Отново за направленията за мамолог.

  • 9 928
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 6 919
За цитонамазката да кажа,че тази година се прави от личните лекари.Ако те немогат или вие неискате,личния лекар ви дава напрвление за гинеколог,но трябва да ви даде и едно платежно към направлението,за да се покрива от здравната каса.Доколкото знам иначе цитонамазката струва 16лв на частно
Няма такова нещо ooooh!Личен лекар да ти прави цитонамазка smile3513
Значи март месец минах по този път.Направих си задължителния годишен преглед Hug
1.личен лекар те изпраща на гинеколог
2.гинеколога ти прави цитонамазка
3.гинеколога дава направление за момолог или мамолог/имало разлика и едното гинеколога ми обясни 4е здравната каса не го поема,но като отидох в Александровска се оказа 4е няма такова нещо.Момолога предценява на какво да те гледа и е безплатно Peace/
4.с направлението отиваш на момолог/цицолог/  bouquet
Дано да съм помогнала на някой Hug
Аз говоря от личен опит.Дори четох рамковия договор на личните лекари. Crossing Arms

# 16
  • София
  • Мнения: 3 421
гинеколога дава направление за момолог или мамолог
с направлението отиваш на момолог/цицолог/ 
newsm78

  И аз това не го разбрах - нали си при момолог(каквото и да означава това) и той преценява какво да прави и изведнъж пак направление за момолог. Излиза, че момолога дава направление за себе си.
 Нещо не се разбра, може ли да уточниш или да видиш да няма грешка в написаните изречения.

А иначе за цитонамазката от личните лекари - това се коментира много по телевизията, защото повечето хора бяха шокирани от подобна глупост. Дори съм гледала интервюта с лекари по този повод и се смеехме с мъжа ми как нашият личен лекар би направил подобна процедура.

# 17
  • Мнения: 9 093
Дума "момолог" на български не съществува, така че няма какво да се чудим.
Процедурата е ясна: личен лекар-гинеколог-мамолог. Последният най-много да те прегледа с палпация или на мамограф, но това той ще го прецени. Щом си раждала вече, мамографът е добър за теб Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт