Резултат при болест на Даун - тема 3

  • 107 692
  • 1 046
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 316
Здравей,твоя случай е като моя и ще ти дам съвет да не се притесняваш.На моята първа ФМ в 12 г.с. ми измериха НТ-3.2 мм.и хипопластична ностна кост и съответно резултата на БХС излезе 1:6 за Даун.Съвета на доктора беше Амниоцентеза или Хориобиопсия,но аз бях много против заради риска от аборт и си направих Пренатест за Даун и всичко беше наред.На второ мнение ходи ли?Направи първо пренатест,ако може да се избегне амниото.Всичко ще е наред,вярвайте и аз вярвам,че няма да има проблем и бебчо ще е здрав.Весели празници и мислете позитивно.😘

Desi, благодаря ти за споделянето!

Абсолютно осъзнавам, че има този вариант, в който всичко е наред. Опитвам се обаче да не разчитам на него, за да може психически да съм по-адекватна какъвто и да се окаже резултатът.

Обмислихме с мъжа ми както вариант да чуем второ мнение, така и варианта да направим неинвазивен. Взехме решение да преминем директно към амниоцентеза, защото това е единственият вариант да сме сигурни на 100%. А и ако резултатът от неинвазивния не е добър, пак трябва амниоцентеза да се прави.

Да, има риск и разбирам защо си предпочела да не я направиш. И много се радвам, че нещата са били с хубав резултат!

Може би защото имам пълно доверие на специалиста, този риск в моите очи е минимален. Трябваше да я направим тези дни процедурата даже, но ме върна, защото нямаше достатъчно добър "път", през който да вкара иглата и да вземе пробата. И съм му благодарна, че не го направи въпреки всичко. А ми отдели много време, докато опитвахме да "разместим" малкото извънземно.

Хубави и спокойни празници и на теб, Деси!

# 646
  • Мнения: 231
Здравейте, вчера бях на ФМ в 11 седмица. Единствения проблем, който излезе беше липсваща/хипопластична назална кост. Докторът ми обясни, че това може да е поради две причини- Синдром на Даун или дефицит на витамин Д. Провери всички останали системи и каза, че всичко останало на бебчето е нормално и няма друг признак за Даун. Попитах дали е фатално или може да се поправи и ми казаха, че ако е от витамин Д започвам прием и трябва да се оправи. Препоръча ми да си направя пренатален тест. След което ми направиха биохимичен скрининг и вечерта ми се обадиха да ми кажат, че бебето е добре, резултатите са добри и според доктора няма риск за Даун и да започна да приемам витамин Д. Много съм притеснена и искам да попитам какво мислите и как ще ме посъветвате. Тъй като доктора е доказал името си и му вярвам. Да се доверя ли на биохимичния скрининг и думите му или да направя за всеки случай и пренатален тест ? Има ли някой със същия проблем?  Много ще съм благодарна ако ме посъветвате, тъй като съм много притеснена

# 647
  • Мнения: 471
Зиги, стискам палци бебчо да е здраво. Твърдят, че пренатест за Даун имат много голям процент сигурност, 99.8. Аз съм чувала и за случаи с положителен тест и след това здраво дете, но други твърдят обратното. Но при положителен, със сигурност- амнио. Свържи се с проф. Кременски, във форума му го има мейла също.. успех. На Коледа стават чудеса

# 648
  • Мнения: 3 016
Направете тест.Аз имах само този признак и излезе Даун след хорионбиопсия.Пожелавам друго развитие при Вас!

# 649
  • София
  • Мнения: 316
Зиги, стискам палци бебчо да е здраво. Твърдят, че пренатест за Даун имат много голям процент сигурност, 99.8. Аз съм чувала и за случаи с положителен тест и след това здраво дете, но други твърдят обратното. Но при положителен, със сигурност- амнио. Свържи се с проф. Кременски, във форума му го има мейла също.. успех. На Коледа стават чудеса

Благодаря, DiaSla!

Не оспорвам, че неинвазивните тестове са с висока точност. Напротив, знам, че са надеждни. Но знам и че след препоръката от специалист в комбинация с макар и минималната възможност за грешка само амниоцентезата ми "звучи" като правилният за мен избор. Реално единственият минус за мен е чакането, но вярвам, че и това е урок, който ще ми е от полза в дългосрочен план.

# 650
  • София
  • Мнения: 5 456
Здравейте момичета. Може ли да коментирате моите изследвания. В понеделник при взеха кръв за БХС, видях че резултата е 1 от 190 за Даун и много се притесних. Ще мога да коментирам резултатите с Аг чак след празниците. Прикачвам ги и моля за вашите коментари защото ми е много притеснено.
Мисля че при теб рискът идва от разликата в двата хормона,free bcg и на мен ми беше висок,просто при някои жени си е така и нищо не значи това.Консултирайте се с лекаря си,но бъдете спокойна.

Относно кръвните тестове,имайте предвид,че не хващат една изключително рядка,но съществуваща форма на Даун,мозаечна,тя е трудно откриваема и ехографски,но все пак си я има.След положителен кръвен ,следва амниоцинтеза,обмислете и дали имате време ,ако бременността е напреднала и все пак имайте предвид,че резултатите от кръвните излизат като БХС,резултат да речем 1:100 000 и освен Даун има и други хромозомни заболявания,които могат да доведат до дадени изменения.Трябвя да се обсъди с лекар много внимателно и то някой,който няма изгода от това да ви прави нито амниоцинтеза,нито кръвен тест,защото има и от двата типа,а просто да прецени адекватно и внимателно кое във вашият случай е по-удачно.

# 651
  • Мнения: 298
Здравейте момичета. Може ли да коментирате моите изследвания. В понеделник при взеха кръв за БХС, видях че резултата е 1 от 190 за Даун и много се притесних. Ще мога да коментирам резултатите с Аг чак след празниците. Прикачвам ги и моля за вашите коментари защото ми е много притеснено.
Мисля че при теб рискът идва от разликата в двата хормона,free bcg и на мен ми беше висок,просто при някои жени си е така и нищо не значи това.Консултирайте се с лекаря си,но бъдете спокойна.

Относно кръвните тестове,имайте предвид,че не хващат една изключително рядка,но съществуваща форма на Даун,мозаечна,тя е трудно откриваема и ехографски,но все пак си я има.След положителен кръвен ,следва амниоцинтеза,обмислете и дали имате време ,ако бременността е напреднала и все пак имайте предвид,че резултатите от кръвните излизат като БХС,резултат да речем 1:100 000 и освен Даун има и други хромозомни заболявания,които могат да доведат до дадени изменения.Трябвя да се обсъди с лекар много внимателно и то някой,който няма изгода от това да ви прави нито амниоцинтеза,нито кръвен тест,защото има и от двата типа,а просто да прецени адекватно и внимателно кое във вашият случай е по-удачно.
Благодаря ти за отговора, консултирах се с проф. Кременски по имейл каза че и според него риска е от кръвния показатели на двата хормона. С моето Аг не знам кога ще коментираме резултатите, казаха от болницата че ако има някакъв проблем с БХС ще ми се обадят, ами резултата излезе на 23ти и все още никой не ми се е обадил,предполагам заради празниците. Аз съм в 13та седмица, реших докато чакам моето Аг да ми се обади, да се консултирам с друг лекар и на 30ти ще ходя при Стоилов в Добрич.Надявам се той да ми отговори на въпросите които вмомента ме вълнуват, като цяло нищо до сега не са ми казвали за плацентата и кръвоотока към нея и бебо, а виждам че ПАПП е доста нисък.

# 652
  • Мнения: 231
Здравейте момичета, малко по-нагоре писах за моя проблем ( липсваща, хипопластична носна кост) Излезе Биохимичния скрининг и това са резултатите. Като доктора каза, че са добри и да не се притеснявам, тъй като съм на 24 години и все пак това било водещо. Прикачвам снимките. Все пак сме решили първия работен ден от януари да направим и пренатален тест за наше успокоение, тъй като reninel ме посъветва да го направя. Може ли да погледнете бхс, тъй като си умирам от притеснение

# 653
  • Мнения: 298
Здравейте момичета, малко по-нагоре писах за моя проблем ( липсваща, хипопластична носна кост) Излезе Биохимичния скрининг и това са резултатите. Като доктора каза, че са добри и да не се притеснявам, тъй като съм на 24 години и все пак това било водещо. Прикачвам снимките. Все пак сме решили първия работен ден от януари да направим и пренатален тест за наше успокоение, тъй като reninel ме посъветва да го направя. Може ли да погледнете бхс, тъй като си умирам от притеснение


Браво на твоя лекар за инчерпателните изследвания, аз като цяло нищо не разбирам от написаното, но виждам колкко много неща са измерени и написани в листа.Аз нито знам каква ми е плацентата, нито ми е мерена обиколката на главата на бебето, нито знам нещо за пъпната връв и кръвоотока към бебето и матката.

# 654
  • Мнения: 3 016
Успех и спокойствие пожелавам!

# 655
  • София
  • Мнения: 5 456
Сигридов е гледал,не мисля че би неглижирал съществуващ риск.
За мен всичко е нормално.кое точно те притеснява?

# 656
  • Мнения: 12
Дойде ред и аз да споделя моята история. Април месец 2020г. Забременях за първи път и нещата се случиха веднага. Аз съм на 22г. При фаталната морфология всичко на ехографа беше наред (сърце, НТ, абсолютно всичко).Резултатите, обаче които излязоха от биохимичния скрининг не бяха добри и бяхме посъветван да направим пренатален тест. Правихме 2 пъти, защото първият път кръвта, която бяха взели се хемолизира. Резултатът за Даун беше положителен. От там кошмарът започна. Направихме и амниоцентеза, за да потвърдим диагнозата и взехме най- трудното решение в живота си. 2 седмици след това аз и съпругът ми си пуснахме цитогенетичен анализ във Варна, за да видим дали се е получило наследствено или е било случайно. Слава Богу се оказа, че и двамата нямаме никакви аномалии на 21 хромозома и е било случайно. В момента съм бременна отново. Отново стана от първият опит. След 2 дни ще ходя , за да правим неинвазимен тест на Vision. Със свито сърце се надявам всичко да е наред и да ми олекне от половин година, защото времето минава, но болката остава същата. Не пожелавам на никого да минава през това, но все пак ако има някоя жена, която е минала през такова нещо ще се радвам да чуя нейната история и се надявам, че е завършила с щастлив край!

# 657
  • Sofia
  • Мнения: 857
Дойде ред и аз да споделя моята история. Април месец 2020г. Забременях за първи път и нещата се случиха веднага. Аз съм на 22г. При фаталната морфология всичко на ехографа беше наред (сърце, НТ, абсолютно всичко).Резултатите, обаче които излязоха от биохимичния скрининг не бяха добри и бяхме посъветван да направим пренатален тест. Правихме 2 пъти, защото първият път кръвта, която бяха взели се хемолизира. Резултатът за Даун беше положителен. От там кошмарът започна. Направихме и амниоцентеза, за да потвърдим диагнозата и взехме най- трудното решение в живота си. 2 седмици след това аз и съпругът ми си пуснахме цитогенетичен анализ във Варна, за да видим дали се е получило наследствено или е било случайно. Слава Богу се оказа, че и двамата нямаме никакви аномалии на 21 хромозома и е било случайно. В момента съм бременна отново. Отново стана от първият опит. След 2 дни ще ходя , за да правим неинвазимен тест на Vision. Със свито сърце се надявам всичко да е наред и да ми олекне от половин година, защото времето минава, но болката остава същата. Не пожелавам на никого да минава през това, но все пак ако има някоя жена, която е минала през такова нещо ще се радвам да чуя нейната история и се надявам, че е завършила с щастлив край!
Аз имам твоята история и завърши с щастлив край ❤️!
Преди три години прекъснах бременност в 12 седмица заради синдром на Даун , правихме изследвания и се оказа също случайност! Забременях след година, треперех много , но всичко беше наред и сега имам прекрасна дъщеря на годинка, здрава и много палава!
Вярвай , всичко ще е наред 🤞🏼!
В повечето случаи това е случайно , млада си , радвай се на бременността, следи се и не мисли за миналото!
Успех и леко раждане ❤️

# 658
  • Мнения: 12
А какви изследвания направихте, същите като нашите ли?

# 659
  • Мнения: 266
💋
През ноември 2019 прекъснах бременността си заради Синдром на Даун в 14 г.с. (усъмниха се на ранната фетална заради увеличена НТ и направихме хорионбиопсия, която го доказа). След това направихме кариотип (цитогенетичен анализ) и на мен и на мъжа ми, които бяха нормални и с това се доказа, че се е получило случайно. Три месеца след аборта забременях отново. Не съм правила тестове, колкото и да ме беше страх, просто направих повече фетални морфологии (при различни лекари) + фетална ехокардиография, всичко беше наред и този ноември родих прекрасен здрав мъж 💙💙💙

Общи условия

Активация на акаунт