Резултат при болест на Даун - тема 3

  • 108 221
  • 1 046
  •   1
Отговори
# 1 020
  • Мнения: 1 489
С кариотипите ще направят анализ на вашите хромозоми. Спермограмата е добре да е по Крюгер, с ДНК фрагментации и да се направи в репродуктивна клиника. За това какви нарушения трябва да се търсят, не мога да кажа. Добре е да я види андролог.
Вие си решете дали няма да правите изследвания, както не ви е посъветвала лекарката или ще опитате да се застраховате и да се проверите. Аз още съжалявам, че след първия и втория ми аборт слушах какво ми каза гинеколога, че се случват такива неща и не сме се насочили към репродуктивен. Вероятно нямаше да имам трети аборт.
Не искам и да си помислям какво ти е било. Такова страдание и неуспешни опити. Мъжът ми прави спермограма, ходи на ендокринолог, който каза, че няма нищо притеснително и му изписа добавка. На третия месец забременях. Силно се надявам да не се повтори. Ще питам в София лекарката дали е необходимо да правим нещо.

# 1 021
  • Мнения: 482
Arwen88, ти сега в коя седмица си ? Защото амниоцентеза се прави към 16-та, съответно се чака и след това прекъсването на бременността е чрез предизвикано раждане.. Мисълта ми е, че ако си в малка седмица се прави хорионбиопсия, която излиза за няколко дни и може бързо да се реагира с изчистване докато жената е в малка седмица. Съжалявам че преминаваш през всичко това. Също така и аз се чудя след маркерите, които АГ е видяла, които са доста показателни, защо са те пратили на пренатест, да си губиш времето и парите, а не направо на хорионбиопсия...

# 1 022
  • Мнения: 1 489
Arwen88, ти сега в коя седмица си ? Защото амниоцентеза се прави към 16-та, съответно се чака и след това прекъсването на бременността е чрез предизвикано раждане.. Мисълта ми е, че ако си в малка седмица се прави хорионбиопсия, която излиза за няколко дни и може бързо да се реагира с изчистване докато жената е в малка седмица. Съжалявам че преминаваш през всичко това. Също така и аз се чудя след маркерите, които АГ е видяла, които са доста показателни, защо са те пратили на пренатест, да си губиш времето и парите, а не направо на хорионбиопсия...
В 13+3 бях в сряда. Слушам инструкциите на лекарите и ги изпълнявам. По всяко време може да се прекъсне, така ми обясниха. Моята аг само изказа съмнение, тя не е специалист по БХС, просто докато имах час за него излезе резултат. Така или иначе бях решила да правя теста заедно с мъжа ми.

# 1 023
  • Мнения: 482
Да, може да се прекъсне до 25 г.с. по закон, имах предвид че прекъсването в по-голяма седмица е по-тежко. Пожелавам успех и късмет ♡

# 1 024
  • Мнения: 1 489
Да, може да се прекъсне до 25 г.с. по закон, имах предвид че прекъсването в по-голяма седмица е по-тежко. Пожелавам успех и късмет ♡
Нямаше как по-рано да се случи. Чакахме да стане достатъчно голямо за пренаталния тест. Преди това не е имало никакви индикации. Така е било писано. Ще пробвам да платя за излизане на по-бърз резултат и по-бързо назначаване на операция.

# 1 025
  • Мнения: 1 804
Arwen, съжалявам за случващото се!
Моята първа бременност беше с тризомия 13 - Синдром на Патау. Следващата ми е успешна със здраво детенце. Бях на 25г с първата. Направихме кариотип тогава и всичко си е наред. Било е случайна грешка, вероятно и при вас е така. За съжаление се случват такива неща и то доста често. Желая ти успех и всичко да мине леко!!

# 1 026
  • Мнения: 1 489
Всъщност след 17 г.с. се води раждане, нали така. Аз и да искам не мога да избързам със сроковете. с направление съм, надали ще ми разрешат да платя за по-бърз резултат от амниото. После чакам 7 дни за него и ще вляза за аборта. Ще стана 16 седмица. Гинеколожката каза, че се предизвиква с хапчета и после сигурно ще ме приспят. Така или иначе пренатеста си го направих в 12 г.с., нямаше как по-рано.

