друг питаше за тази учителка. Моята дъщеря е в немска паралелка, 10 клас, и класната им е истинско слънце.
RanaGrig, кажи какво конкретно те интересува за НЕ/АЕ?

В 8 клас ще учат немски и насън. На ден имаха между 30 и 70 думи за учене. Много бързо върви темпото и не бива да изостава. В 8 клас по немски имат две учителки - една основна и една, която води упражненията. Учи се на блокове. Средно на ден имаха по 4 часа език, понякога и повече. Всички допълнителни часове са по език, така че се събират много часове седмично. В 9 клас броят часове рязко пада, но пак не са малко, защото се добавят допълнителни. За съжаление в 9 клас не се намериха преподаватели на немски по разказвателните предмети.
Иначе в 8 клас, в началото на пролетта им направиха директорско контролно за проверка на знанията по език. Дъщеря ми покри тогава В1, като тя не е учила преди езика (учи го от 1-3 клас, но нищо не помнеше, така че си почна от нулата). Децата, които имаха основа показаха по-високо ниво.
По отношение на учителите по език. В 8 клас им преподаваше една прекрасна учителка, обучена за ДСД, на която за съжаление те бяха последен випуск. Другата учителка бе леко спорна от гледна точка на поведение - тоест много странна според децата. Но въпреки странността си, явно е преподавала прилично, за да вървят добре. В 9 клас имаха късмет да ги поеме по език главната учителка по немски на училището. А тя е изключително строга и изискваща. Как ще е в 10 клас, предстои да разберем. Дано продължат по немски пак с нея.
Като излязат списъците с класни и преподаватели, мога да кажа нещо повече (стига да имам наблюдение над конкретните имена). Но като цяло почти не са имали лош късмет, на доста читави учители попаднаха.

# 110
  • Мнения: 1 680
В потрес съм от информацията за учителките. С такова желание и нетърпение чака дъщеря ми да започне. Дано са настъпи разместване, че ще се изям за 22÷ро. Близки на ръководството ли са, че ги търпят?

# 111
  • София
  • Мнения: 254
В потрес съм от информацията за учителките. С такова желание и нетърпение чака дъщеря ми да започне. Дано са настъпи разместване, че ще се изям за 22÷ро. Близки на ръководството ли са, че ги търпят?
Същото си помислих и аз.....22 ни е много далеч и затова го писахме след 31,а и всички около нас изказваха много добри отзиви за 31 уч-ще.Но сега се замислям,че за испанската паралелка конкретно нищо не бях чувала....около мен децата са били в немската.....Остава да се надяваме новият директор да пенсионира възрастната уч-ка и да има разместване на преподавателите в наша полза.

# 112
  • Мнения: 1 680
В потрес съм от информацията за учителките. С такова желание и нетърпение чака дъщеря ми да започне. Дано са настъпи разместване, че ще се изям за 22÷ро. Близки на ръководството ли са, че ги търпят?
Същото си помислих и аз.....22 ни е много далеч и затова го писахме след 31,а и всички около нас изказваха много добри отзиви за 31 уч-ще.Но сега се замислям,че за испанската паралелка конкретно нищо не бях чувала....около мен децата са били в немската.....Остава да се надяваме новият директор да пенсионира възрастната уч-ка и да има разместване на преподавателите в наша полза.
Аз имам добър отзив от близка позната, чиято дъщеря миналата година влезе испански с англ. Но има значение кой ще преподава. И ако това е така, не знам. На нас 22-ро е на приблизително еднакво разстояние от 31-во. Дъщеря ми даже вече се видя с момиче, с което ще бъдат в един клас. Няма с кой да споделя притесненията си - ММ ще ми се смее, а на детето няма да кажа. Моля се само информацията за Костова от Sun 70 да не е точна.

