На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 17

  • 127 812
  • 743
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 259
Здравейте, в петък ще ходя до Одрин и искам да си купя лекарства.
Да попитам за нурофен, панадол, тантум верде и витамини искат ли рецапта?

Не ,не искат. На мен до сега са ми искали само за антибиотици ,но с българска рецепта пак ми отказват. В същото време Тобрадекс - капки за очи с антибиотик не са ми отказали никога.

Малко тъп въпрос, но как обяснявате какво търсите? Знам, че имаше пост за преводач за лекарства, но не мога да се оправя нещо

# 301
  • София
  • Мнения: 28
Здравейте! Бих искала да помоля, ако някой от вас е минавал през КА или Лесово в посока към Бг в близките 48 часа, да сподели колко време сте чакали, за да преминете границите.

# 302
  • Мнения: 32
http://free-webcambg.com/travel-world/Turkey-05-webcam-Kapikule- … emeto-weather.htm

в този сайт може да намериш камерите и на Лесово, просто погледни къде има по-малко опашка. Има по 3-4 камери, които ще те ориентират Simple Smile А за времето - всички казват, че не може да се потвърди, защотп зависи дали ще хванеш смяната, колко ще се бавят и т.н.

# 303
  • Пловдив/Първомай
  • Мнения: 50
Малко тъп въпрос, но как обяснявате какво търсите? Знам, че имаше пост за преводач за лекарства, но не мога да се оправя нещо
[/quote]
Аз ходя във аптеката,където има едно момче и знае български.

# 304
  • Мнения: 32
Аз бях написала на едно листче какво ми трябва от аптеката и колко бройки. Момичето ги взе, после ми даде една бележка, за да сравня какво е маркирала и след това касовия бон. Намерете лекарствата, напишете имената и бройката и ще стане доста по-лесно и за двете страни  Simple Smile

# 305
  • София
  • Мнения: 28
Maggie_15, благодаря за линка, но съм от телефона, нета е зле и затова помолих за инфо. Трябва ми нещо приблизително като време. Съгласна съм, че винаги има елемент на променливите обстоятелства.

# 306
  • гр. Бургас
  • Мнения: 522
Имам въпрос към тези които са поръчвали лири от тавекс. За колко дни ви пристигнаха след поръчката, понеже в сайта пише “най-рано след четири дни от датата на поръчка” и не мога да се ориентирам дали идват след четири дни или повече? Извинявам се ако задавам отново въпрос, който е бил задаван и благодаря! Simple Smile
rosi158 Поръчах в понеделник и сряда ги получих

# 307
  • Мнения: 2
В Одрин има ли вече есенно-зимни дрехи?Ако някой е ходил последните дни.

# 308
  • Мнения: 181
Колко лв е доставката ?
Имам въпрос към тези които са поръчвали лири от тавекс. За колко дни ви пристигнаха след поръчката, понеже в сайта пише “най-рано след четири дни от датата на поръчка” и не мога да се ориентирам дали идват след четири дни или повече? Извинявам се ако задавам отново въпрос, който е бил задаван и благодаря! Simple Smile
rosi158 Поръчах в понеделник и сряда ги получих

# 309
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 943
Аз пак да си повторя въпроса, защото никой не ми отговори. Кога е този голям панаир в Чорлу, за който обикновено пътували много коли от България? Предполага се, че ще има повече чакане на КА тогава, и бих искала да го пропусна. Но не намирам инфо кога се провежда, освен че е в началото на септември. Някой може ли да помогне с нещо по-конкретно?

# 310
  • Мнения: 5 397
А  не е ли по-лесно да влезте в сайта на Тавекс, да наберете валутата, която желаете, да изберете метод на доставката и да видите колко ще ви излезе?!! Таксата зависи от вида на доставката.

Понякога ми минават мисли, че в темата влизат деца.

Последна редакция: чт, 30 авг 2018, 12:34 от *Камея

# 311
  • Варна
  • Мнения: 4 221
lulumba, за да не получаваш отговор, очевидно никой не може да ти даде такъв.
Скрит текст:
Не разбирам защо всеки влязъл очаква да получи отговор на въпроса си, независимо какъв е той и дали е задаван многократно или пък касае нещо, за което не е говорено в темата.
Трябва ли всички да се изредят да кажат, че не знаят отговора на въпроса ти, за да не се чувстваш пренебрегната?


В последно време говорим основно за Тавекс и техните доставки, "Колко ще чакам на границата?" и има ли есенно-зимни дрехи...
Тавекс имат сайт и телефони, на които може да се получи най-точна информация.
Чакането на границата е въпрос на съвкупност от обстоятелства. Аз може да мина за половин час, но малко след мен да се събере опашка като за 3 часа чакане. Тогава с какво моят отговор, че се чака половин час, ще ви е полезен?
За есенните дрехи се каза многократно, че вече има зареждане, макар и не пълно. И все пак, ако аз съм била вчера и не е имало много, то дали снощи или тази сутрин не са заредили...

Да, даваме информация по въпросите, но не може да е меродавна. Щото после излиза, че сме казали, че на МТ няма гастарбайтери, пък, видите ли, имало... Подвели сме...

диди_20, кажи какви лекарства ти трябват. Поне едно, за да дам конкретен пример за работа с търсачката.

# 312
  • Пловдив
  • Мнения: 1 389
lulumba,от 1 до 5 септември в Чорлу ще се проведе селскостопански технически панаир.По турските сайтове само толкова информация успях да намеря.

# 313
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Аз пак да си повторя въпроса, защото никой не ми отговори. Кога е този голям панаир в Чорлу, за който обикновено пътували много коли от България? Предполага се, че ще има повече чакане на КА тогава, и бих искала да го пропусна. Но не намирам инфо кога се провежда, освен че е в началото на септември. Някой може ли да помогне с нещо по-конкретно?
Моя приятелка ходи и каза, че е загуба на време

# 314
  • Мнения: 62
Здравейте, как се казва и къде се намира прословутия специализиран "3-4 етажен магазин за бебешки стоки" в Одрин. В темите на няколко пъти се споменава за него, само по този начин - без име, адрес или сносен ориентир. От всички бебешки магазини в Одрин, които изрових - около 10-тина, никой не е на на повече от 2 етажа. Някой може ли да даде инфо?

Общи условия

Активация на акаунт