Резултат при болест на Даун - тема 3

  • 106 882
  • 1 046
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 3 953
Моя пренатест излезе на 4я ден,бях много учудена но бяха много бързи за мое успокоение...

# 436
  • Мнения: 277
Много съм щастлива - бебчето няма Даун!!! 🤗😄 Резултатите от Пренатест излезнаха за 4 дни. На всички момичета, които могат да си позволят препоръчвам да си правят ехографското изледване + неинвазивен днк тест. Тази комбинация би спестила много тревоги, които май в повечето случаи са излишни.

# 437
  • Мнения: 172
Честито! Много се радвам за теб!

Стигнала си до абсолютно същия извод като мен, споделяме идентични преживявания Hug

# 438
  • Мнения: 11
Здравейте, това са моите резултати от първия БХС и free bCG ми е 0,21 и казаха,че е доста нисък и малко се притесних , а прегледа ми е след 2дена. Има ли мамита,които са били със стойности близки до моите и какво са направили, трябва ли да се притесня?

# 439
  • Мнения: 18 522
Здравей, първо най-добре слушай лекарите, ние не сме специалисти!

Наистина free bCG ти е нисък (за идеален се приема този който е точно 1, а твоя е 0,21). Но пък другия показател РАРР-А ти е 0,92, тоест близо до еидницата, значи съвсем добре.

Нямаш висок риск, доколкото виждам. Ако се тревожиш, просто се запиши за Фетална морфология при някой от истински доказаните специалисти и се успокой Simple Smile Но наистина доказан, а не някой неизвестен.

# 440
  • Мнения: 16
Здравейте момичета. Умолявам за какъвто и да е съвет след съобщената ми новина за риск 1:9 за Даун в 12-та гестационна седмица. Не помня как съм се прибрала. В Майчин дом Варна ми предлагат неинвазивен тест в американска лаборатория. Струва ли си и колко мога да му се доверя. Или да отивам директно на амниоцентеза. Предварително Ви благодаря!

# 441
  • Мнения: 499
Здравейте момичета. Умолявам за какъвто и да е съвет след съобщената ми новина за риск 1:9 за Даун в 12-та гестационна седмица. Не помня как съм се прибрала. В Майчин дом Варна ми предлагат неинвазивен тест в американска лаборатория. Струва ли си и колко мога да му се доверя. Или да отивам директно на амниоцентеза. Предварително Ви благодаря!

Не ти ли предложиха хорионбиопсия? Прави се до 13та г.с. При мен рискът беше 1:19, правиха ми хорионбиопсия,отхвърлиха риска и преди 20дни родих живо и здраво момченце.

# 442
  • Мнения: 277
Моят съвет е при този риск да се свържиш с тях утре и да попиташ да ти направят хорионбиопсия направо. Ако има лош резултат от неинвазивните тестове така или иначе ще ти кажат да правиш амниоцинтеза. Амниоцибтезата обаче се прави от 16та седмица до към 20та май. Стискам палци всичконда е наред!!!

# 443
  • Мнения: 172
Само не забравяй, че 1:9 означава, че от 9 бебета с такива показатели 8 се раждат здрави. Допускат се и грешки, опитай се да се успокоиш, за да не навредиш на бебето..

Ако утре направиш пренатест, другата седмица ще имаш резултат, струва 550 лв само за Даун. Иначе наистина и хорионбиопсията мисля, че е добър вариант.. Мисля, че има ускорен днк тест и може да имаш резултат до 4 дни. Аз не бих чакала за амниоцентеза.

# 444
  • Мнения: 870
Аз също на твое място бих направила хорионбиопсия или неинвазивен, по простата причина че за амниоцинтеза трябва да чакаш поне 1 месец още за да е безопасно да се направи. Стискам палци всичко да е наред

# 445
  • Мнения: 18 522
Подкрепям горните мнения - не чакай никаква амниоцентеза! Неинвазивен или хорионбиопсия, само че ако може хорионбиопсията в София! Само Димитрова в Майчин дом или друг доказан специалист,но не ги знам кои са.

Желая успех и вярвам в него!!! ( Моят риск беше1:40, знам поне донякъде какво ти е)

# 446
  • Мнения: 165
Хорион биопсия може да се направи което е най-сигурно,слагат местна упойка и не боли толкова  д-р Стратиева е специализирана в това конкретно.Болница Сердика или Света София/бившата Тина Киркова/.
Моята за съжаление се оказа положителна тоест с Даун.
Риска ми беше 1:9
Успех дано са ви напразни тревогите!
Ако желаете мога да изнамеря и телефон.

# 447
  • Мнения: 266
И аз съм ЗА хорионбиопсията! Преди 2 месеца я правих при Стратиева в Щерев, мина много бързо и резултата ми излезе точно за 4 работни дни.... аз бях в 13та г.с. с риск 1:4

# 448
  • Мнения: 499
И аз съм ЗА хорионбиопсията! Преди 2 месеца я правих при Стратиева в Щерев, мина много бързо и резултата ми излезе точно за 4 работни дни.... аз бях в 13та г.с. с риск 1:4

На мен ми я правиха Чавеева и Стратиева.
Какви бяха резултатите при теб?

# 449
  • Мнения: 266
На мен ми я правиха Чавеева и Стратиева.
Какви бяха резултатите при теб?
[/quote]
За съжаление положителни... + порок на сърцето. Прекъснах и сега съм се психясала да правя какви ли не изследвания преди да започнем нови опити въпреки, че съм наясно че няма голям смисъл, но много ме е страх... 🤯
Между другото на 25г съм с риск за Даун от БХС 1:1300 (Чавеева видя проблема по-късно на ехографа и ми препоръча хорионбиопсията) ... повече никога няма да го направя този тъп БХС... направо неинвазивен!

Общи условия

Активация на акаунт