На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 17

  • 127 387
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 667
При нас на КА не се заядоха за нищо друго, но пък за сметка на това ми направиха проблем, че сме взели ЕДИН стек цигари, а сме четирима човека. Аз първо си помислих, че се заяждат нарочно, защото бях минавала поне 5 пъти точно през КА и не са правили никакъв проблем. Бая ме въртяха и ми казаха, че не съм била запозната със закона. Замълчах си и те ме пуснаха , но с предупреждение за следващ път. Минахме границата и веднага влезнах да прочета закона и се оказаха прави-на човек се полагат не повече от 40 къса цигари, т.е. по 2 кутии. Така, че се убедих, че ако решат могат да се заядът за всичко, както и да те глобят за нещо много дребно и законно за нас, но незаконно по смисъла на закона.

Последна редакция: чт, 23 авг 2018, 13:45 от anichka_21

# 31
  • Мнения: 70
При нас на КА не се заядоха за нищо друго, но пък за сметка на това ми направиха проблем, че сме взели ЕДИН стек цигари, а сме четирима човека. Аз първо си помислих, че се заяждат нарочно, защото бях минавала поне 5 пъти точно през КА и не са правили никакъв проблем. Бая ме въряха и ми казаха, че не съм била запозната със закона. Замълчах си и те ме пуснаха , но с предупреждение за следващ път. Минахме границата и веднага влезнах да прочета закона и се оказаха прави-на човек се полагат не повече от 40 къса цигари, т.е. по 2 кутии. Така, че се убедих, че ако решат могат да се заядът за всичко, както и да те глобят за нещо много дребно и законно за нас, но незаконно по смисъла на закона.
А, вие бяхте ли взели млечни продукти и те видяха ли ги.

# 32
  • Мнения: 667
При нас на КА не се заядоха за нищо друго, но пък за сметка на това ми направиха проблем, че сме взели ЕДИН стек цигари, а сме четирима човека. Аз първо си помислих, че се заяждат нарочно, защото бях минавала поне 5 пъти точно през КА и не са правили никакъв проблем. Бая ме въряха и ми казаха, че не съм била запозната със закона. Замълчах си и те ме пуснаха , но с предупреждение за следващ път. Минахме границата и веднага влезнах да прочета закона и се оказаха прави-на човек се полагат не повече от 40 къса цигари, т.е. по 2 кутии. Така, че се убедих, че ако решат могат да се заядът за всичко, както и да те глобят за нещо много дребно и законно за нас, но незаконно по смисъла на закона.
А, вие бяхте ли взели млечни продукти и те видяха ли ги.
Да бяхме взели пилешко филе, сирене и кашкавал. Погледнаха торбите, но не казаха нищо. Но като видяха цигарите ми казаха, че сме нямали право на един стек. Казах им, че не продават цигарите насипно, и те казаха, че това не ги интересува. По закон ни се полагат 8 кутии.

# 33
  • Мнения: 70
При нас на КА не се заядоха за нищо друго, но пък за сметка на това ми направиха проблем, че сме взели ЕДИН стек цигари, а сме четирима човека. Аз първо си помислих, че се заяждат нарочно, защото бях минавала поне 5 пъти точно през КА и не са правили никакъв проблем. Бая ме въряха и ми казаха, че не съм била запозната със закона. Замълчах си и те ме пуснаха , но с предупреждение за следващ път. Минахме границата и веднага влезнах да прочета закона и се оказаха прави-на човек се полагат не повече от 40 къса цигари, т.е. по 2 кутии. Така, че се убедих, че ако решат могат да се заядът за всичко, както и да те глобят за нещо много дребно и законно за нас, но незаконно по смисъла на закона.
А, вие бяхте ли взели млечни продукти и те видяха ли ги.
Да бяхме взели пилешко филе, сирене и кашкавал. Погледнаха торбите, но не казаха нищо. Но като видяха цигарите ми казаха, че сме нямали право на един стек. Казах им, че не продават цигарите насипно, и те казаха, че това не ги интересува. По закон ни се полагат 8 кутии.
Вие кога минахте?

