Резултат при болест на Даун - тема 3

  • 107 764
  • 1 046
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 18 526
Ясно, наистина не съм специалист или лекар и се извинявам. Но каква е разликата, нали изследват и другите тризомии?? те ползват кръвта на бебето, която е в майчиното кръвообращение?

# 361
  • Мнения: 114
Пренаталните тестове имат различни пакети, които покриват различни синдроми. Да наистина ако теста е положителен се налага амниоцентеза, но при нея има рискове, докато при ДНК теста няма никакъв риск. Да, наистина ако теста е положителен ще се наложи амниоцентеза, но тогава просто нямаш избор. Поне лекаря ми така ме разубеди, че е имало несполучливи амниоцентези, а после се е оказало, че детето е нямало проблем. Но не изключвам и случая, че някои лекари може да наплашват, за пари. Затова преди да се хвърлят толкова пари за ДНК тест и преди да се рискува с амнио, по-добре второ и трето мнение Simple Smile

# 362
  • Мнения: 62
Момичета по добре си намерете лекар на който имате доверие и се чувствате спокойни направете си амниоцинтезата и не си давайте парите за тези тестове.От личен опит.

# 363
  • Мнения: 32
Може ли някой да ме посъветва много ще съм благодарна първа бременост ми е притеснономи е 

# 364
  • Мнения: 872
Идеална си 😁

# 365
  • Мнения: 32
Благодаря много 🤗

# 366
  • Мнения: 1 845
Здравейте,момичета.
Мина фм при проф.Марков вчера и в заключение каза,че не вижда 1 притеснителен довод в бебето-за сега,зада се прави хорионбиопсия или амнио.Ако ще правим Пренатест имало смисъл само от голения пакет,а не само с трите тризомии,т.к.не вижда отличителен белег за тях,а бхс изобщо не го взе предвид.
Кръвотока е нормален,сърцето също-основен фактор за проблем при тризомии 18 и 13.
Остана единствено ръста на бебка-по-малка е с 5-6 дни(от самото начало върви така),което него не го притеснявало, на този етап.
Сега се чудя да ходя ли при доц.Димитрова днес 🙄🤔имам уговорка да я посетя в МД към 9.30ч. или да поспра с мненията за сега?

# 367
  • Мнения: 499
Девилче,това е страхотна новина ❤ Аз лично бих отишла и при Димитрова, въпреки,че и Марков е доооста добър. Ако вече се чувстваш по-спокойна и му се доверяваш напълно прецени има ли смисъл. Simple Smile)) Каквото и решение да вземеш, стискам палци.. Дано си в моята графа наплашени от Чавеева и измисления им БХС......

 
Здравейте,момичета.
Мина фм при проф.Марков вчера и в заключение каза,че не вижда 1 притеснителен довод в бебето-за сега,зада се прави хорионбиопсия или амнио.Ако ще правим Пренатест имало смисъл само от голения пакет,а не само с трите тризомии,т.к.не вижда отличителен белег за тях,а бхс изобщо не го взе предвид.
Кръвотока е нормален,сърцето също-основен фактор за проблем при тризомии 18 и 13.
Остана единствено ръста на бебка-по-малка е с 5-6 дни(от самото начало върви така),което него не го притеснявало, на този етап.
Сега се чудя да ходя ли при доц.Димитрова днес 🙄🤔имам уговорка да я посетя в МД към 9.30ч. или да поспра с мненията за сега?

# 368
  • Мнения: 18 526
Много  се радвам! Но не се колебай за Димитрова, тя е голям специалист точно по ФМ. Отивай задължително! Ако и тя те успокои, още по-добре! Ще спиш спокойно вече - не си изпускай часа за нея!

В крайна сметка може да направиш и големия пакет Пренатест, ако решиш.

# 369
  • Мнения: 1 845
Благодаря ви,момичета🙏🏼
Строих ММ и отиваме в МД. Дано потвърди мнението на Марков и отдъхна малко,че 3то безсънно денонощие ми се отразява доста вече(-2 кг).
За пренатеста ще го правим-само да изберем кой точно пакет и на коя фирма,т.к. разширения на Пренатест Джиин+пренатест 2 надхвърля 3 хил.лв. гледаме за др варианти.

