Априлските мами добрички бутат във парка колички

  • 12 692
  • 285
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 631
Тонката ака по 4-5 пъти в денонощие. Всъщност само напишкан памперс нямаме, поне е зацапан ако не е овъртян 

и ние сме така, не е проблем Peace аз си го обяснявам с това, че папкат много и не могат да усвоят голямо количество от млякото Hug

# 31
  • Мнения: 2 149
Здравейте мами аз не пишамнго но редовно ви чета, понякога дориимам по 7 страници да изчиам!
Днес ходих да питам тук за курсове по плуване за бебета!
Но докторката я нямаше а уроците се провеждат в дом маика и дете в града кадетои са дечица от новородени до към 4 г.
Бяха ги изкарали едните тъкмо проходили на балкона и лелката им казваше ела на мама!Много жал ми стана, такива едни сладурчовци а каква съдба имат!А другите бяха по големки и като ме наобиколиха милите, като взеха да ми се радват, да ми пипат часовника и прастена, абе душици!А като вкарах и количката с малкия в градинката бяха като рояк пчелички, много сладки, и всичките искаха да видат бебето, да го милват, да бутат количката!Много се разчуствах.
Извиняваите ако ви занимавам с моите чуства и терзания но просто ми стан много жал!
.
Мисля че снимката говори сама по себе си , не мога с думи да ви опиша какви са сладурковци. Утре ще ходя лакомства да им купя, а мъжа микато доиде другата седмица ще го накарам сухо млако да купим за новородените!
Това детенце, централно снимано е много сладко!Това омченце при дръжката прилича на него, да не са близначета?!
Все пак бъди внимателна и не им давай да пипт бебето, защото в тази възраст боледуват много и от разни болести като шарките, не рискувай.
Много готини жилетки са им спретнали!
Как няма да ти е жал! А колко хора искат да ги осиновяват, а държавните институции ги спъват с тъпи закони! Thinking
Стискайте палци да напреднем в живота, като гледам 3-то дете няма да мога да раждам, ще осиновяваме!

# 32
  • Мнения: 2 149
Абе момичета, нещо ме притеснява. Развалихме режима тази нощ, яде в 3, ма карай...
Цока по 5-7-10 мин от гърда, оплюсква се , и после не иска да яде повече, дреме. А! Връща! Като се оригне, ок, но след няколко минути започва да се пъне, да вдига крака, да се гърчи и повръща... Ако му дам от шише яде бавно, но славно, оригва се и всичко е ок. Гърдите ми са супер неконтролируеми в теченето, да не би да се нагълтва прекалено набързо...?

# 33
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
[Да не мислиш, че е проблем по-честото акане?

Не мисля, че е проблем, но Маги ака по принцип по веднъж на ден, даже понякога пропуска ден-два, та просто понеже не е характерно за нея, затова питах може ли да се дължи на това, което аз съм яла.

Креми, мъниците са много сладурски как са се накачурили по количката Grinning

Сминсчо, аз преди 2 нощи бях с такива болки, ама толкова ми се спеше, че почти не им обърнах внимание. Ако наистина са колики, напълно разбирам защо така ревеше Маги и нищо не помагаше, когато имаше много колики

# 34
  • Мнения: 2 631
Ретро Радио явно се обажда само на софийските бебета. То ние няма и как да се замъкнем към София ленд сега...  Cry На това парти ли ще теглят наградите?  newsm78 Ще разказвате после!

Кривенето на очичките - може да е при опит да се фокусира върху някой предмет - доколкото си спомням бебетата виждат по-добре надалеч, така че с по-близките предмети може да имат проблеми. Но и ние не го правим вече.

Сълзенето на очичките - защо не пробвате с капки кърма, изцедени директно от гърдата в очето, за да не се замърсява. "Бабешка" рецепта е обаче страшно много помага.  Peace До преди два дни Вили беше със секрет по едното око и се оправи много бързо така. Също й бяха изписали капки, но не ги взех. Това помага и на деца и на възрастни.

# 35
  • Мнения: 1 027
Добро утро и от нас. Аз докато седна да пиша и да кажа добро утро Стенли пак заспа  Joy
Бубле, нашето бебче и то го прави постоянно този номер с очите. Не само вкъщи, прави го навсякъде, дори навън. Не се притеснявай това е нормално. Още в родилното акушерката ме успокои да не се притеснявам, а и доста приятели казват, че бебоците им са го правили.

# 36
  • Мнения: 1 027
Аз тази нощ пак си поспах добре  Hug Искам да похваля моето слънчице, колко хубав режим си е направил сам. Вечер заспива най-късно в 8 или 9, цяла нощ си спинка и за ядене не се и сеща, а на сутринта се събужда да яде най-рано в 6 или 7, а днес ми пусна аванта и се събуди в 8  newsm53

# 37
  • Мнения: 2 149
Аз тази нощ пак си поспах добре  Hug Искам да похваля моето слънчице, колко хубав режим си е направил сам. Вечер заспива най-късно в 8 или 9, цяла нощ си спинка и за ядене не се и сеща, а на сутринта се събужда да яде най-рано в 6 или 7, а днес ми пусна аванта и се събуди в 8  newsm53
Еййй, пу-пу!
Ама това е явление при хранените с АМ! Вече се убедих! Защо не стига че се цедим, препълваме, обтягаме, запушваме, разраняваме и т.н., а, подгизваме също, накрая сме осъдени и на недоспиване, ние, кърмещите?!