# 34
  • Мнения: 667
Тази пролет. Познати казаха, че сега средно на 5-7 коли, една я карат да сваля целия багаж.

Последна редакция: чт, 23 авг 2018, 14:31 от anichka_21

# 35
  • Мнения: 93
Хайде отново /за тези, които ги мързи да четат/, следете камерите през този сайт http://trakya.gtb.gov.tr/saha-canli-goruntu/kapikule/yolcu-cikis-peronlari

# 36
  • Мнения: 5 386
Моля Ви, не правете "чаршафи" с цитати от по 3-4 поста.

# 37
  • Мнения: 6
Здравейте, искам да благодаря специално на дамата, която ми отговори , мисля, че се казва Камея.
Много ни беше полезна информацията, която ми дадохте.
За съжаление не съм сметнала правилно дните на Байрам и почти нищо не можахме да си купим освен дрехи и препарати, но и това е супер.
Още веднъж много Ви благодаря.
Лек ден 😀

# 38
  • Мнения: 1 589
Момичета,ще ходя в Одрин за няколко дни,ще се върна да чета старата тема за хотелите,които препоръчвате.
Но след Одрин ще ходя до Истамбул.За да се кача на магистралата ми трябва винетка?Не съм сигурна ,че "винетка " е правилната дума.Четох разни работи,които ме объркаха доста-пише че ми трябва HGS (отопас ?)Откъде мога да купя въпросния стикер и как точно му е името?Ще минем границата при Лесово.За какъв период от време са стикерите и колко струват?

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 117
Току що съобщиха по радиото за невероятни опашки на границите, към 6 км. била на Капъкуле. Чакало се около 6-8 часа, поради факта че е свършила почивката на гастърбайтърите и те започвали да се прибират. Поради тази причина се очаквало тежък трафик този уикенд.  Не било розово положението и на Малко търново, както и на граничния пункт към Гърция.

# 40
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
Чакам актуална информация от първа ръка от днес за Малко Търново, да знам да тръгваме ли.
Един страничен въпрос-магазините  на Фло   и  Конвърс в Лозенград добре ли са заредене, че главно това ме вълнува-маратонки и кецове за децата?

# 41
  • Мнения: 69
Плами, ако се чете, ще е полезно. Благодаря!
Ако искаш хубава баклава от Лозенград, това отдавна не е KOZA (за съжаление, защото това бе неизменна част от първите пътувания... някак без баклава от там не бе завършено пътуването...) Ако те интересува за друг път, мога да ти дам примерни координати.

Беличке, дай някакви координати на магазин за хубави баклавички в Одрин Simple Smile

# 42
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Камея*, нарочно оставих вю-то точно така, за да може магазин DERE да е ориентир. Мисля, че всеки го е виждал и така обясненията ми стават по-разбираеми.
Мигроса го "уважи" в Одрин - има в Ераста (и други, де). Май ви водят там... Или?

T-shop и Gratis са добри магазини, често с отлични промоции на козметика и парфюмерия. До "Метларя" май само първия съм виждала (не гледам подробно за такива магазини), а от вторите има в Марги.

А халвата е на реда на бюреците, четвърти дюкян след тях. Ето ги - най-вляво бюреците, най-вдясно малкия дюкян на Muzafer usta. Има само три вида халва - чиста, смесена и какаова. Дава да пробваш. Уникална е, изключително прясна и вкусна. Поне за нас.


