Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата ? (Тема 3)

  • 70 494
  • 747
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 1 710
А имаше ли болки? Милото дете!
Момичетата, върху които аз имам наблюдение, приемат първия цикъл с любопитство, дори с извесна гордост от промяната. Ама това е само при първия. От там нататък осъзнават колко досадно и неприятно всъщност е.

# 586
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 850
На моето момиче му дойде преди три месеца на почти 13години.И въпреки предварителното говорене по темата,тя пак го прие драматично.Имаше рев,тръшкане..От следващия месец нещата се нормализираха.Сега по скоро я тормози предменстуалния синдром.Напрежението в гърдите я мъчи най-много.
Иначе за болки в коремчето давам но шпа  .

# 587
  • Мнения: 3 072
Моята се държа мъжки. Heart
Усетих, че се гордее, дори. Радва се, че пораства, глупачето Simple Smile

# 588
  • София
  • Мнения: 6 201
Бисквитке, първоначално и аз мислех като теб. Точно в годината, в която дойде на дъщеря ми обаче, разни приятелки с по-големи деца ми се жалваха: на едната не и идвал все още, а на другата дошъл, но не спрял много дни - та ходене по гинеколози и т.н.
При моята дойде като при вас. Ами хубаво, дойде, свърши, след 35-40 дни пак. Поне знаех, че нещата се движат сравнително в норма. След дни става на 14. Следя ѝ календара чат-пат. Не е "часовник" има си отклонения, но за мен е обичайно. Та и ти, и щерката не се шашкайте, 12год. си е вече класика. Да не ти идва на 15-16 по-добре ли е?
Сега ми разказва как и последната ѝ приятелка се оциклила най-сетне (на 13 и половина) и много искала да си говорят по темата и те откликвали. Казва: "Помня и на мен колко ми се говореше, не само с теб, но и с приятелки. И добре, че Х вече имаше цикъл, та поне с нея си споделях"

# 589
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Ох, моята малко порева, но днес вече приема по- добре промяната, даже няма оплаквания от болки или неудобство от превръзката. Няма да крия, че на мен ми е по-криво, някак се бях настроила, че поне още година ще й се размине...и ей така, без предизвестие дойде..Даже и за сутиен още не става - слабо и кльощаво, с по-видимо окосмяване в интимната част и зачатъци на гърди.

# 590
  • София
  • Мнения: 6 201
Моята си реве редовно пред цикъл, хормонална му работа. Просто поводите са различни (и безумни понякога). Забелязала съм, че като ревне сутринта или след училище за някоя абсолютна глупост с аргумента "махнете се, просто имах тежък ден" и вечерта рови в шкафа с превръзките. А и в такива дни се е опъпчва ужасно...

# 591
  • София
  • Мнения: 23 112
Бисквитке, ти пак се радвай, че дъщеря ти е на 12, аз какво да кажа за моята, която е на 10 и се сдоби с цикъл. Добре че е нередовен и за 5 месеца й дойде 2 пъти, доста слабичко.

Момичета, кажете какво да правим с черните точки, отчайвам се вече. Детето реве, че иска да ги маха, но според мен само изстискването помага, как иначе да й ги разкарам. Ако имате идеи, ще съм ви много благодарна.

# 592
  • Мнения: 8 972
https://sanita.bg/komplekti/biotreyd-akne-aut-tri-v-edno-promo-k … ctive-cream-60ml/

Купих това и черните точки и пъпките почти изчезнаха. Мазах и на мои пъпки, направо супер действа.

# 593
  • София
  • Мнения: 23 112
Алинка, мерси. Ще го взема. Вкъщи се затрупахме вече от лосионите, гелове и какво ли още не на детето. Аз никога не съм имала проблеми с кожата на лицето и сега ми е шок.

# 594
  • София
  • Мнения: 4 578
Много ми похвалиха това acne-aut. Но в аптеката нямаше когато търсих нещо за моята и взех на ла рош крема им за пъпки, effaclar.
Уж щерката беше доволна, но сега не е. И не мога да разбра дали пъпките са по-упорити, или тя не маже редовно. Хващала съм я, че пропуска. Но я разбирам де - почти няма почивка, с гадничка кожа е...

# 595
  • Мнения: 8 972
Аз го взех това на промоция за 25 лв от една аптека, точно комплекта. Дъщеря ми ползва и трите, аз си се мия с моята си пяна и само си мажа пъпките с лосиончето и ми озчезват за 2-3 дни, дори да не съм редовна. Черните точки и на двете ни намаляха доста.

# 596
  • Мнения: 3 500
Аз си мислех, че само моята реве за щяло и нещяло. Бебето вкъщи не плаче толкова като нея - всички сме против нея, само я обвиняваме, никога нищо не е направила, не е виновна, просто ние не сме разбрали добре и т.н. Не ме плашете, че като й дойде цикъла ще стане по-ревлива...

# 597
  • София
  • Мнения: 1 544
Моята дъщера я емного доволна от този лосион: https://www.phytocode.bg/produkti/kozmetika-za-lice-seriq-rose-k … -anti-akne-detail
Поръчвам и го редовно. Взимала съм и други за проба, Акне стоп на Здраве, Акне аут (който според мен е доста агресивен), винаги се връща на Фитокод.

# 598
  • София
  • Мнения: 2 849
Пробвала съм за акнето на моята тийнка какво ли не - от най-евтино до най-скъпо. Акнето се разрастваше, вкл. и на гърба. Не че беше от най-гадното, гнойното, дето оставя белези, но пак си беше грозно.
Случайно попаднах на инфо за доц. д-р Мери Ганчева и в началото на декември я заведох при нея. Предписа й някакви неща, не са евтини, но от тогава лицето на детето светна, изчисти се, гърбът също.

# 599
  • Мнения: 1 318
Пробвала съм за акнето на моята тийнка какво ли не - от най-евтино до най-скъпо. Акнето се разрастваше, вкл. и на гърба. Не че беше от най-гадното, гнойното, дето оставя белези, но пак си беше грозно.
Случайно попаднах на инфо за доц. д-р Мери Ганчева и в началото на декември я заведох при нея. Предписа й някакви неща, не са евтини, но от тогава лицето на детето светна, изчисти се, гърбът също.
Споделете какво и е предписала.

Общи условия

Активация на акаунт