# 370
  • Мнения: 499
След консултацията с Димитрова сме сигурни,че ще вземеш правилното решение. Чакаме да пишеш с добри новини 🤗

# 371
  • София
  • Мнения: 5 726
Задължително и Димитрова. Разпитай и нея за пренатеста, амнио и хромбиопсия,и от там прецени как ще действате.

# 372
  • Мнения: 1 845
Не се връщам с добри новини.Димитрова потвърди мнението на Чачева и след като ме разпита какво тя е открила,и тя каза,че дясната ръчичка я държи беба малко по-разперено и не я мърда,което говорело за съмнение за по-къс радиус на ръката. След като видя и резултатите от бхс се развика да ходя на хорионбиопсия и да се моля бебето да е здраво😭
Попитах я за риска от кървене след манипулацията,т.к.съм с 2 миоми една до друга с общ диаметър 7см.(Марков каза,че при мен е мн опасно),а тя отвърна, че нищо не била тази миома от 1 см.,т.е.изобщо не я и гледала.
Прегледа беше 10 мин =100 лв. и грубо отношение,при това с връзки...
Да съм вървяла при Чачева за биопсия и да не чакам.😭😭😭
Пренатест-нямало смисъл с тези ми ниски резултати от бхс(все едно е сигурна,че ще излезе +).
Откачам вече...отчаях се тотално...

# 373
  • Мнения: 499
Охх,колко съжалявам да чуя,че така са се развили нещата Sad Тя отказа ли да ти направи биопсия? Чачева предлагала ли ти е процедурата?
В крайна сметка за какво точно се съмняват и защо Марков не е видял тохава нищо.. Ох много е лошо така,когато всеки има различно мнение Sad((
Не се връщам с добри новини.Димитрова потвърди мнението на Чачева и след като ме разпита какво тя е открила,и тя каза,че дясната ръчичка я държи беба малко по-разперено и не я мърда,което говорело за съмнение за по-къс радиус на ръката. След като видя и резултатите от бхс се развика да ходя на хорионбиопсия и да се моля бебето да е здраво😭
Попитах я за риска от кървене след манипулацията,т.к.съм с 2 миоми една до друга с общ диаметър 7см.(Марков каза,че при мен е мн опасно),а тя отвърна, че нищо не била тази миома от 1 см.,т.е.изобщо не я и гледала.
Прегледа беше 10 мин =100 лв. и грубо отношение,при това с връзки...
Да съм вървяла при Чачева за биопсия и да не чакам.😭😭😭
Пренатест-нямало смисъл с тези ми ниски резултати от бхс(все едно е сигурна,че ще излезе +).
Откачам вече...отчаях се тотално...

Последна редакция: пт, 27 сеп 2019, 12:51 от GeorgiaR

# 374
  • Мнения: 1 845
Охх,колко съжалявам да чуя,че така са се развили нещата Sad Тя отказа ли да ти направи биопсия? Чачева предлагала ли ти е процедурата?
В крайна сметка за какво точно се съмняват и защо Марков не е видял тохава нищо.. Ох много е лошо така,когато всеки има различно мнение Sad((
Не се връщам с добри новини.Димитрова потвърди мнението на Чачева и след като ме разпита какво тя е открила,и тя каза,че дясната ръчичка я държи беба малко по-разперено и не я мърда,което говорело за съмнение за по-къс радиус на ръката. След като видя и резултатите от бхс се развика да ходя на хорионбиопсия и да се моля бебето да е здраво😭
Попитах я за риска от кървене след манипулацията,т.к.съм с 2 миоми една до друга с общ диаметър 7см.(Марков каза,че при мен е мн опасно),а тя отвърна, че нищо не била тази миома от 1 см.,т.е.изобщо не я и гледала.
Прегледа беше 10 мин =100 лв. и грубо отношение,при това с връзки...
Да съм вървяла при Чачева за биопсия и да не чакам.😭😭😭
Пренатест-нямало смисъл с тези ми ниски резултати от бхс(все едно е сигурна,че ще излезе +).
Откачам вече...отчаях се тотално...

От Чачева тръгна предложението и от там 2ро,3то и 4то мнение.
Марков и Чавеева казаха,че ръчичките са му идеални и всичко друго-само е по-малка за седмицата,но пък съразмерна.

Общи условия

Активация на акаунт