Резултат при болест на Даун - тема 3

  • 107 994
  • 1 046
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 1 845
Стискам палци твоето бебче да е сред здравите 8🤞И аз съм ЗА хорионбиопсията. Моята я правих в Надежда в края на 13 гс. Правиха ми я Чачева и Георгиев-всичко е общо за 2 мин. и изобщо не е толкова болезнено колкото пише в интернет.
При мен беше за тризомия 18 обаче.
Късмет 🍀🤞

# 451
  • Мнения: 16
Благодаря за съветите мили момичета!!! Препоръчаха ми неинвазивния тест на Cell Genetics. Кръвта се пращала до Америка. И ставал за 10-ина дни. Днес мисля да го правя във Варна. А като излязат резултатите, надявам се много да са добри, да отдъхна. Ако ли не - ще чакам за Амнио Cold Sweat. След 4 години опити, 3 пъти абразио, цервикален разрез заради срастване при мен, лекарствени терапии, 4 инсеминации, открита Teratozoospermia на мъжа ми, ще сме най - големите нещастници ако изтеглим късата клечка. Не ми останаха сили вече. Благодаря Ви още веднъж най - сърдечно.

# 452
  • Мнения: 114
Благодаря за съветите мили момичета!!! Препоръчаха ми неинвазивния тест на Cell Genetics. Кръвта се пращала до Америка. И ставал за 10-ина дни. Днес мисля да го правя във Варна. А като излязат резултатите, надявам се много да са добри, да отдъхна. Ако ли не - ще чакам за Амнио Cold Sweat. След 4 години опити, 3 пъти абразио, цервикален разрез заради срастване при мен, лекарствени терапии, 4 инсеминации, открита Teratozoospermia на мъжа ми, ще сме най - големите нещастници ако изтеглим късата клечка. Не ми останаха сили вече. Благодаря Ви още веднъж най - сърдечно.

Аз бях със cell genetics! Стискам палци!

# 453
  • Мнения: 16
Благодаря за съветите мили момичета!!! Препоръчаха ми неинвазивния тест на Cell Genetics. Кръвта се пращала до Америка. И ставал за 10-ина дни. Днес мисля да го правя във Варна. А като излязат резултатите, надявам се много да са добри, да отдъхна. Ако ли не - ще чакам за Амнио Cold Sweat. След 4 години опити, 3 пъти абразио, цервикален разрез заради срастване при мен, лекарствени терапии, 4 инсеминации, открита Teratozoospermia на мъжа ми, ще сме най - големите нещастници ако изтеглим късата клечка. Не ми останаха сили вече. Благодаря Ви още веднъж най - сърдечно.

Аз бях със cell genetics! Стискам палци!

Да Ви попитам само - резултата който дават категоричен ли е, имам предвит "да" или "не"?

# 454
  • Мнения: 277
Категоричен е или да или не, но ако е да - задължително се прави и амниоцинтеза след това за потвърждение на резултата. Моя резултат от пренатеста излеза за 5 дни - ако го има във Варна ще получиш резултат по-бързо от 10 дни със сигурност.

# 455
  • Мнения: 3 978
Ewunia пиши какво е станало..стискам палци всичко да-е наред!!!

# 456
  • Мнения: 172
И аз бих ти препоръчала тест с лаборатория в Европа, защото резултатите излизат по-бързо.

Стискам ти палци! Имам добро предчувствие Simple Smile

# 457
  • Мнения: 16
Днес направих теста - Maternit21 -за трите синдрома и пол. Една епруветка с кръв. Опаковаха я в нещо като гел, плик с мехурчета и кутия. Цял живот си мечтая да посетя Америка - уви за сега само кръвта ми ще лети до там. На въпросът ни дали отговора е на 100% да или не дамата отговори "почти" убедено. Сега остава "САМО" чакане, което е и най - мъчително. Опитваме се да останем позитивни.

# 458
  • Мнения: 103
Здравейте момичета може ли да коментирате и моите резултати.Много съм притеснена

# 459
  • Мнения: 172
Здравейте момичета може ли да коментирате и моите резултати.Много съм притеснена


Като гледам, биохимичният ти риск е по-висок, както на доста от нас (с които се оказа, че няма проблем). Според мен няма голям повод за притеснение, но си пусни един неинванзивен тест за сигурност и спокойствие Simple Smile

# 460
  • Мнения: 872
Здравейте момичета може ли да коментирате и моите резултати.Много съм притеснена

Мая, аз бях с подобни резултати. Също съм на 39 г. Високия риск идва от ниския плацентарен протеин и въздраста. За твое спокойствие, ако имаш възможност направи неинвазивен тест. Това предполагам, ще получиш като съвет и от АГ

# 461
  • Мнения: 103
Здравейте момичета може ли да коментирате и моите резултати.Много съм притеснена

Мая, аз бях с подобни резултати. Също съм на 39 г. Високия риск идва от ниския плацентарен протеин и въздраста. За твое спокойствие, ако имаш възможност направи неинвазивен тест. Това предполагам, ще получиш като съвет и от АГ

На 24.02 имам час за фетална морфология,незнам как да постъпя,дали след феталната да направя прена тест,дали няма да бъде късно.Тогава ще бъда между 19-20 седмица.Иска ми се да чуя мнението и на лекаря,а следящата ме посъветва да направим втори скрининг

# 462
  • Мнения: 872
Мая, и аз от следящия бях посъветвана за втори скрининг, направих го в 16 седмица само да не го обидя, както предполагах резултата беше още по лош от първия. На първия бях 1:250,на втория вече 1: 100.аз обаче още префи да направя 2рия скрининг, бях пуснала неинвазивен тест без да му казвам. Та като излязоха по лошите резултати от 2рия БХС, аз вече имах хубави от пренатест. Така кли иначе следящия след 2рия БХС щеше да ме кара да пускам прена или амнио. Аз просто го изпреварих

# 463
  • Мнения: 103
Благодаря за отговора,ще направя и втория скрининг,макар че съм убедена ,че ще излезе по зле,а в 19 г.с.така или иначе съм на фетална,ще се консултирам и с него.Макар,че най вероятно ще си направя прена теста.Ще се опитам да се успокоя малко.Днес показах резултатите на следящата ме АГ,каза че идва от възраста,а за плацентарния протеин нищо не можа да ми каже.Май не е много наясно,каза че при почти всички на моята възраст резултата излизал такъв,което разбирасе не ме успокоява особенно.

# 464
  • Мнения: 172
При теб биохимичният риск е по-висок от възрастовия. Аз на твое място не бих чакала за неинванзивен тест, защото нито феталната, нито втория скрининг могат да ти дадат сигурност.

Общи условия

Активация на акаунт