"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 39

  • 54 067
  • 740
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: X
Че като не искаш бебе трябва да използваш предпазни средства. Не си бременна щом тестовете са отрицателни.

# 181
  • Мнения: 423
Здравейте!
Имам въпрос и леки притеснения,около две седмици преди да ми дойде с приятеля ми го направихме без никакви предпазни мерки,но не свърши в мен.Днес ми е втори ден от менструацията,но не е както обикновено има само леко зацапване.Направих си три теста за бременност и всички са отрицателни.
Какво е мненито ви по въпроса?

Бременна си, честито!

П. П. При наличие на менструация и отрицателни тестове, твоето мнение какво е?

# 182
  • Мнения: 5 468
Аз имам два въпроса.
Първият е при ранна бременност болките в гърдите едновременно ли се получават в двете или е възможно първо в едната и после другата гърда да се включи в процеса?

Вторият ми въпрос е свързан с овулацията. Последната ми менструация започна на 16 август. Продължителността на цикъла ми е между 30 и 32 дни. Възможно ли е единствения ни опит на 1 септември да е дал резултат?

Съжалявам ако са глупави въпросите, но не меря базална температура, не използвам тестове за овулация и разчитам само на календар и броене на дни, но в различни календари ми дава различна овулация, независимо, че въвеждам едни и същи дати 🤔

Няма правило кога и в каква последователност болят гърдите при бременност. Някои бременни изобщо не ги болят.

При цикъл 30-32 дни, О настъпва някъде около 16ти-18ти ден(+- 2 дни). С контакт на 15ти ден има вероятност за бременност, тъй като сперматозоидите могат да оцелеят до 2-3 дни(най-често 1 ден, но всичко зависи от това колко са издържливи).

Скрит текст:

Момичета според вас изпарителна ли е ? На снимката не се вижда добре, но на живо е доста видима и розова ! Направих реста не с първа урина и след насилване с вода ... благодаря предварително за отговора !
Положителен е.

Здравейте!
Имам въпрос и леки притеснения,около две седмици преди да ми дойде с приятеля ми го направихме без никакви предпазни мерки,но не свърши в мен.Днес ми е втори ден от менструацията,но не е както обикновено има само леко зацапване.Направих си три теста за бременност и всички са отрицателни.
Какво е мненито ви по въпроса?

При наличие на менструация и отрицателни тестове, категорично не си бременна. За бременността е характерна липса на менструация и наличие на положителен тест. Не вярвам да не си го чувала досега.

# 183
  • Мнения: 119

Здравейте, на 08.08.2018 ми е бил първият ден от цикъла попринцип той идва от 25-28 число. На 06.09 направих тест както се вижда на прикачената снимка положителен. На 07.09 отидох на АГ и ме прегледаха на ултразвук. Рано е доста, но по-скоро бях много нетърпелива. Доктора не можа да останови бременност каза само, че се вижда лигавица и да отида пак на 11.09. Тъй като сега не е сигурно дали съм.
Освен това намери и киста на десния яйчник. Много се притеснявам дали изобщо ще има бебче?

# 184
  • Мнения: 2 482
Cvete, ще има ами!
Просто още е твърде рано!
Честито!

# 185
  • Мнения: 333

Здравейте, на 08.08.2018 ми е бил първият ден от цикъла попринцип той идва от 25-28 число. На 06.09 направих тест както се вижда на прикачената снимка положителен. На 07.09 отидох на АГ и ме прегледаха на ултразвук. Рано е доста, но по-скоро бях много нетърпелива. Доктора не можа да останови бременност каза само, че се вижда лигавица и да отида пак на 11.09. Тъй като сега не е сигурно дали съм.
Освен това намери и киста на десния яйчник. Много се притеснявам дали изобщо ще има бебче?
Ще има бебе, сигурна съм, че на следващия преглед ще видите малката точица. Не се притеснявай просто си отишла прекалено рано.
А за кистите и аз имах, след раждането изчезнаха.
Лека бременност до финал. 🙂

# 186
  • Мнения: 119
Много Ви благодаря! Вдъхвате ми кураж. В понеделник ще взема направление и ще се пробваме пак да видим с доктора на къде са нещата във вторник. Ако трябва още ще чакам за да се види тази прекрасна точка. Хубавите неща изискват търпение Heart

# 187
  • Варна
  • Мнения: 25 257
А защо си причини това ходене на лекар, след като е пределно ясно, че е било прекалено рано и няма никаква вероятност да се види нещо? Честно, не разбирам.

# 188
  • София
  • Мнения: 10 642
А защо си причини това ходене на лекар, след като е пределно ясно, че е било прекалено рано и няма никаква вероятност да се види нещо? Честно, не разбирам.
И аз не го разбирам. Даже мисля, че и в понеделник ще е рано

# 189
  • Мнения: 119
А защо си причини това ходене на лекар, след като е пределно ясно, че е било прекалено рано и няма никаква вероятност да се види нещо? Честно, не разбирам.
И аз не го разбирам. Даже мисля, че и в понеделник ще е рано
Един вид да се успокоя, ама знам ли. Най-вече във вторник ще ида за да видим дали все пак има нещо и заради самата киста която най-много ме притеснява.

# 190
  • Варна
  • Мнения: 25 257
И как те успокои преглед, при който очаквано не се е видяло нищо?

# 191
  • Мнения: 5 468
Много Ви благодаря! Вдъхвате ми кураж. В понеделник ще взема направление и ще се пробваме пак да видим с доктора на къде са нещата във вторник. Ако трябва още ще чакам за да се види тази прекрасна точка. Хубавите неща изискват търпение Heart

На лекар се ходи при минимум 8-10 дни закъснение, защото по-рано не се вижда нищо. Лекарят, разбира се, че ще те вика през 2 дни, нали трябва да си изкара заплатата. Вероятно и във вторник няма да се види нищо, само си навличаш нерви и притеснения. Трябва да си по-търпелива, защото оттук насетне ти предстои чакане.

П.П. Аз лично предпочитам да отида на преглед и направо да се установи сърдечна дейност, защото тогава се установява дали има жив ембрион. Преди това нищо не е сигурно. Затова и двата пъти отидох на преглед при над 20 дни закъснение. Е, оцелях. Нищо не ми стана да почакам малко. Wink

Последна редакция: сб, 08 сеп 2018, 14:39 от Happy_mommy

# 192
  • Мнения: X
Нандин е напълно права, Хепи също. Няма смисъл отново да ходиш във вторник. Изчисли си закъснението. Най-рано в петък.

# 193
  • Мнения: 119
Разбирам. Ще бъда търпелива, а отностно кистата да се притеснявам ли Sad?

# 194
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Разбирам. Ще бъда търпелива, а отностно кистата да се притеснявам ли Sad?

Според мен трябва да питате лекарката си. Зависи от рамера, вида, къде се намира... Не се тревожете излишно предварително, но е възможно да се налага операция, но може и да не ви пречи. Тук едва ли ще намерите точен отговор на такива важни въпроси.

Общи условия

Активация на акаунт