На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 17

  • 127 439
  • 743
  •   1
Отговори
# 60
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 595
Ивче,цигари на влизане в Турция ли купувате или на излизане ? Така и не разбрах кога се купуват  Mr. Green

# 61
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 717
На излизане, на отиване не дават. Може някой с турски паспорт да вземе вместо вас, доколкото знам.

Aredhel, бива ли в 9 часа да пускаш такива вкусотии? За пръв път го виждам това, потекоха ми лигите. Както съм след тренировка и на гриловани тиквички....

# 62
  • Мнения: 5 386
Белята, много благодаря. Аз и на картата на Лозенград  в гугъл мапс си обозначих мястото с баклаваджийницата, дано успеем да преодолеем 300-тата метра дотам, да хапнем сладолед, да вземем баклава и халва и да успеем с  натежали тела да се върнем до автобуса.
Скрит текст:
Сега...., ама .... там..... около Мигрос в Лозенград имам един любимец с дюкянче за пакетирани сладкории, пишмание, лимоната и т.н., на 10 крачки от мястото със спрените автобуси.
Обаче човекът май много  е закъсал- дюкянът му заринат със стока, натрупана - като килер/склад. Притесних се, що така . Навремето съм си пазарувала и общувала с него. Много е мил и ненахален, и нетипичен продавач... Та баш там в приказки за кашкавалената халва се залисах, даже на снимка му я показах, а той нямал...Исках нещо друго поне да си взема от него, но при вида на натуриите, ....не разбрах дали още функционира магазинчето му.  И сега, не да се фаля Simple Smile, ама и възрастният господин в Мигрос  с мен се занимава, то кошница ми подава, то каймак ми намери, където застанех, идваше и ми обясняваше, не че зная турски, ама някак схванах. За 40 мин само престой , толкова.
 
В тур.агенция ме попитаха дали съм си намерила лири. Обясних им. Техните клиенти търсели, питали, не можели да си намерят.

# 63
  • Мнения: 259
FlushedStuck Out Tongue Closed EyesЧестита нова тема! Може на лично координати на Покрития пазар в Петък в Одрин.?

Ще съм благодарна, ако и на мен изпратите. 😚

# 64
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 595
FlushedStuck Out Tongue Closed EyesЧестита нова тема! Може на лично координати на Покрития пазар в Петък в Одрин.?

Ще съм благодарна, ако и на мен изпратите. 😚

Хорааа,на 1-ва страница има координати на този прословут пазар....

https://www.google.com/maps/dir/41.679856,26.579241/41.676637,26 … 1m1!4e1!3e0?hl=en

От там на горе започва и главната улица Сарачлар.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Синарче, както казах, изселници с турска регистрация идват за празниците по родните места. Естествено е вчера, в края на Байрама, да са били много. Но това не са гастарбайтери. Онези са с табели D, NL, B и пр. И турски знамена на задното стъкло. Smile Такива на МТ са рядкост. По-рано казах защо. Ама нашите журналя предпочитат да си направят новината, без да се впускат в особени мисловни процеси.

Ивче, в Мадо не съм яла баклава, но Гюллюолу е по-хубава от Хафъз Мустафа... ако това е ориентир. Поне моето впечатление е такова. Но и двете си струват, де.
Говоря за истанбулската Гюллюолу - на Каракьой.
В Одрин също ли има с такова име?

# 66
  • Димитровград
  • Мнения: 808
Днес пазарувах навсякъде с карта -  на борсата,

Здравей, къде на борсите си плащал с карта, на мен всеки път ми отказват?
Без "заяждане" и аз питам къде? Не видях никой да държи карта в ръка и да я ползва?
Тук е единия склад, в който платих с карта: https://www.google.bg/maps/@41.66805,26.5599988,3a,84.2y,50.27h, … 3312!8i6656?hl=bg
и бележката:
Скрит текст:

втория склад: https://www.google.bg/maps/@41.667737,26.560401,3a,75y,27.63h,72 … 3312!8i6656?hl=bg
и неговата бележка:
Скрит текст:
А тук ми отказаха: https://www.google.bg/maps/@41.6673792,26.5607709,3a,75y,130.34h … 3312!8i6656?hl=bg

Последна редакция: чт, 23 авг 2018, 22:31 от papaone

# 67
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Моля за линк за брошурите на големите вериги за другата седмица.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 4 221
В първи пост не ги ли намираш?
Или в нета като цяло?

