Резултат при болест на Даун - тема 3

  • 108 219
  • 1 046
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 18 609
Какъв тест сте направили? Ако е Пренатест или подобен, резултата е с 99 и нагоре % верен! Стискам палци! Няма значение, че е неинвазивен, взима се кръв от майката, но от нея отделят кръвта на детето и изследването е много точно.
Ако неинвазивния тест е отрицателен, аз не бих правила амниоцентеза, освен ако лекар не настоява.

Всичко ще е наред, от сърце го желая!!

# 151
  • Sofia
  • Мнения: 6 009
И аз бях в почти същата ситуация 1:120 за синдром на Даун на втория БХС. Не бяха забелязани маркери на феталните морфологии (направих 3 след този резултат при трима различни специалисти).
След това направих и неинвазивен тест.

Сега да те успокоя.
1во: След 2-рия БХС се гледа интегрираният риск, при теб, казваш че стойностите са добри. Целта на втория БХС е именно да може да се направи оценка на интегрирания риск и евентуално за някоя мама, която е изпуснала да направи първия. Резултатите от втория БХС са винаги в пъти по-лоши от тези на първия. Много често шашкат бъдещите майки и поради тази причина някои гинеколози го пропускат (късния БХС).

2-ро: Да, неинвазивните ДНК тестове са пак един вид скрийнинг, който изчислява вероятности. Но има голяма разлика - БХС изчислява вероятности на база твоята възраст, фамилна обремененост, съотношението на хормоните ти, измерванията на плода (които може и да не са много точни, зависи кой и с какво ги е правил), в общи линии - бла бла и гадаене. Не че БХС е ненужен, но трябва да имаш едно голямо наум що се отнася до надеждността му.

А неинвазивните ДНК тестове, както казах, пак са скрийнинг, който изчислява вероятности, НО те са изчислени на база ДНК на самото бебе, без нищо друго! Тоест, те гледат ДНК-то и според показателите, които намират преценяват до каква степен е възможно това бебе да има някой синдром.

ПП: след неинвазивен ДНК тест, който показа нисък риск, не съм правила амниоцентеза.

Последна редакция: пт, 26 апр 2019, 17:14 от brin de muguet

# 152
  • Мнения: 18
Правих NIFTY PRO. Ходя при двама лекари, следящият ме каза, че според него няма да има проблеми с бебо, но за да успокоим умовете сме постъпили добре, че сме го направили (теста). Интегрираният ми риск за Даун е 1:17000.Ако живот и здраве малкия ни мъж е добре, и забременея отново БХС - НИКОГА!. Много Ви благодаря за споделеното, донесохте ми още капка спокойствие в дните до излизане на резултатите Simple Smile, които надявам се да ме успокоят напълно!

# 153
  • Мнения: 18 609
Всичко ще е наред, гледай си празниците сега Simple Smile

# 154
  • Мнения: 321
Направих тест Materni 21 Излезе негативен и оттогава почна да се спи.спокойно. всичко ще е наред.

# 155
  • Мнения: 173
Аз писах тук преди време, направих си Пренатест и излезе отрицателен, както и очаквах. Много ни бяха притеснили резултатите от БХС и препоръките на лекарите, за мен стреса първите 2 дни е кошмарен Sad Пренатестовете не дават вероятности, те отчитат ако има болест от ДНК на бебето. Бъди спокойна и ще видиш ху авия резултат, настрой се за него и не губи време в тревоги. Ако има нещо ще го мислиш после, а ако няма ще си си овладяла емоциите. Ако желаеш помощ от моя страна мога да ти помогна
С имейла на проф. Кременски и да му изпратиш БХС изследването си, неговия отговор много ме успокои и чаках спокойна. 🤗

# 156
  • Sofia
  • Мнения: 6 009
Пренатестовете не дават вероятности, те отчитат ако има болест от ДНК на бебето.
Неинвазивните ДНК тестове са скрийнингови тестове (с 99% точност), а не диагностични.
Никой лекар няма да пристъпи към прекъсване на бременността ако резултатът от един такъв тест се окаже положителен...
Диагностични изследвания са само хорионалната биопсия и амниоцентезата. Именно затова при положителен неинвазивен ДНК тест се прави амниоцентеза.

# 157
  • Мнения: 114
Резултата ми от НИПТ ми излезе. Отрицателен е. Направи ми падна камък от сърцето. Отдъхнах си и мога да отпусна душата. Качвам и резултата ако някой се чуди как изглеждат резултатите.

Честито за отрицателния тест! За колко време ви излязоха резултатите и по какъв начин ги получихте? И на cell genetics ли са?

# 158
  • Мнения: 321
Резултата ми от НИПТ ми излезе. Отрицателен е. Направи ми падна камък от сърцето. Отдъхнах си и мога да отпусна душата. Качвам и резултата ако някой се чуди как изглеждат резултатите.

Честито за отрицателния тест! За колко време ви излязоха резултатите и по какъв начин ги получихте? И на cell genetics ли са?


Да на cell genetics са. Казаха ми за около 10 дни но на 7 ги получих. На e-mail ги пращат на английски и след това ти звънят по телефона за да си поговорите и ако имате въпроси. После до 1 седмица ти изпращат превода на документа. 1300 лева платих за 3 болести и безплатно ти казват пола на бебето.

# 159
  • Мнения: 18
Здравейте, мамушки Simple Smile Включвам се с отрицателни резултати от пренаталния неинвазивен тест за генетични проблеми.Остава още един повишен риск от БХС за дефект на невралната тръба. На ФМ ще ходим след около седмица. Лекаря пак засегна темата за повишеният ми алфа фетопротеин и не знам какво да мисля. Ето и резултатите ми от БХС..някоя от Вас дали има идея за референтните стойности на този протеин Flushed

# 160
  • Мнения: 18 609
Къде е правен, не изглежда като тези от Майчин дом? 8.79 част от медианата да не е даден за висок BCG...? това е нещо друго.

# 161
  • Мнения: 18
В Плевен. АФП е 3.68 Rolling Eyes

# 162
  • Мнения: 18 609
Не са в ред нещо, или поне аз не ги схващам. Спокойно. Кой в Плевен прави БСХ всъщност??? (аз съм в Плевен и съм силно изненадана) Ама неслучайно за всичко важно ходя в София. В Плевен може другаде да са силни, но за пренатална диагностика съм силно скептична.

# 163
  • Sofia
  • Мнения: 857
Здравейте, момичета! След дълго чакане и аборт заради висок риск от Даун , вчера беше ранния ми скрининг и бхс! На 41 години съм! Лекарят ми каза, че всичко е наред! Днес взех и резултатите от бхс , убедиха ме в същото! Според вас как са?

# 164
  • Мнения: 18 609
Изглеждат наистина чудесни! Лека бременност! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт