Късно ли е да започна сама на 30 ?

  • 9 974
  • 257
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 53
Щом авторката вижда тези неща, значи не е наред ситуацията и не трябва да се заблуждава, че ще се промени към по- добро. Да си  с мъж, който отлага и шикалкави по такива важни неща, ясно е, просто не иска дете с теб. Няма да имаш щастлив живот с него с тези проблеми още отсега. Губиш си времето, бягай, не те заслужава, той има дете, ти не, тепърва трябва да намериш свястен човек . Приоритетите ви са различни.

# 31
  • София
  • Мнения: 38 592
Ама ти не си сама! Помъкнала си сандък и то с тежък багаж. Защо?
Аз започнах начисто сама на 30. Ама от изстъргано чисто. Върнах се в България, в апартамента на нашите, тях ги нямаше, аз си намерих работа по обява и така. Няколко месеца даже с мъже не се занимавах.

# 32
  • Мнения: 1
Подкрепям, дамите във форума. Никога не е късно за връзка или за любов. Вярвам, че ще намериш правилният човек. Не се заблуждавай. Не позволявай на негативните мисли да спират развитието ти и да гониш явно недостижими цели с този човек. Щом веднъж вече си задаваш въпроса дали да си тръгнеш от него, значи има защо - явно не си истински щастлива. Стискам палци дано нещата да потръгнат в правилната посока за теб!

# 33
  • Мнения: 5 050
Не е късно да го зарежеш и да си намериш свободен мъж.Изобщо защо се хващате с мъже с деца,независимо дали са разведени,вдовци и др.Даже и да имате свое дете цял живот трябва да се съобразяваш и с чуждото,част от семейния бюджет ще се отделя и за него,по този начин ще ощетяваш собственото си.И не си мисли,че чуждото ще ти каже даже и едно ,,мерси".

# 34
  • София
  • Мнения: 149
Разбира се,че не е късно,не е късно никога за ново начало. Но и не съм съгласна,че да напъвам някого да му раждам деца е уместно решение.Всеки има право да иска или да не иска.И щом е така всеки да си знае пътя.

# 35
  • Мнения: X
Като не иска деца,защото има,го зарежи.Само ти губи времето и си му удобна.Жените имаме срок някакъв,все пак.30г е идеално за сериозна връзка и опити за дете,че недай си Боже,ако има проблем да се реагира.Гледай си живота,твой.

# 36
  • София
  • Мнения: 7 996
Нов старт е по-добре на 30, отколкото на 40. Както си карате с този мъж, спокойно още 10 години ще ви бъде. Реално той нищо не е променил, само ти се въртиш около тях. Приключвай, докато не ти е загубил още време.

# 37
  • Мнения: 17 407
Защо да не се съобразява с чуждото, нали е готина какичка. Малко се е поспънала в очаквания, да бърза да му уйдиса, и сега се оплаква. Мое, твое. Като искате мъж с дете,   няма твое и наше Simple Smile

# 38
  • Мнения: 2 172
Не е рано!
За жалост от това, което прочетох ми изглежда, че този човек не иска повече деца и си намира извинения, пък докато не разбереш, че няма да стане.
Грозна му е постъпката, че те забаламосва и не ти е казал още от самото начало, че деца повече не иска .
Ако бях на негово място бих предупредила, че за мен този етап от живота вече е приключил и на дневен ред седят други неща.
Другото нещо е, че този човек не е на 20-30 и ако почакате още няколко години ще стане “дядко гледа внуче”, след определена възраст най-вероятно няма да му се гледа бебе, той ще е отгледал своето дете и друго ще му е в главата.
Сама решаваш, ако бях на твое място нямаше да го чакам вечно.

# 39
  • Мнения: X
Защо да не се съобразява с чуждото, нали е готина какичка. Малко се е поспънала в очаквания, да бърза да му уйдиса, и сега се оплаква. Мое, твое. Като искате мъж с дете,   няма твое и наше Simple Smile

Аз доколкото разбрах, проблемът не е в детето. Права си, не трябва да се делят децата, защото това ще доведе до големи проблеми между самите деца. Свекървата обаче явно не го възприема ....
Не съм съгласна с предишно мнение, че трябва да се стои далече от мъжете и жените с деца, разводи и багаж като цяло. Всеки има право на любов и сродна душа. Не всеки я намира обаче от първия път.

На авторката бих казала да говори с него отново. Може пък вече да се е решил на второ. Кой знае... Но от собствен опит вече знам, че комуникацията е най-доброто решение.

Последна редакция: пт, 01 май 2020, 23:32 от Анонимен

# 40
  • Мнения: 17 407
И аз така мисля, но масата се юрна вече да обяснява кое как е. Да се махала. Нов живот. От новия живот - до паник атаките. Като не сте готови сами да взимате решения, стоите си там, където ви е по-малко зле. Това е.
За свекървата - жената няма кога да си види детето. Синът ѝ се опитва да събере семейството, но героинята е недоволна. Бабата - естествено да се чувства и нежелана.

# 41
  • Мнения: X
Темата е  'късно ли е да се махна', обаче масата се била юрнала, пък авторката не можела да взема сама решения. Ама като ги заплещиш едни такива умнички, да се чуди човек на концентрат ли си.
Поредната тема 'Дренка задължително става контра на всички и обяснява завоалирано тълпата как си смуче агресия от пръстите, а авторът/ката колко е тъп, нерешителен, егоцентричен и тънъ'.

# 42
  • Мнения: X
Понякога не трябва просто да си събираме багажа и да се махаме. Затова казвам, че е хубаво да се изговори всичко.
По темата - щом авторката си задава този въпрос, значи по-всяка вероятност вече няма чувства. И все пак нека говори с мъжа си и да се изяснят в прав текст без недомлъвки.
А относно свекървата - с тия коментари става все по-нежелана. Не знам какво цели.

# 43
  • Мнения: 5 050
Е всеки си казва мнението,решението е нейно.Мнението на масата е ,че е по-добре да си потърси свободен мъж.Никой не се е юрнал да и набива канчето.И да,чуждото дете си е бреме,което не си заслужава да поемеш,ако и ти не си с дете.

# 44
  • Мнения: 17 407
Аз такъв отговор - рано ли е, късно ли е, какво е, и на най-близка приятелка не давам. Не аз ще живея с решенията ѝ.

Общи условия

Активация на акаунт