Късно ли е да започна сама на 30 ?

  • 9 959
  • 257
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 866
Късно е разбира се, това си е направо пенсионарска възраст, чак се учудвам, че питаш Rolling Eyes
Еми щях да напиша, че си изгубила някакво време с този човек, но пък защо да е загуба ако си имала и хубавите моменти. Доста влакове има пред теб, както се казва и не е нужно дори да форисираш нещата, да правиш някакви компромиси, щото някой те натискал по-бързо да раждаш.

Този лично за мен на 99.9% не иска да има повече деца, дори и да се случи, ще нещо нежелано, а ти едва ли искаш това. Съвсем друго е да си с мъж, който също много копнее да си имате дете. Няма нужда да правя анализи и да те критикувам, че си избрала разведен с дете, което крие и такива рискове като в твоя случай.

Егоистичен мъж ще се окаже твоя партньор, но гледам и майка му май е същата, дет се казва "крушата не пада по-далеч от дървото", което си важи в доста от случаите. Не мисля, че този човек е искрен с теб, а това е и основният принцип върху който се градя хармоничните и успешни връзки. Вземи си поуките, за да може със следващите партньори по-добре ги отсяваш.

# 46
  • Мнения: 10 993
Аз мисля, че човек може да започне нов живот на всяка възраст. Н е късно нито на 30, нито на 40, нито на 50, нито на 60. Като почнете с тия възрасти. Ми тя ще си търси 30-сет годишен, няма да търси 20-сет годишен.
Харесала е този мъж, влюбила се е, имала е очаквания, които не са се сбъднали, сменяш го и толкова. Тук пък никаква драма не виждам. Никой няма да е особено наранен, след време ще си спомня само хубавите моменти.

# 47
  • Мнения: 15 619
Този ти живот никой друг няма да го изкара до края и  на никого другиго няма да му се наложи да живее с последствията от решенията. Питай себе си само.

# 48
  • Мнения: 17 407
Темата е  'късно ли е да се махна', обаче масата се била юрнала, пък авторката не можела да взема сама решения. Ама като ги заплещиш едни такива умнички, да се чуди човек на концентрат ли си.
Поредната тема 'Дренка задължително става контра на всички и обяснява завоалирано тълпата как си смуче агресия от пръстите, а авторът/ката колко е тъп, нерешителен, егоцентричен и тънъ'.
Свиква се с коментарите на Деничка. Обича да е черешката на сладоледа. Характер, предполагам...
По темата: Имам приятелка в подобно положение и на същата възраст. Вече е на успокоителни. За мен е абсурдно да искаш един живот, а да се примиряваш с друг. Страх ли е, какво ли е? Ако искаш дете е малодушие да се примиряваш с подобна ситуация. На 30, с ясен поглед какво искаш, е идеална възраст за нов старт в живота.

Не ми е известно да се познаваме с потребител Чакалката, нито ме интересува евентуално как се именува по лична карта.
Модераторите, ако обичате!

# 49
  • Мнения: 1 327
Темата е  'късно ли е да се махна', обаче масата се била юрнала, пък авторката не можела да взема сама решения. Ама като ги заплещиш едни такива умнички, да се чуди човек на концентрат ли си.
Поредната тема 'Дренка задължително става контра на всички и обяснява завоалирано тълпата как си смуче агресия от пръстите, а авторът/ката колко е тъп, нерешителен, егоцентричен и тънъ'.
Свиква се с коментарите на Деничка. Обича да е черешката на сладоледа. Характер, предполагам...
По темата: Имам приятелка в подобно положение и на същата възраст. Вече е на успокоителни. За мен е абсурдно да искаш един живот, а да се примиряваш с друг. Страх ли е, какво ли е? Ако искаш дете е малодушие да се примиряваш с подобна ситуация. На 30, с ясен поглед какво искаш, е идеална възраст за нов старт в живота.

Не ми е известно да се познаваме с потребител Чакалката, нито ме интересува евентуално как се именува по лична карта.
Модераторите, ако обичате!
Както ти казах и когато ми писа на лични, сама си предоставила името си в публичен форум. Намесата на модератор е излишна.

# 50
  • Мнения: X
Дренка да не е Том-Тит-Тот да й отгатвате името? Grinning
Много ти е хубаво името, Дренчи. Не се коси.

# 51
  • Мнения: 2 111
Аз започнах отначало на 30. Буквално. С ММ се събрахме месец след рождения ми ден. На 31 бях омъжена и бременна с първото ни дете (планирано).

# 52
  • Мнения: 7 945
Авторката твърди и приема за нещо значимо натиск от сестра ѝ, родителите ѝ, приятелят ѝ, неговата майка, сигурно и от детето...Кое ѝ е самостоятелното? Не разбрах...Bowtie

# 53
  • Paris, France
  • Мнения: 14 025
Не е никак късно да се започне на чисто на 30г. И на 40 не е късно. А и по-добре късно отколкото никога.

