Априлските мами добрички бутат във парка колички

  • 12 694
  • 285
  •   1
Отговори
# 60
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Софийска дружинка, мила, кажете ми как да стигна от аерогарата до СофияЛенд? Много ми се ходи на купона на 14ти, ама как да кажа "ХАЙДЕЕЕЕ ! " като незнам как да стигна  Sad

Питанка - с каква обиколка на главичките се родиха бебенцата ви? Събирам изказвания, защото ми е интересно с каква обиколка средно се раждат бебенцата. Танчето знае, искам да установя колко по-голяма е била главата на малчо, че да се наложи форцепс.

ООооох, така се разкихах, че събудих малчо  ooooh!

Аз съм от майските мами, но си ви чета, та тук мога да изкажа компетентно мнение.
Понеже аз родих момче-гигантче (4900) със секцио, а до последно се борих за нормално раждане, бях се поразровила за подобна инфо преди раждането.
Средно и нормално се счита главичката на бебето да е 9.2 см диаметър, но не повече от 9.5 см. Оттам нататък се внимава с раждането - дали ще се прави с форцепс или направо ще те режат, те си преценяват.
Е, моят Момчил си беше с глава 10.8, та всъщност аз нямах и избор, а и той не тръгна никак въпреки няколкото опита за предизвикано раждане.

При вас колко беше главата?

# 61
  • Мнения: 1 503
И моята линия си стои newsm78.Аз четох ,че ги обсъждате кой каква ще слага,ама не разбрах каква е разликата и коя с какви предимства е newsm78.
За акането-до сега от 7 сутринта сме акали 3 пъти newsm78
а главата на бебо не помня колко беше BlushЕпикризата е при педи ще ч питам като отида и ще ви кажа Thinking.Но Данче,мисля ,че не зависи само от обиколката ами и от мястото от където излиза Thinking Mr. GreenВсички сме различни Naughty

# 62
  • Мнения: 5 391
Абе, май всички кърмещи вече имате цикъл.  newsm78 Само аз ли нямам - да не съм забременяла пак  Joy Joy
Аааа, сакън, и на мен още не ми е дошло, но питам, защото моят цикъл беше адски болезнен и се чудя ако и занапред ще е така как ще се оправям, преди поне можех да полежа и да пия разни хапчета, сега нито едното, нито другото Tired


и аз да споделя, преди много пътувах по работа, сега трябва да замина за аржентина със стоп в бразилия,там не бях ходила, но домашните най-вече мъжа ми каза баста, никакви пътешествия, и аз се чуствам като вързана камила без право на лично мнение и нужди и ме хващат бесните и ме е страх да не се обърне това към ането, макар, че не тя ме държи защото не кърмя, а дефакто мъжа ми, или не съм права че искам да замина? приемам критики ако мислите че не съм права  Sad
Мисля, че имаш правото сама да решаваш как трябва да постъпиш, след като това ще те разведри, а и ако ще се чувстваш спокойна за Ани-защо не? Wink
като се загледам в тв и веднага заспивам.... опитай, да не те мъчат и теб разни мисли?[/color]

мъчат ме страшни мисли, и още как...сигурно от това се появи това трудно заспиване, ще пробвам с ТВ, дано има ефект Hug

# 63
  • Мнения: 1 503
И на мен не ми е дошло.Дано не идва докато се кърмим newsm78
Екс-диабет-мама-И моя мъж да беше,нямаше да ме пусне.Това  са те!Егоисти!Ти си решаваш,но ако мислиш ,че това ще навреди на семейството ти,по-добре се лиши от заминаването.Прецени кое е твоя преоритет Peace

# 64
  • София
  • Мнения: 980
да де но въпроса е че до сега никога не ме е спирал, и сега ако настоявам пак ще замина но се чудя дали съм права, ако кърмех въобще нямаше и да ми хрумне, но сега в къщи всички я хранят, дават ми я само като зареве и никой неможе да се оправи....

http://www.mad.co.il/fun/other/BabY.pps#268,13,Slide 1
това е много сладко , и като идейки за снимки..

http://video.google.com/videoplay?docid=-7900931305654439580
а това са най-сладките  смеещи се бебета след нашите  Joy

Последна редакция: пт, 09 юни 2006, 14:28 от eх_diabet_mama

# 65
  • Мнения: 5 391
Честит голям юнак!Браво!  bouquet
И поздравления за името-страхотно е!Племенникът ми се казва така Heart Eyes

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 108
От къде ги чаткате толкова тия ваксини?Аз нищо незнам newsm78.Боцнаха ни в ръката за коклюш и т.н. и някви капки ни капна за детски паралич.Ама никой не ми е казал 5валентни,живи,мъртви newsm78Аз ли нещо съм много назад с материалаили к'во?
Шансче-Аз онзи ден бях в плд с рейса Joy Joy JoyУжасссс.То половината рейс ми помагаше при натоварване и разтоварване,ама пак ще го направя.Хайде като се стопли следващата седмица да дойда Mr. Greenпък вие от пловдив сте лесни HugСтава ли(Юлче и към теб е въпроса,а ако не се лъжа и Енвиа е от Пловдив newsm78може и да бъркам де)?

