"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 39

  • 54 149
  • 740
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 16
Здтавейте! Моя казус е следния от 3 месеца правим опити за бебе до сега неуспешни. При обикновен преглед на гинеколог на 3D апарат и вагинален преглед миналия месец гинеколожката каза че нямам никакви проблеми дори имах доминантен фоликул след последната менструация.
Цикъла ми е 29 дена и винаги е точен, овулацията ми е на 14 15 ден. След прегледа ми изписа витамини за забременяване Pregnacare plus и започнах да ги пия. На 9 10 ден след овулацията получих едвам доловимо розово зацапване и на следващия ден го нямаше. Вчера ми беше деня за менструация пак се появи същото бледо розово зацапване и днес също няма и следа от него.. Рано е за тест за бременност тук съм чела че най-сигорно след 7-я ден на закъснение. Също така гърдите ме болят от към мишниците. Възможно ли е от тези витамини да ми се е объркала менструацията? Има ли някой отзиви за тях?
Здравейте, аз също съм пила от тези витамини, но не съм имала някакви странични ефекти цикълът ми беше нормален. А относно теста според мен няма нужда чак от 7 дена закъснение те сега тестовете са много чувствителни, аз си направих тест в деня когато трябваше да ми дойде цикъла и отчете. Затова според мен действай и Успех. А относно зацапването нямам представа на какво може да се дължи 😊🤔

# 256
  • Мнения: 73
Здравейте цикала ми 20 август овулация 9 септември бебеправехме въпроса ми е кога може да направя тест за бременност

# 257
  • София
  • Мнения: 10 642
Здравейте цикала ми 20 август овулация 9 септември бебеправехме въпроса ми е кога може да направя тест за бременност
В първия пост на темата пише

# 258
  • Мнения: 95
    [/list

Дами, снощи имах зацапване. Днес нищо цял ден. Правим опити за бебе. Има много бледа втора черта. Трябва да ми дойде днес. Съвети? Помощ? [/list]

# 259
  • Мнения: 1
Здравейте , това е на закъснение 5 дни!
Дали съм бременна?

# 260
  • Мнения: 10
Здравейте да се включа и в тази темичка.
След като вече чакам след първи месец тестове за О , имам странни болки ту в корема ниско , ту в единия яйчник.Не знам какво да си мисля.Може ли да се е получило този път Thinking
Само да спомена че вече имаме една госпожичка на 7 която е от темата на февруарските мами 2011.Просто не си представях плануваната бременност да е с толкова изчисления.
Пак се отплеснах, та на въпроса ми - може ли болка в яйчник и лека прорязваща от време на време болка ниско долу да са някаква надежда?

# 261
  • Мнения: 5 468
Скрит текст:
    [/list
Дами, снощи имах зацапване. Днес нищо цял ден. Правим опити за бебе. Има много бледа втора черта. Трябва да ми дойде днес. Съвети? Помощ? [/list]

Здравейте , това е на закъснение 5 дни!
Дали съм бременна?
Скрит текст:

Момичета, и на двете тестовете са положителни. Успех!

# 262
  • Мнения: 43
Здравейте! Направих тест показа две ясно червени черти днес е 4 ден на закъснение много се зарадвах! Въпроса ми е кога може да се види на ехограф?

# 263
  • София
  • Мнения: 1 480
След седмица поне! Лека бременност!

# 264
  • Мнения: 16
Изчакай 10 дена закъснение и тогава може да се види плоден сак и жлъчно мехурче а след още една седмица и сърчице.

Здравейте! Направих тест показа две ясно червени черти днес е 4 ден на закъснение много се зарадвах! Въпроса ми е кога може да се види на ехограф?

# 265
  • София
  • Мнения: 10 642
Изчакай 10 дена закъснение и тогава може да се види плоден сак и жлъчно мехурче а след още една седмица и сърчице.

Здравейте! Направих тест показа две ясно червени черти днес е 4 ден на закъснение много се зарадвах! Въпроса ми е кога може да се види на ехограф?

ЖЪЛТЪЧНО мехурче.
Жлъчното... - малко по-натам в развитието, като има и черен дроб.

# 266
  • Мнения: 43
Другия въпрос който ме мъчи е моята работа. Работя във втора употребата и всекидневно ми се налага да вдигам 20 килограмови чували с дрехи Sad Има ли начин за болничен поради този факт иши от кога най-рано..

