Априлските мами добрички бутат във парка колички

  • 12 687
  • 285
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 1 363
Филипа, моя цикъл преди беше болезнен и дълъг, а сега първо, че въобще не усетих кога е пристигнал  Simple Smile и второ - беше само 3 дни за моя най-голяма радост, иначе карах по 7 дни дано така си и остане.
Аз също съм съгласна за календар.
Да ви попитам, вашите бебоци бръчкат ли си челцата, че ние вече и бръчици си имаме, от толкова гледане нагоре в небитието.  Simple Smile
Ние сме на добавка, ама бебо не спи повече, рядко да ни остави 6 -7 часа нощем да поспим, ако папка в 8 вечерта, то към 2 - 3 часа вече умира от  глад и никаква вода или биберон не могат да го залъжат, настава такъв рев, че будим половината блок докато сменим пампата и после пак си се буди на 3 часа т.е. към 5 или 6 сутринта.
Аз бебо го снимам постоянно, имаме си вече два албума качени, та по този повод който иска може да ги разгледа. Simple Smile
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=31816
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=38372

# 46
  • Мнения: 5 391
Днес съм любопитка Mr. Green
Как са ви кафевите бременски линии Laughing?Моята от пъпа надолу почти не се вижда, но от пъпа нагоре си стои, макар и тънка Tired

Последна редакция: пт, 09 юни 2006, 12:05 от Филипа

# 47
Привет и от мен,
екс-диабет мама, относно ваксините мойта педиатърка е на същото мнение като твоята, аз бях писала по въпроса мисля вчера или предишния ден. Съгласна съм с нейните доводи Peace
На мен също ми изчете лекция за това колко щастливи са бебетата, когато са голи...не че ние се навличаме, дори в момента е по боди с къс ръкав, аз сама я виждам че така и е по-приятно, по принцип съм я забелязала че дрехи много не търпи, постоянно се върти Rolling Eyes
Мами, които храните с АМ, колко топла ви е водата с която приготвяте?
На мен ми остана навика, преварената вода да държа в термос, но си мисля, не е ли вид изнежване това newsm78

Много лъжливо днешното време, тъкмо си мисля, ей сега излизаме...и то вземе че се притъмни, май ще стягам беба, поне не е студено, пък ако ни завали...имаме дъждобран.

Приятен ден Heart Eyes

# 48
  • Мнения: 1 147
Аз със заспиването нямам проблеми, ако ми се спи, лягам и отнасям плувката за нула време Sleeping
мойта бременска линия беше много бледа и сега почти не се вижда


Да ви попитам, вашите бебоци бръчкат ли си челцата

дааа, предимно на сън го прави ... и прави една смешна муцка Simple Smile

# 49
  • Мнения: 668
Здравейте,бърборани!!!  Wink Laughing
От 2 часа се опитвам да изчета написаното от вчера и днес сутринта. Ако успея и да напиша нещо ще е много добре.  Simple Smile
Аз съм ЗА календара.Дея, поздравления за старанието и ентусиазма, с които правиш всяка тема.
Татянка, много се радвам, че има резултат от остеопатията (така ли беше   newsm78
Надето, благородно ти завиждам, че успяваш да спиш нощем.
Филипа, моята почти избледня, но под пъпа е по-тъмна.
Абе, май всички кърмещи вече имате цикъл.  newsm78 Само аз ли нямам - да не съм забременяла пак  Joy Joy

# 50
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Роси, стахотен ти е малкия мъж - цял фотомодел! Grinning

Филипче, мойта линийка под пъпа вече я няма, а над него е бледичка

Ние ядохме и мисля да излизаме - видях слънчице и веднага хукваме, големи сме скитници Mr. Green
Айде, мацки, до после!

