Резултат при болест на Даун - тема 3

  • 107 725
  • 1 046
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 174
Деси, здравей,

Съжалявам, че съм те наплашила така. Състоянието се среща 1 на милион. Много е рядко.

Изоставането в случая се очаква да се види след раждането, даже месеци след това. Няма видима проява преди това за съжаление.

Лекарят ми беше готов да спрем да дълбаем, ако и изследването за микроделеции беше добро. Но не би. Даже малко ми беше криво, че не ме оставя да се нарадвам, а продължаваме да дълбаем, но сега разбирам причината. В повечето случаи има защо. Но съм сигурна, че има и изключения и децата са изцяло здрави. Надявам се да е такъв сценарият при теб.

Ако имаш още въпроси, насреща съм. Успех!
                 Благодаря много,доно при мен всичко е наред.Вие в коя г.с. сте?На мен защо не ми предложиха такова изследване?

# 691
  • София
  • Мнения: 316
Деси, в 20-а седмица съм вече. Стана забавяне с амниоцентезата, че не успяхме да я направим още в 16-а и си напреднаха нещата.

Иначе защо не са предложили още изследвания само мога да гадая... Различни подходи, различни школи, различни случаи сме с теб. Няма двама еднакви специалисти също и, за съжаление, медицината не е точна наука.

# 692
  • Мнения: 174
Деси, в 20-а седмица съм вече. Стана забавяне с амниоцентезата, че не успяхме да я направим още в 16-а и си напреднаха нещата.

Иначе защо не са предложили още изследвания само мога да гадая... Различни подходи, различни школи, различни случаи сме с теб. Няма двама еднакви специалисти също и, за съжаление, медицината не е точна наука.
                    Извинявай,че така те разпитвам,но ми е притеснено и на мен.В какво се изразява това допълнително изследване към което те е насочил доктора?В Сф ли го прави?Само заради увелечената НТ ли ти го препоръчаха или имаше и нещо друго?

# 693
  • София
  • Мнения: 316
Няма проблем, Деси, питай.

Амниоцентезата бе направена по съвет на специалиста по фетална морфология заради увеличената НТ. Той ми я направи и пратихме за изследване в лаборатория Геника.

После, след добрия резултат от нея, се разбрахме да се видим за фетална морфология (вече бях в 19-а седмица) и ако там не открием нова находка, която да ни насочи за причината за голямата НТ, да продължим с изследванията в Геника, където ми пазеха материал от амниоцентезата.

Та, феталната не показа никакви проблеми. Чух се с генетик в Геника и ми обясниха пакетите им за микроделеции какво съдържат. Два са, по 800 лева всеки, като всеки изследва по 25 отклонения.

Пуснахме ги и така открихме заболяването. Та, да, заради нухалната транслуценция беше всичко реално.

# 694
  • Мнения: 174
Няма проблем, Деси, питай.

Амниоцентезата бе направена по съвет на специалиста по фетална морфология заради увеличената НТ. Той ми я направи и пратихме за изследване в лаборатория Геника.

После, след добрия резултат от нея, се разбрахме да се видим за фетална морфология (вече бях в 19-а седмица) и ако там не открием нова находка, която да ни насочи за причината за голямата НТ, да продължим с изследванията в Геника, където ми пазеха материал от амниоцентезата.

Та, феталната не показа никакви проблеми. Чух се с генетик в Геника и ми обясниха пакетите им за микроделеции какво съдържат. Два са, по 800 лева всеки, като всеки изследва по 25 отклонения.

Пуснахме ги и така открихме заболяването. Та, да, заради нухалната транслуценция беше всичко реално.
                 Много благодаря за изчерпателния отговор.Ще се моля при мен всичко да е наред и да се роди здравичко бебенце.А на теб пожелавам да си силна и скоро време да има нова радост и този път всичко да е със щастлив финал.❤

# 695
  • Мнения: 372
Ziggy, успех и стискам палци да мине бързо и да се възстановиш още по-бързо. А защо не - до края на 2021 отново да видиш две черти за очаквания здрав, пухкав бебок! Пиши ни тук или в темата за Аборти заради тежки състояния и синдроми - там има много жени, преминали през аборт в късни и ранни седмици, които могат да те подкрепят.

