На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 17

  • 127 431
  • 743
  •   1
Отговори
# 450
  • варна
  • Мнения: 564
pospalancho, след като автомобилът е регистриран като товарен, преминаването подлежи на друг режим/необходимо е наличие на разрешителни/.
Какви разрешителни и от кого? Освен пълномощното от управителя на фирмата. Него така или иначе си го имаме, защото мъжо не може да кара колата без такова. И къде минават тези коли-при тировете или през коридорите за коли, защото все пак е лека кола. Това го обсъждахме доста пъти, но никой не каза нищо за тези разрешителни.
Всъщност такъв проблем ни правят само на турската граница.
кога ви направиха такъв проблем на Турската граница?
Здравейте, ние със съпругът ми ще пътуваме до Одрин след няколко дни,но автомобилът ни е с Н 1/ не е товарен,Форд Куга е,но го регистрирахме така заради данъка.Дали ще имаме проблем на границата?Какво трябва да подготвим за да минем без проблем?

# 451
  • Мнения: 565
Нищо не може да направите. Да го бяхте регистрирали като пътнически --данъка е 400лв, но нямате проблеми никъде.
В Турция официално кола регистрирана като товарна чака на опашката за камионите и със съответната документация. Пробвате да минете, ако ви пуснат ОК, ако ви върнат, просто се връщате и търсите друг вариант

# 452
  • Мнения: 401
Здравейте, въпрос към тези, които пътуват с пълномощно за кола, преведено ли ви е на Турски? Искаме да минем и през Гърция и на гръцки ли да го преведем? Къде го превеждахте в София? Извинявам се за въпросите, но мъжът ми няма да може да пътува и трябва да пътрувам само аз и приятелка. Колата е на негово име.

# 453
  • София...........
  • Мнения: 955
Наистина ли е така? Каква е логиката, когато е suv?
Някой още с такива коли да каже има ли проблем?


Нищо не може да направите. Да го бяхте регистрирали като пътнически --данъка е 400лв, но нямате проблеми никъде.
В Турция официално кола регистрирана като товарна чака на опашката за камионите и със съответната документация. Пробвате да минете, ако ви пуснат ОК, ако ви върнат, просто се връщате и търсите друг вариант

# 454
  • Пловдив
  • Мнения: 641
Това, което знам във връзка с товарните коли е че дължат още една такса - без значение дали са пълни или празни - такса "спедиция"
Как става оформянето на документите точно не ми е ясно, но знам, че могат да ти се изготвят преди да тръгнеш - там само трябва да платиш
Ако те пуснат - просто си късметлия -

Ако нещо може да помогне и това:
https://www.mediapool.bg/turtsiya-vdiga-drastichno-taksite-za-pr … a-news210085.html

# 455
  • Мнения: 31
Здравейте!

Вчера бяхме в Одрин. На влизане през Капитан Андреево минахме за половин час (около 8 часа). В Одрин първо спряхме на фурната до джамията. От баклаваджийницата в съседство до нея си купихме баклава по 13 лири/кг. След това отидохме в Марги Аутлет от където купихме доста дрехи за детето (12 годишно). Единствената дреха, за която платихме повече от 20 лв. е едно страхотно зимно яке, с пух на качулката за 53 лв. Мъжа ми също си купи 2 ризи за по 15-16 лв. Обядвахме при Айдън прословутата тава-джигер( за която питах тук във форума) и тавук тава , в Марги Аутлет, в ресторант Айдън. Подразни ме само сервитьора, който се хилеше едно такова подигравателно, иначе хапването беше добро. После напазарувахме в КИПА, където постоянно си повтарях, че  на касата трябва да попитам за мъни кард, но разбира се забравих, обаче касиера беше така любезен да ме попита за карта и след като казах, че нямам, той ми издаде такава. Иначе си купих кашкавал за 5 лв, 6 кутийки кола за 2 лв, масло килограм за 11 лв, раница на детето за 20 лв и други евтинийки. Навсякъде плащах с карта и днес си проверих сметката, за да видя на колко са ми хванали лирата - 0,26 ст, което е супер. Доволна съм от всичко, може до края на месеца да направя още един тур, тъй като маратонки не харесахме.

# 456
  • Мнения: 102
Здравейте, бихте ли споделили марки на масло и кашкавал, от които сте доволни. Разбира се и местата/магазините от които ги купувате. Благодаря предварително! Simple Smile

# 457
  • На черешатааа
  • Мнения: 1 012
Някой с инфо за цените на памперси- Памперс , прясно има ли?

# 458
  • Мнения: 5 951
Здравейте, въпрос към тези, които пътуват с пълномощно за кола, преведено ли ви е на Турски? Искаме да минем и през Гърция и на гръцки ли да го преведем? Къде го превеждахте в София? Извинявам се за въпросите, но мъжът ми няма да може да пътува и трябва да пътрувам само аз и приятелка. Колата е на негово име.
Хм, а имате ли брак?  Питам, понеже и на мен ми предстои ходене до там с приятелки, но колата се води на ММ/ женени сме/ -до този момент не бях се замисляла за пълномощно. Ще съм много благодарна някой, пътувал в сходна ситуация да сподели, за което предварително благодаря!

# 459
  • Бургас
  • Мнения: 38
Здравейте, на 01.09. Бях в Одрин и Лозенград за първи път. Благодарение на всички, които дават информация се справихме с дъщеря ми без проблеми. Благодаря, ви мами! Купихме от халвата на Muzafer usta, наливни парфюми на D&P  и си хванахме такси за 10лири до Мол Ераста. Пропуснахме 2ч.из Одрин и склада за препарати. Така си имахме време за пазаруване в Ераста.Има намаления, но на летни дрехи и тук таме есенни. Още няма зимно и нямам идея кога ги вадят. Дрехите, които купихме са с разлика от 7 до 20 лв.разлика с Бг. С карта е наистина изгодно с курс 0.258лв. В Марги си взех Мъни карт нали знаех от вас и пак супер изгоден пазар. В Лозенград си купихме похвалената баклова на USTA ELLER.Наистина прекрасна. Само играят с цените на кг. На хора от автобуса искал 50 лири на кг., а на нас 30. Опасни са 😉😉😉. Сладоледа е супер. И така. Само влизането беше 3 ч.на границата, но след пазара бяхме забравили превъзбудени и щастливи с пълни торби.Какво й трябва на една жена 😆😆😆

# 460
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
Radost -през кой граничен пункт минахте? Много се изкушавам да ида тази седмица, но разбира се не ми се чака..

# 461
  • Бургас
  • Мнения: 38
През Малко Търново 😊, но с автобус чрез фирма Динита.

# 462
  • Мнения: 401
Pали имаме брак, но това няма значение. В талона пише неговото име, следователно трябва пълномощно.

# 463
  • Мнения: 1 339
benite за улеснение преведете си пълномощното на английзки език. Моето е на турски, но понеже винаги пътуваме група от няколко коли и аз се "занимавам" с митничарите - те самите са ми казвали, че става да е на английски.
За дамата която ще пътува с колата на мъжа си - трябва и пълномощно от мъжа и на нея.

# 464
  • Мнения: 401
benite за улеснение преведете си пълномощното на английзки език. Моето е на турски, но понеже винаги пътуваме група от няколко коли и аз се "занимавам" с митничарите - те самите са ми казвали, че става да е на английски.
За дамата която ще пътува с колата на мъжа си - трябва и пълномощно от мъжа и на нея.
Да двуезично е, надявах се да не трябва да е на турски

Общи условия

Активация на акаунт