"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 39

  • 54 060
  • 740
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 3 597
Кога ти беше последния цикъл ? Овулация засече ли ?

# 286
  • Мнения: 16
  последният ми цикъл беше на 3 и попринцип ми е 3 4 дни овулацията си я засякох да и беше на 12 първият ден от овулацията сигурна

Да правим опити за бебе и тогава когато писах темата ми казаха че тези признаци са от овулацията но тя започна на 12 преди да напиша първата тема за това ми е странно и НеЗнам какво да си мисля да се раздам ли НеЗнам защото да ме болят гърдите 20 дни преди менструация не е било никога ..

Последна редакция: ср, 19 сеп 2018, 12:50 от Не се сърди, човече

# 287
  • Мнения: 73
Момичета обикновените тестове лентичките колко дни след овулация отчитат

# 288
  • Мнения: 46 526
На 16.09.2018 си написала, че от 2 седмици правите опити за бебе. Ако приемем, че когато си писала първата тема си била в овулация и в рамките на тези 3 дни да се е случило зачеване, няма как описаните оплаквания да са признаци на бременност.
Абсолютно.
Невъзможно е да имаш каквито и да е признаци. Да не говорим, че и в по-късен етап едва при 50% от жените се появяват такива, затова не се вторачвай. Въобще не е задължително да усетиш каквото и да е. А към днешна дата и да си бременна, нищо не може да усещаш.
Изчакай си датата за М.

# 289
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Абе, момиче, овулацията е отделянето на яйцеклетката. Какъв първи ден от овулацията... Отделно, дължина на цикъла е времето от едната менструация до следващата, а не продължителността на кървенето...
И по-назад някой мрънкаше, че тука имало жени, които искат бебе, а пишели необразовани тийнейджърки. За жалост много често и искащите бебе са също толкова невежи.

# 290
  • Мнения: 16
Абе, момиче, овулацията е отделянето на яйцеклетката. Какъв първи ден от овулацията... Отделно, дължина на цикъла е времето от едната менструация до следващата, а не продължителността на кървенето...
И по-назад някой мрънкаше, че тука имало жени, които искат бебе, а пишели необразовани тийнейджърки. За жалост много често и искащите бебе са също толкова невежи.
 Идея нямам кой е невеж и кой е точно и ясно съм написала кога чи е последната менструация просто подчертах че кръвотечението ми е крадко овулацията се брой от първият ден и при всяка жена е строго индивидуално но както и да е благодаря за отговорите на тези който не нападат тези който не са минали по пътя на майчинстяото .

Последна редакция: ср, 19 сеп 2018, 13:21 от Не се сърди, човече

# 291
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Ами, изненада, не се броЙ от първия ден...

# 292
  • Мнения: 16
Ами, изненада, не се броЙ от първия ден...
На мен така са ми казали лекарите и тестът за овулация същото показва така че НеЗнам вие как си изчислявате но не ми беше въпроса кога съм в овулация но както и да е

Последна редакция: ср, 19 сеп 2018, 13:21 от Не се сърди, човече

# 293
  • София
  • Мнения: 7 994
Лъчезара, овулацията е един определен ден. Ако искаш с точност да знаеш кой, използвай лентички или АГ те проследява на ехограф (фоликулометрия). Така или иначе, дори да приемем, че на 12.09. е била овулацията, признаци на бременност няма как да имаш 7 дни по-късно.

# 294
  • Мнения: 46 526
Кой лекар е казал това за овулацията? Напишете името му тук, за да предпазите други жени от некомпетентността му.

# 295
  • Мнения: 3 597
Лъчезара , всички жени , които искат да имат дете се вторачват във симптоми и признаци . Това е нормално и е породено от голямото желание . Все пак не бързай с изводите . Може и да си бременна , но е много рано , за да се установи . Тест за бременност се прави минимум 10 дни след овулацията , даже в повечето случаи 12 дни . А лекар може да потвърди няколко дни след закъснение . На толкова ранен етап няма смисъл да ходиш . Ако си много нетърпелива може да направиш кръвен тест за бременност след няколко дни . Той първи би показал покачване на хормона на бременността .

# 296
  • Мнения: 5 468
Лъчезара, симптомите, които описваш са нормални за втората половина от МЦ(лутеалната фаза). Те се дължат на хормоналните промени и ги има винаги, без значение дали е настъпила или не, бременност. Малко по-назад написах кога може да се очакват симптоми, дължащи се на бременност.

П.П.Правописът ти е потресаващ! Едва разбрах какво искаш да кажеш. Изреченията трябва да се отделят с препинателни знаци, иначе няма как да ги разграничиш смислово. Бременността ти рано или късно ще настъпи, и то без особени умствени усилия, но върху другото трябва да поработиш. Износването и раждането на дете са лесната част, но за възпитанието му трябва да се положат усилия.

# 297
  • Мнения: 423
Ами, изненада, не се броЙ от първия ден...
На мен така са ми казали лекарите и тестът за овулация същото показва така че НеЗнам вие как си изчислявате но не ми беше въпроса кога съм в овулация но както и да е

Кои са тези лекари? Надали има толкова тъп лекар да го каже. Отделен е въпроса какво са казали и ти какво си разбрала. При условие, че всички тук ти обясняват едно и също, мислиш ли, че твоя "метод на изчисляване на овулацията" е верният? Няма такова нещо като първи ден на овулацията. Гледате мобилните приложения с плодородния прозорец и си мислите, че овулацията е 5 дена. Да, ама не!

# 298
  • София
  • Мнения: 10 642
Добър ден! Преди няколко дни писах и ми дадохте съвет да отида на лекър е отидох на лекър и той ми каза да не се притеснявам неможе още нищо да се види ако има зачеване трябва да се изчака е добре но гърдите не спират да ме болят подути са още повече болка в яйчниците имах някъде около 5 дни сега вече позатихна ,но път започна болка в кръста при наявждане и световъртеж.. какво ще кажете вие имате повече опит може ли да съм бременна или си въобразявам вече .. благодаря за отговорите !!!

Като дойде време (10дни след закъснението) иди пак, но този път на лекАр!

# 299
  • Мнения: 515
Момичета, аз минавам на отчет ! След дълго търсене на добър лекар, който да ми следи бременността, след като онзи от миналата седмица ме разочарова, днес сутринта станах с ужасно силни болки в корема ниско долу. Звъннах на една лекарка, която ни беше препоръчана и за щастие можеше да ме приеме днес. Вече видях точицата дори и само с коремен ехограф (закъснение 17 дни до днес), изписа ми дуфастон и но-шпа и ми каза да лежа и да почивам, за да не стане някоя беля. Вече ми е малко по-спокойно след като бях на лекар и видях точицата. Симптоми освен световъртеж и леко сутрешно гадене нямам. Каза ми, че съм в 6 г.с. вече се пиша към бременните майчици ❤❤❤ първо детенце ще ни е и е много желано ! ❤ благодаря ви за успокоението след като бях при он,и некадърен лекар ! ❤

Общи условия

Активация на акаунт