# 51
  • Мнения: 668
Еййй, пу-пу!
Ама това е явление при хранените с АМ! Вече се убедих! Защо не стига че се цедим, препълваме, обтягаме, запушваме, разраняваме и т.н., а, подгизваме също, накрая сме осъдени и на недоспиване, ние, кърмещите?!
Чаено момиче, кефиш ме.  Grinning Направо ми четеш мислите.
Ама ще търпим нали е за доброто на детето. И аз така си мърморя, ама ми е толкова готино като го взема и започне да суче, една такава топлина и обич ме облива.  Hug
Аз да ви се оплача, че приключих със спорта - поне засега. От коремните преси получавам контракции, а след 2 часа тренировка съм толкова гроги, че нямам сили за нищо. Сега правя вкъщи само едни упражнения за стягане на дупето и бедрата.
Вчера бях на шопинг и вече влизам отново в S номер. Купих си някоя друга дрешка и козметика, запазихме заведението на един приятел за рождения ден на Люс, но имам още доста неща да свърша по организацията на РД. Както каза Енвия РД на децата са истинските празници в нашето семейство.

# 52
  • Мнения: 1 147
Абе, май всички кърмещи вече имате цикъл.  newsm78 Само аз ли нямам - да не съм забременяла пак  Joy Joy
И аз и аз нямам още Joy

Аз да ви се оплача, че приключих със спорта - поне засега. От коремните преси получавам контракции, а след 2 часа тренировка съм толкова гроги, че нямам сили за нищо.
Възможно ли е от пресите да се получават контракции? Аз също имам от време на време newsm78
lessy, приятно и успешно организиране на празника на Люс Peace

# 53
  • Мнения: 1 503
Здравейте маминки,
За температурата-пихме 2 пъти панадол ,но така и не вдигнахме.
Нормално ли е бебо след такава ваксина да е с 36.2-3???
От къде ги чаткате толкова тия ваксини?Аз нищо незнам newsm78.Боцнаха ни в ръката за коклюш и т.н. и някви капки ни капна за детски паралич.Ама никой не ми е казал 5валентни,живи,мъртви newsm78Аз ли нещо съм много назад с материалаили к'во?
Шансче-Аз онзи ден бях в плд с рейса Joy Joy JoyУжасссс.То половината рейс ми помагаше при натоварване и разтоварване,ама пак ще го направя.Хайде като се стопли следващата седмица да дойда Mr. Greenпък вие от пловдив сте лесни HugСтава ли(Юлче и към теб е въпроса,а ако не се лъжа и Енвиа е от Пловдив newsm78може и да бъркам де)?
Абе Екс-диабет-мама-И аз не си представям бебо да пие към 700гр вода.То той толкова мляко  мисля ,че пие....Тва ако някой бебо го изльока ....егати и търбуха.
Филипка и аз спрях водата.Пием максимум по 20-30 мл и то като сме навън и акаме по-лесно.Е,пак се пънем ама поне не ползвам помощни средства и няма рев newsm78
Днес пак реших да пробвам да дръпна малко кожичката на пишока,ама ни главичка ,ни нищо.То дупчица не се вижда newsm78Мерси на Петя за отговора(за обрязването)
Надеее-Къв е тоя сън бе душаааа #Crazy #Crazy #CrazyЛелелеееее,ние ако спим 3-4 часа  е чудооо ThinkingПък от 8до 8 и ние се кърмим 4-5 пъти newsm78
Мами,а на мен от 2 дни не ми са изпускали цистерните.Да не сме финито с кърменето,че ми се реве..... #Cussing outУж си хапва,ама се притеснявам.Даже не натежават.Стоят си меки newsm78 .До скоро ми ставаха едни кръгчета по блузите,а сега 2 дни ни капка на блузата.
Нормално ли е???

