Предстои ми инсеминация - Тема No 26

  • 52 697
  • 799
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 178

Casablanka, за съжаление не мога да се съглася с теб  относно Надежда. Там има страхотни специалисти, който не мисля, че не отделят внимание на пациентите си. Аз бях там, имам много мой познати, който благодарение на тях забременяха,и на всичко от горе парите, който са ми взимали за преглед(първичен-50лв, а всеки следващ 20 лв.) са нищо на фона на парите,които са ми вземали на други места. Даже смея да кажа,че там са най-добрите в Бг.

И аз съм чувала, че там са много добри, но доколкото знам много се чака за записване на час, поне едни наши приятели чакаха около половин година да се вредят за консултация.

# 301
  • Мнения: 102
Аз звънях преди няколко дни там, тъй като обмислям да се преместв там и ми казаха да попълня въпросник онлайн 27 или 28 въпроса беше и изпращам и до 3 месеца ще се свържат с мен, но нямат избор на лекар, отиваш при който се паднеш

# 302
  • Мнения: 260
За Надежда освен хубаво, друго не мога да кажа. Всичко започна 2016 г. Водим се с неизяснен стерилитет, и трябваше да направим четири инсета. Направихме три и един самофинансиран опит инвитро, за да подадем документи за фонда. Както разбирате неуспешни. Подадох е документи и два месеца преди да ми се обадят ме оперираха (пак в Надежда). Това отложи опита с шест месеца. Започнахме октомври, свеж трансфер, после ЗЕТ и после още един ЗЕТ резултата от който в момента плаче от глад. За миг не ми мина през ума да сменям клиниката. В деня на секциото(пак там) Д-р Персенска дори дойде в операционната. Винаги ще съм й благодарна за нашето съкровище.

# 303
  • Мнения: 211
Момичета, малко тъп въпрос, но рано ли е да се прави тест за бременност на 10-ти ден след инсе?
Рано е. Изчакай до 12 поне без да броиш деня на инсеминацията и направи кръвен. Успех 👍

Ок, значи направо ще си чакам лелката, пък да видим, 2 години все си идва и някак си и сега съм с това усещане.
Не се отчайвай, винаги има надежда. Изчакай още 2 дни и си направи кръвен тест и дано е положителен ✌

# 304
  • Мнения: 102
За др Персенска чета само хубави отзиви, когато звъннах там там исках точно при нея да отида, обаче получих другата информация, че нямам право на избор на доктор. В момента съм в Щерев и ме стимулират за трето инсе, но липсата на разговор между мен и док, прегледа за 5 мин и бързо да идва следващия и след зададения от мен въпрос за витамините, доста рязкото отношение от нея ме кара да сменя клиникита. Правиха ми ХУЗК в Щерев и нямам никакъв док, в Надежда искат снимка и не съм сигурна дали ще ме карат пак да мина през това и колко време още ще ме забави ако се преместя сега, та това още ме спира.

# 305
  • Мнения: 200
За др Персенска чета само хубави отзиви, когато звъннах там там исках точно при нея да отида, обаче получих другата информация, че нямам право на избор на доктор. В момента съм в Щерев и ме стимулират за трето инсе, но липсата на разговор между мен и док, прегледа за 5 мин и бързо да идва следващия и след зададения от мен въпрос за витамините, доста рязкото отношение от нея ме кара да сменя клиникита. Правиха ми ХУЗК в Щерев и нямам никакъв док, в Надежда искат снимка и не съм сигурна дали ще ме карат пак да мина през това и колко време още ще ме забави ако се преместя сега, та това още ме спира.

Аз бях при д-р Персенска, забременях от 1во инсе след цветна снимка, прегледа там също протича за 10 мин, все пак преглеждат над 50 човека на ден, казват ти това, което трябва да знаеш и да направиш. Точно това ми харесваше на мен-точно, кратко и ясно, без иЗлишни приказки, без излишно размотаване, още на първи преглед ми казаха с какво започваме, за разлика от др доктори,който какви ли не лекарства и изследвания ни назначиха...чака се много за записване, трябват едни начални изследвания,който да изпратиш и те те пренасочват към кой лекар.