Макак, радвам се, че съм била полезна и най-вече, че ви е харесало препоръчаното!
Скрит текст:
Ние пък сладолед не сме яли от там. Понеже избягваме (не че ни се получава, де) да пътуваме лятото, а явно продават само в този сезон, не сме и улучвали специално този.
В интерес на истината, след толкова ходения, вече баклавата не е задължителен елемент от покупките. Като се замисля, последно купувахме през декември м.г. При следващите ни пътувания умишлено избягвах да навестявам симпатягата, че и без него тЕлото е тежко, пък портмонето - леко. Но когато решим да купуваме, пак от него ще е.
Цените са съвсем малко по-високи от тези на KOZA. Аналогичните на техните видове бяха по 25 лири, когато те продаваха на 22. Има и по-скъпа, но е с шам-фъстък или други видове, които долу не правят.

happy_mama, вчера нищихме HGS стикерите. Прочети предната тема и после питай, каквото е неясно. Последно (миналия август) стикерът беше 60 лири, от които 7.50 са за него, а останалото е сума за ползване. В момента може и да има повишение, но няма да е драстично. Тази пролет цената за отсечката Одрин - ИстаНбул беше 9.50 лири. Даже и да е вдигната (което е вероятно), пак с първоначалното зареждане имате за поне две пътувания до и от Истанбул.
Стикер е най-добре да вземеш на границата (на КА мисля, че има, а на МТ - със сигурност... значи и на Лесово би трябвало) или от Одрин. За целта ти трябва РТТ станция. Другото мисля сме го казали... вчера.

Ааа, безсрочни са. Като свършат (или намалеят много) парите вътре, зареждаш пак и така...


На Малко Търново наплив на гастарбайтери няма. Може и някой да мине, ама не им е основно трасе. Особеностите на пътя, капацитетът на пункта и най-вече липсата на връзка с главните европейски пътища прави това ГКПП неудобно за тях. Напливът тук е от румънци, украинци и на 90% от нас - варненци и мнооого бургазлии. Е, има и изселници, които си идват за байряма, но те са 1 на 10-15 коли и само за празниците.


П.П. Соломоне, както написах по-горе в този пост... Въздържам се, "байгън"-ясали сме на баклава в годините, а и на нас Лозенград при нужда ни е ОК. Все пак има една, от която взимаме кори в Одрин и ми се струва, че и баклавата им е добра. Но не мога да твърдя нищо със сигурност. Разбира се, може да се поиска за проба, а те обикновено и сами се сещат да предложат. Делтичка е по-наясно с одринските баклаваджии.
Все пак, ето я въпросната Байрамолу В улицата на "балък" пазара е, до пекарната. Намира се отляво, ако идваш от главната, но и отдясно имат техен дюкян.


Спирам с тоя пост, че докато го напиша (между другите задачки) изникват нови и нови постове и той става все по-безкраен. Извинявам се за което!

Последна редакция: чт, 23 авг 2018, 16:00 от beljata

# 43
  • Мнения: 39
Леле, един ден не съм влизала и нова тема има, че и 3 страници вече изписани Simple Smile Правя и аз списък за септември и за това са ми много полезни споделените мнения тези дни.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Само да вметна...

Скрит текст:
Дано не досаждам, но...

"Тази пролет" и "преди 3-4 месеца" нямат нищо общо със ситуацията сега по отношение на месните и млечни продукти.

За пореден път... Забрана имаше и преди, но никой не правеше проблем, нищо че в 90% от колите имаше видими мляко, сирене, кашкавал. Сега е друго. Проверяват (ако решат и ако късата клечка е за вас) и ако намерят, конфискуват. Заради болестта, която уж дойде от юг.

И понеже питате "Някой минал ли е?"... Подсказах, ама като не се чете... Решавате колко можете да прежалите и ако е толкова важно, купувате малко. Ако ви хванат, не се заяждате, а прежалвате дадената сума и толкова. Не съм закононарушител, но понеже не разбирам как мога там да ям, а не мога да си донеса тук, споделям какво бих направила.
Никой не може да ви каже ще проверят ли точно вас, колко ще е обстойна проверката и дали ще намерят точно това, което не трябва.

За цигарите това ограничение е много отдавна. В България може да внесете две кутии цигари на човек.

Общи условия

Активация на акаунт