Авторке, с мъжа сте много, много различни и имате коренно различни потребности, нужди, желания и намерения. Семейно сте в различни етапи, като животът с деца е пред тебе, а той вече има дете и май не е очарован от идеята за второ. Минал е и през разочарование и раздяла с майката на детето.

Не звучиш много влюбена. Ако беше наистина хлътнала нямаше да сравняваш възрасти при първо майчинство, време ли е, не е ли.

Мъжът и майка му не те разбират и не са толерантни към желанието ти за усамотяване. Ти виждаш излизането с майка му и детето като досадна, излишна загуба на време.

Майка му от село и детето няма да изчезнат, не и в скоро време. Ситуацията не те устройва и ще ескалира при евентуална промяна на ново бебе, което мъжът и не иска.

Децата от предишни връзки са голямо предизвикателство за новия партньор. Имаше една тема на Даскалка и там една, единствена потребителка писа, че е във връзка с вдовец с цели две деца и обмислят и тяхно. Година по-късно същата дама писа, че го е напуснала.

Възрастта на мъжа го прави леко престарял за баща и не е сигурно, че ще може да ти направи бебе.

На твое място бих напуснала мъжа ASAPи бих отишла в София. Пълна е с мъже от цяла България и чужбина, млади, интересни и без ремаркета. Предвид възрастта ти няма да имаш никакъв проблем да си намериш подходящ, защото жените на твоята възраст и по-млади сте много по-малко на брой от мъжете, които са с 3-5 години по-възрастни.

А, и нещо много важно - свекърва на друг континент или в друга, далечна държава е за предпочитане пред такава в съседно село. На мене това ми беше критерий 😇😆 и вече 20+ години всичко е на 6 и се ❤️♥️. Деца от предишни връзки няма, естествено.

# 54
  • Мнения: 5 003
Какво ли стана с Даскалка?

# 55
  • Мнения: X
Авторката твърди и приема за нещо значимо натиск от сестра ѝ, родителите ѝ, приятелят ѝ, неговата майка, сигурно и от детето...Кое ѝ е самостоятелното? Не разбрах...Bowtie
Мнението на околните може да е добър коректив да видиш къде си (стига да е градивно поднесено). А и жената е във възраст за дете, аз поне останах с впечатление, че не е само роднински натиск, ами тя си иска дете. В случая са нейното желание, мисленето на родителите й и отказът на мъжа - ми както и да го гледаш, е 2 срещу 1 Simple Smile

Не звучиш много влюбена. Ако беше наистина хлътнала нямаше да сравняваш възрасти при първо майчинство, време ли е, не е ли.
Влюбена не би трябвало да е равнозначно на глупава. А и част от проблемите й идват от детски и бабешки фасони.
Нея фамилията я натиска за дете, на него фамилията му прави фасони да няма второ.
Аз лично на второто изречение от бабет как не били желани бих я питала пред всички защо лъже детето и прави селски интриги. Утре това дете като влезе в тийн възраст и почне да блъска вратите да не го закачат, бабет на кого ще фасонира, че то не я ще?

# 56
  • София
  • Мнения: 2 426
Съгласна съм с болшинството отговори - не, на 30 не е късно! Даже е съвсем навреме, вече имаш житейски опит, образование, някаква кариера, а си достатъчно млада физически.
Орави ми воечатление, че мъжът не е особено родителски настроен и към първото си дете - всеки път там е майка му, всеки път и ти да си там. Че той реално не поема самостоятелна грижа, общуване и внимание! После не бих очаквала от такъв да стане изведнъж отговорен към двете деца. Имай го предвид.

# 57
  • Мнения: 7 265
Тези съвместни разходки за мен са голяма простотия. И като екстра коментарите на майка му. Ама си мисля, че в една връзка човек не трябва да преглъща, недоволен си, казваш си защо си недоволен, и ако няма компромис от двете страни- всеки по пътя си. За мен тези две години са загубено време, отдадени на мъж, който не заслужава това.

# 58
  • Мнения: 6 134
На 30 си е баш тамън, но на 35-40 на колкото ще стане докато се кандилка в тази връзка, вече не е. Мъжът просто не иска второ дете, всичко останало са подробности. Лошото е, че такива като авторката не им стиска да си търсят това, което наистина искат, и се задоволяват с каквото има. А часовника си тик-така през това време.

# 59
  • Мнения: 2 039
Винаги ми е било странно,как жени с деца очакват от партньора си да ги приеме и обгрижва като роден баща,но в никакъв случай не са съгласни да се съобразяват,камо ли да гледат децата на партньорите си.
По поставения въпрос,не на 30 год. не е късно за нищо.Но се вслушай  себе си и не действай под натиск.

Общи условия

Активация на акаунт