# 306
  • Мнения: 260
За др Персенска чета само хубави отзиви, когато звъннах там там исках точно при нея да отида, обаче получих другата информация, че нямам право на избор на доктор. В момента съм в Щерев и ме стимулират за трето инсе, но липсата на разговор между мен и док, прегледа за 5 мин и бързо да идва следващия и след зададения от мен въпрос за витамините, доста рязкото отношение от нея ме кара да сменя клиникита. Правиха ми ХУЗК в Щерев и нямам никакъв док, в Надежда искат снимка и не съм сигурна дали ще ме карат пак да мина през това и колко време още ще ме забави ако се преместя сега, та това още ме спира.
Може пък точно при нея да се паднеш. Какво е ХУЗК? Най вероятно ще иска ЦС и някои хормони. Но при който и да те разпределят е все едно. Всички са добри.

# 307
  • Мнения: 102
Здравейте, при ХУЗК вкарват контрастното врщество и преглеждат с ехограф, за да видят дали има проходимост, но четох че не го признават в други клиники и ще де наложи да се прави цветна снимка

# 308
  • Мнения: 178
Ами първи опит-неуспешен. Не мога да разбера, при положение, че не установяват никакъв проблем и при двамата, защо тогава вече 2 год. и половина не става, не знам какво да предприема, сега и инсеминацията е неуспешна, някои има ли някакви съвети,  трябва ли да правя цялостни изследвания на организма... И аз не знам вече 😒

# 309
  • Мнения: 85
При мен резултата е 0.136 - отрицателен резултат е това нали.

# 310
  • Мнения: 211
Ами първи опит-неуспешен. Не мога да разбера, при положение, че не установяват никакъв проблем и при двамата, защо тогава вече 2 год. и половина не става, не знам какво да предприема, сега и инсеминацията е неуспешна, някои има ли някакви съвети,  трябва ли да правя цялостни изследвания на организма... И аз не знам вече 😒

Не се отчайвай, рядко се получава от първи път. Продължавай следващият месец отново и не губи вяра. Преди инсеминацията ти не ти ли пускаха изследвания?
При мен резултата е 0.136 - отрицателен резултат е това нали.
За съжаление е отрицателен. Успех следващият път.

# 311
  • Мнения: 200
Ами първи опит-неуспешен. Не мога да разбера, при положение, че не установяват никакъв проблем и при двамата, защо тогава вече 2 год. и половина не става, не знам какво да предприема, сега и инсеминацията е неуспешна, някои има ли някакви съвети,  трябва ли да правя цялостни изследвания на организма... И аз не знам вече 😒

По принцип трябва да ти пуснат хормони, както полови така и на щитовидната жлеза, спермограма, антимюлеров хормон. Не се отчайвай, просто понякога трябва време и не е задължително да има някакъв проблем. Задължително се прави и снимка на тръбите.

# 312
  • Мнения: 178
Имам всички изследвания, хормоните са добре, спермограма добра, микробиология идеална, яйчниковия резерв също, едната тръба почти е запушена, така че този месец ще пропуснем, всички неща свързани с репродуктивната система са в норма, затова започвам да се чудя да не би да има нещо друго

# 313
  • Мнения: 91
Имам всички изследвания, хормоните са добре, спермограма добра, микробиология идеална, яйчниковия резерв също, едната тръба почти е запушена, така че този месец ще пропуснем, всички неща свързани с репродуктивната система са в норма, затова започвам да се чудя да не би да има нещо друго
И ние сме така с разликата,че моята тръба я няма напълно.Какво може да е друго този въпрос си задавам всеки ден,дали не е на психическа основа и заради това постоянно мислене...не знам

# 314
  • Мнения: 6 310
Само от една инс. не може да се съди че има и други проблеми, принципно успеваемостта е доста ниска.  Иначе има допълнителни изследвания които могат да се направят за да се установи евентуален проблем. Пиша ви ги само информативно в случай че прецените че проблемът може да е по-сериозен.
     При мъжът това е СДИ тест за ДНК фрагментации, както и тест за биологичната преживяемост на сп. /понякога животът им е доста кратък и дори с инс. не успяват да стигнат навреме и да оплодят яйцеклетката/ и в такива случаи се препоръчва направо инвитро. И двете изследвания са независими от СГ, в смисъл че СГ може да е доста прилична и все пак резултатите от тези изследвания да не са добри.
     Кариотип и при двамата партньори - изключително рядко срещан проблем, но и никой не е застрахован.
     Имунологични изследвания при жената - НК клетки и ембриотоксини. Счита се че наличието им може да възпрепятства имплантацията или да предизвика аборт на по-късен етап.
     Придобити и генетични тромбофилии пак при жената -  Рядкост е да възпрепятстват имплантацията, но по-често може да доведат до загуба на бременността.
     

Общи условия

Активация на акаунт