Аз нищо не чаткам  Joy, но когато бях последният път педито ни реши да ме образова малко, обясни ми предимствата и недостатъците на всички, даже ми даде и да чета разни проспекти за ваксините и да избера (ама не съм ги прочела още де), ..... и съвсем се омотах Mr. Green. Хубаво ми беше като нищо не знаех  hahaha. Сега  се чудя какво да правя, но сигурно ще сложим стандартната (от ХЕИ дето се дава) и живото полио....нещо си  Blush. Ако случайно вдигне температура, на следващият прием ще я сменим с друга, защото щял да продължава да вдига и то все по-висока температура след ваксинация.
Що не се обади бе Цвети, да ти помогна от рейса  smile3506  smile3521

Мами,а на мен от 2 дни не ми са изпускали цистерните.Да не сме финито с кърменето,че ми се реве..... #Cussing outУж си хапва,ама се притеснявам.Даже не натежават.Стоят си меки newsm78 .До скоро ми ставаха едни кръгчета по блузите,а сега 2 дни ни капка на блузата.
Нормално ли е???

И при мен вече по-рядко ми изпускат кранчетата и са ми по-меки. Само вечер, ако случайно направим малко по-голяма пауза - 5-6 часа, ми се напрягат яко  ooooh!. И като кърмя, другата вече не ми тече, а преди бях като с развалени кранчета - голямо капане и текане беше. Ама аз спрях и да доизцеждам докрай след кърмене и може би вече се регулира кърмата  newsm78.

Цикъл и на мен още не ми е дошъл - сакън, то тамън ми спряха лохиите  #Cussing out.

Кафява линия имам мноооогооо тъничка, то май тя ми се появи след раждането, щото преди това нямах  newsm78.

# 67
  • Мнения: 5 391
да де но въпроса е че до сега никога не ме е спирал, и сега ако настоявам пак ще замина но се чудя дали съм права, ако кърмех въобще нямаше и да ми хрумне, но сега в къщи всички я хранят, дават ми я само като зареве и никой неможе да се оправи....



Ама защо да не си права, нали точно това искаше-да не си загубваш правото на лична свобода?А и след като във вас се грижат добре за нея...

# 68
  • Мнения: 1 503
Ами Шансче,то в Пловдив майка ми ме посрещна и изпрати ,ама мъжа ми нали е много работен Thinkingне дойде да ме чака или да ме изпрати newsm78...И на мен не ми изпускат кранчетата тези дни newsm78А как  е малък Дани?
Екс-диабет-мама-Ами послушай сърцето си.А и наистина щом всички се грижат за нея(не си като мен примерно...дето даже и памперс не и е сменил друг Thinking)Поговорете с мъжа ти и решете двамата.Така ми се струва най-добре Peace

# 69
  • Мнения: 1 503
Ex-diabet-mama -Тези снимки са много сладки,а малката госпожичка със сладка усмивка ми прилича на бебото на моята френдка Joy.Има и един луд бебо с руса щръкнала коса hahaha hahaha hahaha

# 70
  • Мнения: 2 631
моята линия се вижда повече от преди да родя и е много крива  Joy hahaha

а цикълът се надявам да се забави, че до оня ден си ходих с превръзката....почти 2 месеца тез гадни лохии:2gunfire: #Cussing out, че и аз съм с болезнен цикъл..бях де Cry

със спането нямам проблем - мога и седнала, редовно заспивам вечер, докато се кърмим към 11-12...голяма се картинка, аз спя, седнала, бебо и той дреме доволен, нахранен и ако татито не ме разбута, ще отнеса така цяла нощ hahaha

ex diabet mama, ти си решаваш, но аз не бих тръгнала, някак си няма да мога да оставя бебо толкова малък, ще има постоянно да го мисля и няма да се насладя на пътуването Naughty

и аз от две-три седмици съм с по-меки хранилки, но продължава да си тече в приемливи количества


Филипче, и аз си имам сладък племенник Момчил, на свекъра ми кръстен Peace

# 71
  • София
  • Мнения: 980
http://video.google.com/videoplay?docid=3224253477372538278
от тези 4 близначета ми потекаха сълзите от смях, незабравяите да пуснете звука
 Joy

# 72
  • Мнения: 5 391
Цвети, да се изкажа малко професионално като попаднала във фотографско семейство снаха-ами много осветена ми се вижда тая снимка на Ицака, предната беше супер Peace

# 73
  • Мнения: 1 503
Филипка-абсолютно си права.сега обаче му правя няколко ракива така да се каже портретчета,че да мога да ги сменям,ама нещо се бъгна този сайт newsm78. hahaha

# 74
  • Мнения: 4 362
Мами, които храните с АМ, колко топла ви е водата с която приготвяте?

Не много топло телесна температура,затоплям за около 1/2 минута в МК

Общи условия

Активация на акаунт