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 1 363
Момичета това много ми хареса, мъжа ми ми го прати преди малко.  Blush

Защо плачат жените?
Малко момче попитало майка си, „Защо плачеш?"
„ Защото съм жена?", отговорила му тя
„Не разбирам", казал той. Неговата майка само го прегърнала и казала „ И никога няма да разбереш"
По-късно малкото момче попитало баща си, „ Защо мама сякаш плаче без причина?"
„Всички жени плачат без причина", само това могъл да каже баща му.
Малкото момче пораснало и станало мъж, но все още се чудел защо плачат жените.
Най-накрая попитал Господ:„Господи, защо жените плачат толкова лесно?
Господ отговорил: „ Когато създавах жената, тя трябваше да е специална.Направих раменете й достатъчно силни да поемат тежестта на целия свят, и въпреки това достатъчно нежни за да даряват удобство. Дадох й вътрешна сила да издържи раждането на дете и отхвърлянето, което много пъти идва от децата й.Дадох й твърдост, която й позволява да продължава напред, когато другите се отказват и да се грижи за семейството си дори при болест и изтощение без да се оплаква. Дадох й чувствителност  да  обича децата си въпреки каквото и да и въпреки всички обстоятелства, дори когато дете й я е наранило много.
Дадох й сила да помогне на мъжа си да преодолее грешките си и я създадох от неговото ребро за да защити сърцето му.
Дадох й мъдрост за да знае, че добрият съпруг никога не би наранил жена си, но понякога изпитва нейната сила и нейното решение да бъде до него непоколебимо.

И накрая, дадох й сълза, под която да се приюти. Това нейно уникално право, за да го използва, когато има нужда.
„ Виждаш ли, сине.", казал Господ, „красотата на жената не е в дрехите, които носи, фигурата, която има или в начина, по който си сресва косата.

Красотата на жената трябва да бъде в нейните очи, защото това е пътят към сърцето й - мястото, където любовта обитава."

# 55
  • Мнения: 1 503
Роси,много е хубаво Heart Eyes

# 56
  • Мнения: 404
Цвети,споко мила!Аз от самото начало съм така-с меки гърди,но Naughtyси папкаме чудесно  Peace.В интерес на истината само 2 пъти съм протичала,но това не е показател за наличие или не на кърма.Просто не мисли за това,т.е.не се вманиачавай и всичко ще е ок!Пий си повече течности,хапвай супички и бебо гладен няма да остане.
За ваксините, аз специално получих първата информация на 1 лекция тук и от тогава се интересувам по-вече.А и нашето педи е доста в час и тя ме съветва какво да предприемем.Напълно и имам доверие.Ние специално ,само полиото ще приемем убита първите 2 пъти и всичко друго ще е според имунизационния кълендар.

Лохиите и при мен си отидоха и дано не се появи скоро цикъла,че ми писна с памперс 40 дни Crazy
Водичка не пием изобщо,биба мн-о-ого рядко,само ако е гладен.
Леси весело изкарване на р.ден на Люс!
Ние спинкаме от 11,00 вечерта до 06,00 сутринта и после пак до 9-9,30 та немога да се оплача от детето.
Роси,супер е това! Peace

# 57
  • Мнения: 668
Rossi, много ме разчуства.
Нормално ли е бебо след такава ваксина да е с 36.2-3???
Мами,а на мен от 2 дни не ми са изпускали цистерните.Да не сме финито с кърменето,че ми се реве..... #Cussing outУж си хапва,ама се притеснявам.Даже не натежават.Стоят си меки newsm78 .До скоро ми ставаха едни кръгчета по блузите,а сега 2 дни ни капка на блузата.
Нормално ли е???
Цвети, нормално е да не вдигне температура.Аз на Люси преди всяка ваксина му давах панадол, да се презастраховам, и той никога не е вдигал Т. Дано сега и Йоан да понесе леко ваксините- ще действам пак по същия начин.
Моите гърди също от вчера стоят едни меки, не текат толкова, но пък имам кърма и Йоан е спокоен, което ме кара да си мисля, че е нахранен. Просто *производството на кърма вече се е регулирало и организма произвежда толкова кърма, колкото е необходима на бебо да се нахрани* .
За пишока щях да пиша и аз - та ние от първия ден започнахме да го придърпваме лекичко, когато го къпем ( по съвет на нашата педиатърка). И с баткото така правехме, но нищо не бяхме направили и към 5 месец пед. го дръпна изведнъж, малко поплака, после малко го болеше, като пишкаше, но за 2 дена всичко мина, но от тогава до сега ПОСТОЯННО при къпане я придърпваме и измиваме. Проблеми нямаме - всичко е наред. Важно е постоянството.
Деси, аз установих, че от коремните преси получавам контракции, защото от както ги спрях не ми се е случвало. Може би ми е било още рано.

