Късно ли е да започна сама на 30 ?

  • 9 956
  • 257
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте, много време вкъщи и много мисли и реших да ги споделя с вас, за да чуя обективно мнение.

На 30 години съм, навърших ги през март и може би това породи всички мои мисли, че вече съм стара. Знам, че не е така ,но в моята ситуация може би е.

След гимназия заминах да уча в Германия, по време на цялото си следване паралелно работех, издържах се сама и станах самостоятелен човек. След дипломирането работих 1 година там на работа по специалността си и се прибрах в България. Разбрах, че не ми се живее в Германия, близките ми липсваха, така и не можах да свикна. Намерих си работа в София и покрай нея срещнах сегашния си партьор. Нещата се развиха бързо и се преместих при него в Пловдив, тъй като имах възможност да си намеря друга работа, а той има фирма, която не може да остави.

Приятелят ми е на 39, разведен с едно дете. Нашите отношения с детето, когато е при нас са нормални или на мен така ми се струва. Аз съм готината кака, когато правим нещо забавно и съм гадната кака, когато я карам да си хвърли нещо в боклука, а не да го оставя на масата. Не съм си позволявала да я възпитавам или нещо такова, просто гледам нещата да са в някакви рамки. Всеки път заедно с детето идва и майката на приятеля ми, защото само така може да си вижда внучето. Тя живее в едно село близо до Пловдив. Да, събираме се доста хора в малко жилище, но какво да се прави, и на това не се дразня. Дразня се, че постоянно ме карат да излизаме четиримата. Аз съм самостоятелен човек, имам нужда от 1 час на ден да си пия кафето на спокойствие без деца и баби около тях. Когато кажа, че искам да си остана сама той започва да се мръщи, майка му започва да подмята някви неща тип : бабиното, ние с теб не сме желани. Не е така, семейство са му, да идват, да, трудно ми е, но идеята е , че искам малко спокойствие, а не да ги изгоня.

Искам да си имаме наше дете и от 2 години вече съм настоятелна по въпроса, от почти 4 сме заедно, но се започва : аз имам цел с фирмата, след това. Постигна я. После пак, аз искам да отида до Х дестинация, беше му мечта, отидохме. Та така, всеки път като отворя темата за дете и то ще стане след събитие Х. Събитието се случва и идва следващо. Казва ми, че и той иска, вярвах му, но напоследък не е така.

Сестра ми е 2 години по малка от мен и преди 5 месеца роди. С това натискът от нея и от родителите ми е ежедневен. Постоянно ми повтарят да си търся някой друг, как той дете не иска и т.н.

И идва въпросът ми : дали на 30 е късно да се започне от начало ? Ако се разделим ще се преместя пак в София, там имам повече приятели и познати. Семейството ми е във Варна, това също го обмислям. Но на 30 да започвам да търся връзка, да създавам тепърва семейство .... не знам...има ли други дами, които са успели ?

Благодаря, че ме прочетохте и благодаря за коментарите !

Последна редакция: сб, 02 май 2020, 10:43 от kremcho258

# 1
  • София
  • Мнения: 17 775
Не е късно, по- рано е от 35, когато ще си посетила еди- какво си, а пак ще си без дете, ако останеш с този човек. Той дете с теб не иска, удобна си му и лесно те баламосва.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Не, не е късно. Този, за съжаление, и аз не го виждам да иска дете, само те мотае.

Това ми е мнението.

# 3
  • Мнения: 977
Ами аз не съм човека,който трябва да ти нарежда живота,но ще си кажа мнението,все пак затова си ни попитала и споделила! Не мисля,че на 30 е късно за каквото и да било! Според мен той просто не иска дете,щом вечно се отлага и си измисля нещо друго! И това ми е много странно и бившата му да остава при Вас,що за лудост! Все пак вече ти си домакинята в това семейство! Ако имате дете,какво пак ли се мъкнат всички у вас...тогава ще ви трябва спокойствие и време за вас и бебчето! Според мен,ако стоиш да го чакаш ще мине повече време,което ще е безсмислено! А и той какво на 50 ли иска да стане за да има второ дете! Не се отказвай от мечтите си! Аз съм на 25 и бебчето ни е на 5 месеца почти..това е най-прекрасното нещо,което може да ти се случи! И все пак решението е твое!