# 267
  • Варна
  • Мнения: 25 324
За болничен не, не и легален начин. Би трябвало работодателят да те трудоустрои на подходяща работа.

# 268
  • София
  • Мнения: 2
Извинявам се, че стана толкова дълго
Здравейте, искам да кажа, че за първи път съм в подобна ситуация и не съм много наясно с нещата и съжалявам, ако въпросите ми са глупави.
С приятеля ми никога не използваме презерватив, но и никога не беше свършвал в мен. На 4ти ми дойде и правихме секс на 6 или 7 и той свърши в мен (след това сме го правили още няколко пъти, но не е свършвал в мен).
На 14ти (петък) вечерта имах остра болка много ниско в дясно. На следващата сутрин също леко ме болеше и след това до обяд болката вече беше отшумяла напълно. През целия ден имах газове (не съм яла нещо по-различно от това, което по принцип ям). От тогава ходя по-често до тоалетната по голяма нужда, но до днес не обръщах внимание понеже стомаха ми си е малко претенциозен. Но като се замисля не съм яла нещо, от което да реагира така. Още в петък сутринта ме хвана страшна умора, въпреки че се бях наспала хубаво. По цял ден прозявки, от време на време живна малко и след това пак една "пролетна" умора. И така всеки ден. Вечер като си лягам ми се спи, ама не мога да заспя. А всяка сутрин си се будя сама още преди алармата. И пак се чувствам уморена. Кафе по принцип пия, но последните дни е някак насила, нали да се посъбудя малко и да съм по-адекватна на работа. Пуша, даже може да се каже, че ми се пуши повече от обикновеното (но съм и под стрес). Дима не ми пречи, но след това като си помириша ръката и веднага ми става зле (до сега никога не ми е ставало така). Днес си казах, че ще спра да пуша докато не разбера окончателно какво се случва.
Цяла сутрин чета във форума, виждам доста сходства между това, което сте писали тук и по другите теми и себе си. С миризмите например - никога не съм понасяла как мирише сланината като се готви. Отивам вчера да видя майка ми и още от коридора питам какво готви, защото миришеше адски вкусно. Като ми каза, че пържи сланина се втрещих. Преди винаги от тази миризма ми се е повдигало. По принцип обичам миризмата на портокали. Днес на обяд жената преди мен в кафето си поръча фреш и като почнаха да ги режат тия портокали.. не ми се догади, но ми стана някак неприятно. От години закусвам всяка сутрин. Ако не закуся до половин-един час след като стана, ми става лошо. А в последните дни въобще не закусвам. Ако пробвам да хапна нещо, ми става лошо. И след това на обяд рязко огладнявам. В един момент съм си супер, в следващия съм толкова гладна, че ми стърже стомаха и ми е лошо. Болки в гърдите и чувствителност не мога да преценя понеже моите по начало са постоянно леко болезнени и чувствителни. Последните 3-4 дни имам много странно течение, което преди не съм имала - илно е, гъсто е, леко жълтеникаво и има малко по-силен мирис.
Цикълът ми е сравнително редовен. Най-много да закъснее с един ден. ПМС се изразява в силни болки в кръста, които започват един-два дни преди да ми дойде и след това още един-два дни. В някои от месеците ме боли и корема, но рядко. Този месец ми дойде 3-4 дни по-рано, което го отдавам на стреса и емоциите, които имах тогава. Качвам снимки от календара за миналия и за този месец. Там показва според калкулатора на календара кога би трябвало да ми е овулацията (като болката ниско долу, за която писах долу, беше в деня преди овулацията спрямо календара).
Въпросът ми е според вас дали има възможност да съм бременна или всичко е от стрес? И рано ли е за тест, защото от това, което чета останах с впечатлението, че е рано?
Извинявам се, че стана толкова дълго, но знам, че за максимално обективни отговори трябва да обясня изцяло ситуацията.

https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/41939042_18639 … 6&oe=5C1952C9
https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/42142876_23748 … 5&oe=5C343AED

Последна редакция: вт, 18 сеп 2018, 15:31 от LittleKettle

# 269
  • Мнения: 3 597
Здравей ! По датите , които си дала по-скоро болката е от овулацията . Понеже виждам , че си с кратък цикъл не е изключено тя да е била и по-рано . По принцип е много рано за симптоми , но знае ли се . Рано е за тест , но след няколко дни може да пробваш или да пуснеш кръвен .

Общи условия

Активация на акаунт