# 58
  • София
  • Мнения: 958
Ей, тва с календара ми се струва много добра идея. Толкова много бебоци на едно място - мнооого готино!!! Малък Вальо ще е на страница със страшни мацки - Йоана сме я виждали на живо колко е сладка, а като гледам на снимките Дея-Мария каква е мадама, направо му завиждам за сърожденичките.


Отдавна се каня да питам тези от вас, на които им дойде М и преди това им е бил болезнен-сега как е?[/color]
Аз преди имах леко стягане на корема, преди да ми дойде, а сега го нямаше, но пък за сметка на това ми продължава вече почти 2 седмици; Аз четох някъде, че е нормално да е по-дълго от обикновено, ама тва ми се вижда направо прекалено  newsm12 Ако не спре до края на седмицата, в понеделник отивам на лекар.

Днес съм любопитка Mr. Green
Как са ви кафевите бременски линии Laughing?Моята от пъпа надолу почти не се вижда, но от пъпа нагоре си стои, макар и тънка Tired
Сега погледнах - ми тя моята е по-дебела от когато бях бременна - ужас!!! Нали не може да не се махне?

# 59
  • София
  • Мнения: 980
клио, АМ се прави с колкото пише на кутията, нутрилона е с 37С. всяка марка е различно, като смесвах с фризовома първо на 75 после изстудивах и после на 37 слагах омнеото. не съм видяла за твоите ваксини постинга, сега ще потърся че цяла нощ си мислех ние ли сме само така..

Цвети, мама меца и другите дълго обсъвдаха ваксините тук, +и - за видове и марки, а ето нещи добро което намерих снощи,. много подредена инфо за всичките болести симптоми, причин и ваксини за бебчетата
http://www.vaxini-bg.com/display.php?show_category=1&show_subcategory=1
в дясно са всички болести за които се бият ваксини, най долу пише кога се бият а има и инфо как е в ЕU и USA! страхотен сайт

Снощи обасних че 100 гр вода на килограт телесно тегло е мах допустимата норма, а не желателната. Сиреч това е количество което не натоварва организма, над тези количества не е добре и е притрастяване ( има и  такова! #Crazy) Анна изпива около 40-50 между храненията (към 400 на ден) без вода не заспива, празните биби ги плюе моментално и реве.

Филипче, моя цикъл
беше безумно болезнен преди може би затова раждането ми се стори песен макар и без упойка. Сега си мислех че са лохии не го усетих до гинеколожката потвърди че съм в овулациа, сиреч имала съм цикъл! но от тогава миаха 1.5 месеца а имах сам 2 капки прясна крръв преди 10 тина дни, и това беше. едва ли може да се брой за цикъл.А бременна линия нямах докато бях бременна но след раждането се появи една криволичеща под пъпа, [/color] тъкмо си мислех да я чакам ли да избелее или да я мажа с избелващи кремове?[/color]
Не можех да спя цяла бременност и сега немога, все си мисля разни работи ама по работа най-вече и снощи като това за ваксините, но като се загледам в тв и веднага заспивам.... опитай, да не те мъчат и теб разни мисли?

Росси, браво на таткото да ти го прати !

и аз да споделя, преди много пътувах по работа, сега трябва да замина за аржентина със стоп в бразилия,там не бях ходила, но домашните най-вече мъжа ми каза баста, никакви пътешествия, и аз се чуствам като вързана камила без право на лично мнение и нужди и ме хващат бесните и ме е страх да не се обърне това към ането, макар, че не тя ме държи защото не кърмя, а дефакто мъжа ми, или не съм права че искам да замина? приемам критики ако мислите че не съм права  Sad

Последна редакция: пт, 09 юни 2006, 13:31 от eх_diabet_mama

Общи условия

Активация на акаунт