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Изобщо не е късно за нищо. Така овъртайки според мен той не иска друго дете, или поне не от теб. Ако не виждаш бъдеще, бягай сега, отколкото да чакаш някакво развитие. 30 е прекрасна връзка да започнеш на чисто Simple Smile успех!

# 5
  • Мнения: 7 690
Не е късно, в никакъв случай. А сегашният ти партньор очевидно не възнамерява да има второ дете, така че сега само ти губи времето и те баламосва. Оправданията му са смешни, неоснователни и изсмукани от пръстите.
Появата на дете по никакъв начин няма да го възпрепятства да си постигне целите с фирмата, лично на него като мъж. Ти си тази, която ще трябва да стопира кариера за поне две години. Желаната дестинация също няма да избяга, намирам го за смехотворно.

И какво, по дяволите, прави бившата му жена да живее с вас по време на целия престой, в който детето е там? Че и да излизате четиримата, сакън да не се разбрица харема.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 508
Разбира се, че не е късно!

# 7
  • Мнения: X
Аз съм на 33, без деца, неомъжена, необвързана. Мъж в комплект с ремарке, около което да стъпвам на ноктенца, и с вечно подмятаща изречения свекърва - за мен е категорично не. Камо ли местене заради такъв индивид в друг град.
Ти там си просто украса, аксесоарът от женски пол на господин директора - защото е срамота мъж с бизнес да няма млада, качествена и необременена жена до себе си. На него не му трябва жена с ремарке/та и тъстове, трябва му аксесоар.
Дете няма да имате.
Виждам, че не ти изнася и се готвиш да го напуснеш, прецени си докога можеш да ги изтърпиш и дали да не почнеш все пак да си взимаш своя час лично време междувременно. Няма да получиш медал, че си ги търпяла.
От цялата работа жалко за детето с такъв баща и баба.

# 8
  • Мнения: 5
Явно не съм била ясна, защото вече 2 момичета ми отговориха по този начин. Идва майката на приятеля ми, не бившата му !

# 9
  • Мнения: 977
Ааа,не сме разбрали правилно! Ами то и свекървището не е по-малко страшно Joy Щом отсега ти подхвърля някакви захапки...представи си занапред Head Band

# 10
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Няма значение кой идва. Дали майка му или някой друг, това не е от значение за неговата неохота да имате дете. Той вече си има. Второ май не иска.

# 11
  • Мнения: 7 690
Явно не съм била ясна, защото вече 2 момичета ми отговориха по този начин. Идва майката на приятеля ми, не бившата му !


А, добре тогава. Извинявам се в такъв случай.

Сега прочетох:

Цитат
 майка му започва да подмята някви неща тип : бабиното, ние с теб не сме желани  

Показна манипулация и жалване. Бягай с 200 от подобна свеки. Ако утре родиш от синчето й и започнеш да искаш да си починеш със собственото си дете, бъди сигурна, че с подобни похвати от нейна страна бавно, но славно ще направи интрига как първородното му отроче не  е желано.

# 12
  • Мнения: 29 324
Изобщо не е късно.
Според мен мъжът те мотае. Явно не му се занимава с бебета.
Постави му въпроса ребром с условие - ако не е съгласен да се разделите. Явно и ти го обмисляш.

# 13
  • Мнения: 2 220
Не, не е късно да започнеш отначало. Този въж вече има дете, според мен не иска второ. Ако останеш с него, само ще си загубиш времето и тогава вече може и да е късно. За времето за теб те разбирам, и аз съм така. Моят съвет е да не си губиш времето с този мъж.

# 14
  • Мнения: 22 867
kremcho258, никога не е късно, стига да го искаш и да си убедена. Но не го прави заради натиска на твоите роднини, а сама си прецени и реши. Щом с тоя човек не се получава, естествено, че няма какво да правиш при него.

Общи условия

Активация на акаунт