Априлските мами добрички бутат във парка колички

  • 12 697
  • 285
  •   1
Отговори
# 15
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Момичета, благодаря за отговорите Hug
Ние отиваме да си мием дупето, че пак напълнихме пампата - за трети път днес, възможно ли е да е от тиквичките и черешите в комбинация с многото вода, дето пия newsm78

# 16
  • Мнения: 86
Здравейте мами !!!

Най-сетне намерих време да се разпиша и аз...
Само ще ви се наоплаквам сега-ние вече тотално отказахме да сучем.Започва добре .Цока,цока и като слезе кърмата,като шурне и край-РЕВ и точка.
И сега давахме от биберон-изкалпазанихме се ние ами...Както и да е.Сега ще трябва или да се цедя или да спирам кърмата.
И така...направо е ужасно-усещам се как ме еяд на тоя биберон..Искам да си цока от мене-искам да си го чувствам..да се радвам,че аз съм тази,която му дава храна и когато отидем на доки и е напълнял да се радвам ,че съм допринесла с нещо.... Cry

Няма с какво да се похваля...Сега отивам да видя как е хавата и псоле може да ви навестя.Ако не Лека нощ и приятни сънища..ако въобще остане време за сън Wink





02.05.2006-50см. 3250кг.
07.05.2006-51 см. 3065 кг.
22.05.2006-54 см. 3900 кг.
02.06.2006-55 см. 4400 кг.

# 17
  • Мнения: 3 205
ми нали съм малко ошашкана.. ми омъртвената ваксина се бие в рачичка а и другата та стават две дупчения, неможе в една спринцовка, нали живата се капва в устата

Петвалентната ваксина Пентаксим е една доза - т.е. всичко си е в една ампула и се бие наведнъж. Две инжекции са ако вземеш Infanrinx (което е ДТК) и отделно умъртвено полио, което не знам как се казва. Пентаксим също е с умъртвено полио, осен това съдържа и ваксина срещу менингит. Тъй като ние се разминахме с вноса на Пентаксим-а, ще си направим отделен курс с Act HIB (срещу менингит) от 6-ти месец.
Календарът на ваксините е на сайта на биберонбг www.biberonbg.com , ма не помня точно къде. На края на втори месец се слага първи прием ДТК и първи прием полио. Противоменингитната ваксина не е в задължителните ваксини и се слага по желание на родителите.


Роси, може би млякото ти слиза на силна струя и го стряска. Пробвай да изцедиш малко и после да го сложиш да цока. В един момент ще свикне с фонтанчето и даже ще почне да му харесва, гарантираме ти с Иво Simple Smile

# 18
  • Мнения: 5 391


за водатазабравих да напиша, Филипче, формулата е 100 грама на килограм телесно тегло е ок на ден, сирецх на 4 кг бебе до 400 грама
#CrazyАни, направо ме шашна, че той Пресил е почти 6кг, може и да ги е надхвърлил, на 13-ти сме на консултация, как да му давам повече от половин литър вода на ден?Не че няма да се постарае да я изпие, ама...на мен неонатоложката ми каза в най-горещите дни м/у 50-100мг нааай-много.Аз мисля, че откакто понамалих грандиозните количества, които изпиваше, се чувства по-добре, не му се издува така стомахчето.В нас почти не пие, едиствено на разходка, за да се успокои, когато се разплаче.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 802
Софийска дружинка, мила, кажете ми как да стигна от аерогарата до СофияЛенд? Много ми се ходи на купона на 14ти, ама как да кажа "ХАЙДЕЕЕЕ ! " като незнам как да стигна  Sad

Питанка - с каква обиколка на главичките се родиха бебенцата ви? Събирам изказвания, защото ми е интересно с каква обиколка средно се раждат бебенцата. Танчето знае, искам да установя колко по-голяма е била главата на малчо, че да се наложи форцепс.

ООооох, така се разкихах, че събудих малчо  ooooh!

# 20
  • София
  • Мнения: 980
боже като гледам какви глупости пиша че даже ръка с а , пълен блокаж
Филипче, до 100гр на килограм телесно тегло не е рисковано, а не че това е препоръчителна доза, каза от 150 гр на ден в жегите до..по горното дето писах

Данче
, ще мина да те взема с колата

юл4е  страшно ти благодаря за инфиото и бързата реакция ама това май още повече ме ошашка, ами сега?