# 696
  • Мнения: 12
Stardust и аз ти пожелавам сила и кураж.
Миналата година през януари и аз преминах през абразио, бях 4 дни в болница и си изплаках очите.
Светът беше свършил, но след това трябваше да съм с любимите ми хора и не се предадох. Такава ни е била съдбата.
Пожелавам много бързо да има нова радост във вашата къща. Колкото месеца ти е била бременността, толкова трябва да изчакаш и всичко започва отначало.
Така е трябвало да стане.
Бъди силна заради любимите ти хора.

# 697
  • Мнения: 12
Момичета и аз се включвам към черната статистика.
Моят резултат от амниоцентеза показва момиченце със синдром на Даун /имах измерена нухална транслуценция в 13гс+4 дни равна на 4 мм/

# 698
  • Мнения: 174
Момичета и аз се включвам към черната статистика.
Моят резултат от амниоцентеза показва момиченце със синдром на Даун /имах измерена нухална транслуценция в 13гс+4 дни равна на 4 мм/
                                     На ФМ само НТ ли е била увеличена?Друг показател имаше ли?Взехте ли решение?

# 699
  • Мнения: 12
Всичко друго беше в норма, само нухална транслуценция беше много увеличена 4 мм.
Взех решение на 05.02.2021 влизам в болница за предизвикване на раждане, защото ми казаха, че в такава голяма седмица само това е начина.

# 700
  • Мнения: 266
Всичко друго беше в норма, само нухална транслуценция беше много увеличена 4 мм.
Взех решение на 05.02.2021 влизам в болница за предизвикване на раждане, защото ми казаха, че в такава голяма седмица само това е начина.

И аз прекъснах бременност с момиченце с Даун в 14+3 г.с. и НТ 4,6мм. 3 месеца по-късно забременях отново и от скоро имам напълно здрав мъж 💙
Не се страхувайте от самия аборт, всичко ще е наред, под упойка и по най-бързия начин! (Ако имате избор, само НЕ ви препоръчвам да го правите в майчин дом) Anna Dimitrova 684517 и Ziggy Stardust след като всичко това мине ви пожелавам болката да бъде заличена от най-голямото щастие 👼🏻!

# 701
  • Мнения: 12
Благодаря. Дай боже сладки бебенца за всички.
Вече съм в 18гс+3 и моя аборт ще протече като раждане с предизвикване на контракций.
Преди 8 месеца загубих бебе/заради тромбофилия /Този път така жадувах всичко да бъде наред, но уви.
При мен това беше последен опит.
Не мога да преживея всичко отново.
Имам 3 спонтанни аборта в 5,6 и 8+гс /като последният път се наложи абразио с вакум, защото бях изхвърлила само половината. И този последнен път стигнах до 18гс+3, но бебка е със синдром на Даун.

# 702
  • Мнения: 266
Много съжалявам за всичко, което си преживяла! ❤ Представям си как се чувстваш сега, но въпреки всичко ти желая най-голямото щастие!
И моят аборт беше с предизвикано раждане, но с епидурална упойка и нищо не усетих! Няма напъване, както при истинското раждане, просто ме следиха за разкритие и когато стана достатъчно ме изчистиха.

# 703
  • Мнения: 12
Благодаря много за подкрепата.
Нямам представа как ще протече при мен.
Аз съм от Пловдив и ще отида в Окръжна болница, защото последния път там ме изписаха и всичко мина перфектно.

# 704
  • Мнения: 1 804
Момичета и аз се включвам към черната статистика.
Моят резултат от амниоцентеза показва момиченце със синдром на Даун /имах измерена нухална транслуценция в 13гс+4 дни равна на 4 мм/

При мен НТ в 13г.с. беше 6 мм и до момента в който ме приеха в болница за прекъсване беше 7.1 мм. Но при мен имаше и други тежки увреждания. Накрая се оказа синдром на Патау. За самото прекъсване беше на няколко етапа - първо таблетка перорално, след 48 часа 2 пъти вагинални таблетки. Почнаха контракции, ужасна болка, всичко затихна и когато ме извикаха да ме прегледат, ставайки то се свлече. Веднага ме свалиха в друга зала. Сложиха ми пълна упойка. Правили са каквото са правили... И край.
Всичко се преминава. Няма страшно. След няколко месеца ще пробвате пак, както и ние. Ще имаме най-сладките бебенца!

Общи условия

Активация на акаунт