# 1 027
  • Мнения: 1 804
Ще ти дадат хапчета за прекъсване на бременността и да предизвикат контракции, които да изкарат плода. Като се случи това ще те приспят за 20тина мин да направят кюртаж. При мен беше в 13-14 гс.
Задължително ли е да се направи амниоцентеза? Ехографските находни не са ли достатъчни? При мен бяха и не съм правила амниоцентеза, а в последствие изследвахме абортивния материал. Попитай за да не се губи време.

# 1 028
  • Мнения: 482
Да, попитай по най-бързия начин за да не се губи време. Аз знам, че ехографските находки и маркери са достатъчни, събира се комисия в болницата и се пристъпва. Ако твоето АГ не е много наясно виж в Надежда, Щерев. Там стават бързо нещата. Фетален морфолог прави заключение след обстоен преглед и се взима решение.

# 1 029
  • Мнения: 174
Момичета чета ви и немога да повярвам как така ще се съгласите от едно виждане на ехограф,че има някакви отклонения и край детето е с Даун,ами не е така,иска се второ,трето мнение,пренатест,амнио всичко за да е сигурно 100% и пак има 1% макар за грешка Божа работа.При мен случаят беше такъв.На ехограф в 12 г.с.излезе нухална транслуценция 3.22 мм.с норма до 2,5-3 мм.и хипопластична ностна кост,риск за Даун 1:6.На 37г.бях тогава.Пренатеста показа негатив,амнио не правих въпреки,че искаха,защото пренатеста може да покаже фалшиво положителен както и фалшиво отрицателен.Ходих и на второ мнение,там пък ми изкараха 3,9 мм.НТ и липсваща ностна кост,доктора каза вай-вероятно е с Даун.Вярвате ли ми,че бях готова да го родя,защото децата с Даун са най-щастливите и добри деца,нищо че са различни.Имам приятелки,познати,та дори и известното момиченце в интернет Микаела с Даун.Ноо както ви казах всичко е Божа работа,родих здраво момченце,с малко вратленце и чипо носленце,това бяха и показателите от ехографа,които така ме изплашиха само и какво,щяха да ми махнат здраво дете.Успех желая и мисля,че бебето на момичето е здраво.🙏

# 1 030
  • Мнения: 1 489
Да, попитай по най-бързия начин за да не се губи време. Аз знам, че ехографските находки и маркери са достатъчни, събира се комисия в болницата и се пристъпва. Ако твоето АГ не е много наясно виж в Надежда, Щерев. Там стават бързо нещата. Фетален морфолог прави заключение след обстоен преглед и се взима решение.
Не ми е удобно да давам мнение на лекар, при положение, че аз самата не съм. Явно такава е процедурата. Само от ехограф да се направи аборт... Трябва им изследване директно от бебето, затова е и амниоцентеза та. После е ясно какво ще се случи. Предполагам, че такава е процедурата по стъпки и я изпълняват. Щом и има специално направление за това. Доктор Стратиева ме попита защо трябва да ми прави и като й казах, че имам пренатест с 99,8 % Даун ми каза във вторник да пристигам с багажа.

# 1 031
  • Мнения: 1 804
Момичета чета ви и немога да повярвам как така ще се съгласите от едно виждане на ехограф,че има някакви отклонения и край детето е с Даун,ами не е така,иска се второ,трето мнение,пренатест,амнио всичко за да е сигурно 100% и пак има 1% макар за грешка Божа работа.При мен случаят беше такъв.На ехограф в 12 г.с.излезе нухална транслуценция 3.22 мм.с норма до 2,5-3 мм.и хипопластична ностна кост,риск за Даун 1:6.На 37г.бях тогава.Пренатеста показа негатив,амнио не правих въпреки,че искаха,защото пренатеста може да покаже фалшиво положителен както и фалшиво отрицателен.Ходих и на второ мнение,там пък ми изкараха 3,9 мм.НТ и липсваща ностна кост,доктора каза вай-вероятно е с Даун.Вярвате ли ми,че бях готова да го родя,защото децата с Даун са най-щастливите и добри деца,нищо че са различни.Имам приятелки,познати,та дори и известното момиченце в интернет Микаела с Даун.Ноо както ви казах всичко е Божа работа,родих здраво момченце,с малко вратленце и чипо носленце,това бяха и показателите от ехографа,които така ме изплашиха само и какво,щяха да ми махнат здраво дете.Успех желая и мисля,че бебето на момичето е здраво.🙏
А защо мислите че не сме търсили мнения??  При мен бебето беше с увреждания несъвместими с живота.
Щом го има този вариант значи не е случайно. Не искам да споря. Просто се губи излишно време. Колкото повече напредва бременността толкова по-трудно е раждането