# 21
  • Мнения: 4 362
Питанка - с каква обиколка на главичките се родиха бебенцата ви? Събирам изказвания, защото ми е интересно с каква обиколка средно се раждат бебенцата. Танчето знае, искам да установя колко по-голяма е била главата на малчо, че да се наложи форцепс.

Данче що го мислиш още това,недей!
А на въпроса малката Дея-Мария се роди със 34 см обиколка на главичкаta

# 22
  • София
  • Мнения: 1 802
Анче, знам аз, че ще се погрижиш за зетко си  Mr. Green ама няма да можеме да се събереме целия антураж освен да оставиме малчовците вкъщи Има едни таксита баничарки сигурно такова ще си викна иначе нали са все с газови уредби и няма място да има място за количката-танк   Mr. Green

Деичка, права си ама все ме човърка и мира не си намирам.

# 23
  • Мнения: 4 362
Деичка, права си ама все ме човърка и мира не си намирам.

Ми разбирам те,но забрави го!
Малкото с колко обиколка се роди

# 24
  • Мнения: 1 655
Здравейте мами аз не пишамнго но редовно ви чета, понякога дориимам по 7 страници да изчиам!
Днес ходих да питам тук за курсове по плуване за бебета!
Но докторката я нямаше а уроците се провеждат в дом маика и дете в града кадетои са дечица от новородени до към 4 г.
Бяха ги изкарали едните тъкмо проходили на балкона и лелката им казваше ела на мама!Много жал ми стана, такива едни сладурчовци а каква съдба имат!А другите бяха по големки и като ме наобиколиха милите, като взеха да ми се радват, да ми пипат часовника и прастена, абе душици!А като вкарах и количката с малкия в градинката бяха като рояк пчелички, много сладки, и всичките искаха да видат бебето, да го милват, да бутат количката!Много се разчуствах.
Извиняваите ако ви занимавам с моите чуства и терзания но просто ми стан много жал!
.
Мисля че снимката говори сама по себе си , не мога с думи да ви опиша какви са сладурковци. Утре ще ходя лакомства да им купя, а мъжа микато доиде другата седмица ще го накарам сухо млако да купим за новородените!

# 25
  • Мнения: 2 631
Добро утро Hug Как сте? Спаха ли бебоците, надявам се, че са ви оставили и на вас някой час сън Heart Eyes Хайде чакам ви с млякото и безкофеиновото кафе Laughing

Да ви се оплача - снощи някаква странни болки в корема, никога не ме е боляло така, в горната част, под стомаха и като контракции - свива ме и ме отпуска....веднага връзка с кувейт - нали мама и тати доФтори и татко "ами колики са това, пий еспумизан, дето не помага на бебо"...и аз #Crazy...пих и ми минаха болките! през нощта пак същото...и ако наистина това са колики...горките ни бебчета...ужасТно боли...направо кошмар #2gunfire #Cussing out


Данче, за статистиката - ние се родихме с 37 см, ама Деичка хубаво ти го е казала - не го мисли Flutter

Креми, майка ми работи точно в такъв дом и на мен винаги ми е много жално като отида Cry


А за София Ленд - и аз искааааааааааааааам, толкова е  готино там, ама догодина ще дойдем с бебо ние Peace

# 26
  • Мнения: 766
Добро утро Grinning
Дея, мерси отново за хубавата тема.
Оправиха ли и се очичките на Дея-Мария? Че на мен ми изписаха същите капки, но още не виждам напредък.
Данче, за автобус можеш да хванеш 88 ако минава някъде покрай вас, ще те откара точно пред СофияЛенд. А главичката на мишката беше 35

Креми, страхотни са хлапетата

# 27
  • Мнения: 2 631
Янче, май с теб кърмим пред РСтата в момента:35:

# 28
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Добро утро и от мен - недоспала отново newsm46
Пак ли ще се стои вътре, това време вече ме вбесява Wear Umbrella #Onfire

Отивам да си напълня с нещо тумбака и ще дойда пак да видя как върви скоростното изписване и на тази темичка Mr. Green

# 29
  • Мнения: 2 149
Момичета, благодаря за отговорите Hug
Ние отиваме да си мием дупето, че пак напълнихме пампата - за трети път днес, възможно ли е да е от тиквичките и черешите в комбинация с многото вода, дето пия newsm78
Тонката ака по 4-5 пъти в денонощие. Всъщност само напишкан памперс нямаме, поне е зацапан ако не е овъртян  Joy.
Да не мислиш, че е проблем по-честото акане?

Общи условия

Активация на акаунт