# 69
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
някакъв магазин за акумулатори в Одрин

Онзи ден, като излизахме от Марги, мернах насреща голяма табела с надпис Акумулатори.
Не сме ходили до там, ама ако се завъртиш по тези складове (строителните срещу Марги) сигурно ще намериш.

# 70
  • Мнения: 5 386
Много благодаря. Не съм се съмнявала, просто в бързината не съм сещала да питам търговците за пос терминали.

# 71
  • у нас
  • Мнения: 5 716
Да, Беличке, повечето бяха местни с бели коли. Турците предпочитат белите коли, заради горещините /запомнила съм го от екскурзовода преди години, но последния път пак ни го казаха/.От време на време се разминавахме  и с тъмна кола с немска или холандска регистрация. Колко ходят на гости не зная, но знам, че някои идват тук само за пазаруване, особено в Метро. Ние пазарим при тях, а те - при нас. Алъш вериш да става. Joy

Сега се сетих - в Мигрос си поисках карта, че първата не е валидна вече. И пак ми я таксуваха 1,50 лири. Хич не се сетих да покажа първата, и тази да ми я таксуват за 1 куруш. Не е кой знае какво, ама, все пак. Blush Дадоха ми картата без тези листи, които са към нея.

# 72
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 717
Беличке, някой беше постнал снимка с магазина на Сарчалар, но не ми е под ръка. Не е Karakoy Gulluoglu, но името беше сходно (без Каракьой). Минавала съм покрай него, но май нямаше маси за сядане и не съм изявявала желание за цяла кутия. Питах тогава тук за баклава изцяло от шам фъстък и ме насочиха към това магазинче.
Иначе я опитах в KG и наистина е по-добра от Хафъз, но като цяло и двете ми допадат. Simple Smile

# 73
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Синарче, белите коли са и по-евтини, по принцип. А колите в Турция са скъпи, доколкото са споделяли местните. Твърдят, че идват на гости. А дали покрай гостуването пазаруват или пазаруването е повод за гостуването, само те си знаят.


Моите две стари карти на Мигрос/Кипа най-после отидоха в кошчето на касата в Одринския Мигрос. За радост попаднахме на момиче, говорещо български и се разбрахме. Първоначално каза, че нямат в магазина в момента и помоли следващия клиент да даде своята, но той отговори, че няма и когато се допита до своя колежка какво да прави (нямаше други клиенти наблизо), се оказа, че в другата има карти. Таксуваха ни я 1.50 лири. Не знаех, че има опция за 1 куруш (Малко подробности, ако може, моля). Потвърдиха, че така важи 3 месеца, а за по-дълга валидност е нужно да се регистрира турски номер и адрес. Даже и за еднократно пазаруване си струваше стойността й, а аз се надявам да имаме поне още едно в този период.

Ивче, сещам се и аз нещо такова, ама имаше някаква разлика. Но определено са търсили асоциация с другата - дори емблемата бе сходна.


Добре, де, гледам сега линковете на papaone и се чудя... досега сме пазарували все в складовете вдясно от фонтана с рибаря (основно в един, май най-посещавания от нашите групи... карти - йок). Този път минахме и в частта от улицата, показана тук. Работеха едва 2-3 магазина. Тук, във вю-то (което, обаче, е старо) виждам далеч по-многобройни дюкяни. Дали са намалели въобще, или часът, в който отидохме (може би около или след 17), е причината за малкото работещи.

Последна редакция: чт, 23 авг 2018, 23:59 от beljata

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 561
Здравейте! По прехвърлих темите набързо, но не открих информация за интересуващото ме Simple Smile Има ли магазин за качествени ученически раници в Одрин? Къде се намира?
И къде в Одрин има магазин с богат избор от платове за пердета и кувертюри?

Това ми стои на дневен ред,  за предстоящото ходене на 31.08. Не че няма да накупя още един куп неща, без да са на дневен ред Wink

Общи условия

Активация на акаунт