# 1 032
  • Мнения: 174
Момичета чета ви и немога да повярвам как така ще се съгласите от едно виждане на ехограф,че има някакви отклонения и край детето е с Даун,ами не е така,иска се второ,трето мнение,пренатест,амнио всичко за да е сигурно 100% и пак има 1% макар за грешка Божа работа.При мен случаят беше такъв.На ехограф в 12 г.с.излезе нухална транслуценция 3.22 мм.с норма до 2,5-3 мм.и хипопластична ностна кост,риск за Даун 1:6.На 37г.бях тогава.Пренатеста показа негатив,амнио не правих въпреки,че искаха,защото пренатеста може да покаже фалшиво положителен както и фалшиво отрицателен.Ходих и на второ мнение,там пък ми изкараха 3,9 мм.НТ и липсваща ностна кост,доктора каза вай-вероятно е с Даун.Вярвате ли ми,че бях готова да го родя,защото децата с Даун са най-щастливите и добри деца,нищо че са различни.Имам приятелки,познати,та дори и известното момиченце в интернет Микаела с Даун.Ноо както ви казах всичко е Божа работа,родих здраво момченце,с малко вратленце и чипо носленце,това бяха и показателите от ехографа,които така ме изплашиха само и какво,щяха да ми махнат здраво дете.Успех желая и мисля,че бебето на момичето е здраво.🙏
А защо мислите че не сме търсили мнения??  При мен бебето беше с увреждания несъвместими с живота.
Щом го има този вариант значи не е случайно. Не искам да споря. Просто се губи излишно време. Колкото повече напредва бременността толкова по-трудно е раждането
                      А Вие къде прочетохте,че споря или искам да споря.По-горе прочетох,че пишат,че щом се е видяло на ехографа,че има нещо,няма смисъл да се прави пренатест,за това и го написах и споделих моят опит.И да не споря и че колкото повече напредва бременноста става по-трудно.Но кофтито е че амниоцентезата се прави от 16 г.с.,а това си е напреднала бременност.Аз също имам аборт преди това в 18-19 г.с.и знам какво е.Ужасно е.

# 1 033
  • Мнения: 482
Аз написах, че като се е видяло нещо смущаващо на ехографа да речем в 11-12 г.с. се предприема веднага хорионбиопсия, която излиза за 3-4 дни. И каква е ползата да изпратят жената на пренатест, като след това я пращат и на амнио. След моя смущаващ преглед в 11 г.с. на другия ден направих хорионбиопсия и след 3 дни имах резултат. Просто се чудя на лекарите, които не умеят да реагират бързо. Моето прекъсване беше в голяма седмица и след часове мъки и спешно секцио едвам оживях. За това ме е яд на АГ-та които не дават бързи и адекватни съвети и да може да се реагира адекватно докато жената е в малка седмица. Иначе за справка, моите хорионбиопсия и амниоцентеза бяха перфектни но прекъсването ми беше по съвет и препоръка на Феталните морфолози.

Последна редакция: сб, 21 окт 2023, 21:52 от Sivona

# 1 034
  • Мнения: 1 489
Моята само предположи за проблем, но ми каза, че не е специалист и това може и да се резорбира. Имах запазен час за след една седмица за БХс. Това със съмненията беше в понеделник, пренатеста беше в сряда. И като излезе резултата, БХС беше на следващия ден , отмених го и директно час за амнио. Преди това изобщо не е имало съмнения за каквото и да било.

Общи условия

Активация на акаунт