# 38
  • София
  • Мнения: 958
Гледах, че пак сте питали в края на предната тема, дали са задължителни столчетата за кола. Аз преди бях отговорила - задължителни са още от миналата година! Само, че бях останала с впечатлението, че глобата е 100 лв, но сега погледнах, че е 20. Не ми се рови да търся закона, но ето една статия от миналото лято по въпроса:
http://www.standartnews.com/archive/2005/07/02/theday/s4483_5.htm

# 39
  • Мнения: 2 631
Браво, Наде! Ей така да я докараш, а ние от 8 вечерта до 8 сутринта се кърмим поне 4 пъти Whistling

Ренка, аз питах...мерси за отговора  bouquet

да ви се поФаля - лохиите си отидоха Joy hahaha


аз пак да питам - някоя от кърмещите мами маже ли гърдите си с нещо против стрии?

# 40
  • Мнения: 1 147
[аз пак да питам - някоя от кърмещите мами маже ли гърдите си с нещо против стрии?

Аз се мажа с този на Дева против стрии, като внимавам да не мажа ареолата и зърната.

# 41
  • Мнения: 5 391
Здравейте Hug
Наде, барво на твоят добричък поспаливко, че вие няма да разберете че гледате бебе JoyНашият режим е долу-горе сходен, кърмя го към 20:30 и спи до към 6.От няколко вечери се буди към 3, давам му бибка и пак заспива, надявам се скоро да забрави тоз порочен навик, щото аз като се разсъня и докато заспя то дошло време да се храним и станало 6ч.
Някоя от вас има ли проблем със съня, в частност със заспиването?Толкова съм гроги, че само се въртя а сън не идва...
Отдавна се каня да питам тези от вас, на които им дойде М и преди това им е бил болезнен-сега как е?

# 42
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
[аз пак да питам - някоя от кърмещите мами маже ли гърдите си с нещо против стрии?
Аз преди мажех с маслото на Икаров, ама сега съм се занемарила Rolling Eyes
Отдавна се каня да питам тези от вас, на които им дойде М и преди това им е бил болезнен-сега как е?[/color]
На мен и преди не ми е бил болезнен, а пък сега даже и не разбрах, че ми е дошъл цикъла.

Ох, като ви чета как си спите по цяла нощ, направо така ви завиждам Sad Маги най-много 4 часа почивка да направи между храненията, ама поне да спеше през това време, а тя или се хили и иска да си приказваме или реве от коремче заради газове Crazy

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 108
"Вие водите ли бебоците всеки месец на фото?
И ОЩЕ ЕДИН ВЪПРОС На някой да са преписали някакво лекарство за бебешките зъбки? Зимафлор май беше"

Цвети, на нас не са ни изписали още такова лекарство, но може би сме още малки, знам ли newsm78!
А иначе бебока го снимам всеки ден по сто пъти и пак не мога да го хвана като хората - много се върти и все разни муцунки прави  Crazy.

Аз за пловдивска срещичка съм много ЗА, ама как ще стане точно работата  newsm78!? Ще трябва да се уговорим само да не е като през бременността  hahaha нещо  Mr. Green. И с Юлчето още не сме сколасали да се видим, макар че сме си направо комшийки  Crazy.


да ви се поФаля - лохиите си отидоха Joy hahaha[/color]

Уффф, и моите  Mr. Green!

аз пак да питам - някоя от кърмещите мами маже ли гърдите си с нещо против стрии?

Аз също мажа около зърната и ареолите, само че с бебешкото олио. Страх ме е да мажа с кремът ми против стрии, на него изрично пише да не се мажат гърдите при кърмене  Thinking.

# 44
  • Мнения: 766
Янче, май с теб кърмим пред РСтата в момента:35:
Peace

С нищо не си мажа гърдите, обаче одеве се чудех, дали това че в момента всички вени ми прозират ще изчезне след края на кърменето и дали ареолата ми ще се свие, че такава голяма не ме кефи.

И на мен не ми се обаждат от БГ Радио Sad . Дали само специално поканените могат да присъстват newsm78

Ние се кърмим от 8 до 10 вечер, заспива и като усети, че зърното не и е до устата граква. Накрая когато съвсем се стъмни заспива окончателно. После се буди към 1-2, след това към 5 и накрая към 7-8. Но нямам никакви проблеми със съня, храня я, мятам я в кошарката и откъртвам.

Бурка, все забравям да ти кажа. Ортопеда нищо не каза за седналото положение, но ми препоръча да я нося в кенгуру. Педиатърката този месец ми каза да я държа изправена да стъпва. А иначе аз Симона вече я държа много често на ръце в поза все едно е в кенгуру гледаща напред. Незнам дали е добре това, но тя ако е в поза люлка се ядосва и реве.

Последна редакция: пт, 09 юни 2006, 12:02 от Cherepahova

Общи условия

Активация на акаунт