# 113
  • София
  • Мнения: 254
Аз сега място не мога да си намеря..🥺ММ каза"Късно е вече,каквото-такова"...те мъжете все им е едно такова дразнещо спокойно.....
Навсякъде е криза за учители по чужд език,но дано ако е имало оплаквания предишни години,да се вземат предвид от новото ръководство...
И като се сетя колко щастливи бяхме първите дни след класирането....
От 2 места чух,че си преместили децата от исп.паралелка,но не исках да вярвам,мислех,че ни завиждат😑...или просто нищо не разбират....

# 114
  • Мнения: 1 680
Аз сега място не мога да си намеря..🥺ММ каза"Късно е вече,каквото-такова"...те мъжете все им е едно такова дразнещо спокойно.....
Навсякъде е криза за учители по чужд език,но дано ако е имало оплаквания предишни години,да се вземат предвид от новото ръководство...
И като се сетя колко щастливи бяхме първите дни след класирането....
От 2 места чух,че си преместили децата от исп.паралелка,но не исках да вярвам,мислех,че ни завиждат😑...или просто нищо не разбират....
Аз бях легнала и станах и си сипах едно. САма съм и по-добре. ММ също щеше да реагира така, даже и по-зле. А тези хора защо са си преместили децата, къде, как?

# 115
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 917
За съжаление нищо не мога да кажа за испанските паралелки. Но не се настройвайте предварително негативно, докато реално не видите как стоят нещата.

# 116
  • София
  • Мнения: 254
Аз сега място не мога да си намеря..🥺ММ каза"Късно е вече,каквото-такова"...те мъжете все им е едно такова дразнещо спокойно.....
Навсякъде е криза за учители по чужд език,но дано ако е имало оплаквания предишни години,да се вземат предвид от новото ръководство...
И като се сетя колко щастливи бяхме първите дни след класирането....
От 2 места чух,че си преместили децата от исп.паралелка,но не исках да вярвам,мислех,че ни завиждат😑...или просто нищо не разбират....
Аз бях легнала и станах и си сипах едно. САма съм и по-добре. ММ също щеше да реагира така, даже и по-зле. А тези хора защо са си преместили децата, къде, как?
Ами били ги преместили в 157,защото тук не учели испански.То това са познати на мои познати....но хората,които ми го казаха са с деца,чиито бал е 200 и аз просто не им повярвах.....
Остава да се надяваме на грешната преценка на Albena....тази жена ,ако знае какви тревоги ни докара посред нощите😞

# 117
  • София
  • Мнения: 888
Айде и мен ме ошашкахте. ММ ми се скара...не иска и да чуе за трето класиране и изобщо за него темата е приключена.
Лошото е, че аз по принцип си харесвах 22ро като мястото за научаване на езика, но ни е далече, а 31во е на 20 мин .
Казах си, че дори и да не научи Испански на добро ниво, поне няма да закъснява, да губи време в пътуване, а и подготовката по другите предмети и ДЗИ също е важна, та накрая избрах локацията....
Силно се надявам да има позитивен обрат тази история, че инак ни очаква трудна и емоционална учебна година.

# 118
  • Мнения: 1 680
Ти с момиче или момче си? Е, поне една част тук ще сме малко подготвени какво би могло да ни очаква. И дано да не е така.

# 119
  • Мнения: 8
Здравейте отново, момичета,
Съжалявам, че съм създала притеснения, но пиша от собствения си опит. Моят син сега ще е 12 клас. Достатъчно се нагледах на различни изпълнения през годините. За съжаление детето ми не научи езика, макар че не е глупав и определено му се отдава. Определено 22 училище е много по-добро. Знам го със сигурност, тъй като там имам приятелка учителка по математика, която някога готвеше моя синковец. Там децата учат сериозно езика, имат учител от Испания. Също и аз познавам родители, които през годините преместиха децата си в 157 училище, макар че там се влиза с по-нисък бал, тъй като и там се гледа по-сериозно на изучаването на езика.

Общи условия

Активация на акаунт